vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

УЗД на 22 тижні вагітності: розшифровка і норма

Коли настає 22 тиждень вагітності, УЗД, норма і середні показники цікавлять майбутніх матерів перед проведенням другого скринінгу.

УЗИ на 22 неделе беременности: расшифровка и норма

Зазвичай ультразвукове дослідження у другому триместрі проводиться на 22 тижні, але гінеколог може призначити його на 1-2 тижні раніше. При проведенні процедури першого скринінгу неможливо визначити стать дитини і досконально розглянути фізичний стан плода. Під час другого планового дослідження вже можна визначити стать і побачити наявність серйозних патологічних відхилень.

22 тиждень вагітності та УЗД

Жінок цікавить те, що можна визначити при дослідженні і як розвивається дитина.

Розшифровка надає наступні дані:

 • ширина головки (її біпаріетальний розмір);
 • розмір окружності голови;
 • розмір лобово-потиличній області;
 • обсяг живота в окружності;
 • обсяг стегна;
 • розмір гомілки;
 • розміри передпліччя і плеча;
 • розмір кісток носа;
 • кількість навколоплідних вод (в обсязі);
 • товщина і стан плаценти;
 • внутрішні освіти плода (кишечник, хребет, мозок тощо);
 • наявність вад і аномалій;
 • стан пуповини і матки, якість кровотоку в їх судинах.

Виходячи з розмірів плода, стану його здоров’я, положення всіх внутрішніх органів, поведінки матки і пуповини майбутньої породіллі, фахівці УЗД роблять висновок про можливі патології організму вагітної жінки і її плоду.

Має ультразвукове дослідження негативний вплив на майбутню дитину? Досить багато вагітних жінок задається цим питанням. Вчені довели, що негативний вплив це дослідження має тільки при дуже частому проведенні, коли плід постійно піддається ультразвукових хвиль.

Зовнішній вигляд плоду та виявлення можливих патологій при УЗД

Параметри дитини при дослідженні називають фетометрией. Цифри можуть змінюватися швидко, оскільки найбільш небезпечний для життя плода період позаду, дитина здорова і починає активно набирати вагу.

Очі плода найчастіше закриті, більшу частину часу він спить, але в період неспання рухається дуже активно і швидко, може штурханами, позіхати, заковтувати навколоплідні води і навіть смоктати пальчики. Його тіло стає пропорційним, на шкірі з’являється пушок, отпадающий самостійно після закінчення вагітності. На шкірі плода з’являється сировидне мастило, що захищає його від впливу навколоплідних вод. Плід може гикати, лікарі іноді пов’язують це з гіпоксією.

Прогнозувати подальший розвиток вагітності можна завдяки результатам другого скринінгу. На УЗД легко виявити можливі патології плоду.

Навіть якщо порушень не видно на моніторі, змінені пропорції тіла вже можуть свідчити про патології плоду. Також з боку плаценти можуть проявлятися патологічні зміни. Фахівці, що виявили наявність відшарування, кіст, неправильне плацентарний положення та інші зміни, ретельно простежує динаміку патології і ведуть повний контроль.

Якщо УЗД на 22 тижні вагітності показало порушення з боку кровотоку, то можна зробити висновок, що плід не отримує достатньої для нього кількості кисню і поживних речовин.

Важливу роль при розвитку плоду грають жіночі статеві органи. При виявленні патологічних порушень органів майбутньої матері виникає загроза невиношування вагітності. Гіпертонус матки, міома, аномалії маткової будови та інші небезпечні недуги, але корректируемы в більшості випадків. Ймовірність, що дитина народиться абсолютно здоровим, дуже висока.

При відмінному самопочутті багато вагітні жінки, насолоджуючись своїм станом, вважають, що їхні можливості безмежні і протягом другого триместру починають піддавати свій організм безлічі фізичних навантажень. Допускається виконання спеціального комплексу вправ за призначенням фахівця тільки з 17 тижня. Навантажувати себе і плід не можна, активно займатися спортом можна тільки після пологів. Дієта теж небажана.

Що потрібно робити на 22 тижні вагітності?

Дитина росте, і живіт вагітної теж збільшується швидкими темпами. Саме час подбати про профілактику розтяжок. Треба стежити за своїм раціоном. Достатньо обмежити вживання цитрусових і шоколаду. Це пов’язано з тим, що плід у цей період вагітності вже може реагувати на які-небудь алергени. Так, після прийому такої їжі майбутній дитина може почати активніше ворушитися.

На 22 тижні вагітності здача аналізів практично не потрібно. Необхідно тільки проходити аналіз сечі. При виявленні анемії потрібно періодично здавати кров.

У цей період не варто відмовлятися від допомоги оточуючих, важливі турбота і увага до майбутньої матері. Це впливає на розвиток дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code