vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У яких продуктах міститься вітамін е

На сьогоднішній день питання: «у яких продуктах міститься вітамін Е» є досить актуальним. Пов’язано це з тим, що кожен день все більше людей вдаються до правильного харчування, але для того, щоб скласти свій добовий раціон, необхідно підібрати продукти, що містять різні елементи. Крім того, добовий пайок повинен бути не тільки корисним, але і смачним. Вітамін Е є антиоксидантом, який за значущістю посідає одне з перших місць. Він здатний не тільки перешкодити розвитку онкологічного захворювання, але й призупинити процес старіння організму.

В каких продуктах содержится витамин е

Оскільки вітамін Е бере участь у багатьох важливих відбуваються в організмі хімічних процесах, його споживання життєво необхідно. Також він підтримує нормальну роботу серцево-судинної системи, забезпечує оптимальну продуктивну функцію у чоловіків і менструальний цикл у жінок. Крім того, споживаючи продукти, проводиться профілактика хвороби Альцгеймера.

Найбільш поширена здатність даного вітаміну – це антиоксидантна. В організмі відбувається боротьба з вільними радикалами, а внаслідок цього здійснюється захист від згасання життєвих функцій. При цьому вітамін Е відповідає за стан шкіри, загального фізичного стану та пам’яті. Якщо вчасно всі радикали не вбити, то вони можуть призвести до утворення злоякісної пухлини. З надходження в організм мікроелементів Е знижується ризик її утворення та розвитку.

Які продукти містять вітамін Е?

Мікроелемент Е міститься в багатьох фруктах і овочах, крім того, у природі він синтезується деякими видами бактерій та іншими рослинами. У людському організмі, як і у тварин, компонент Е не накопичується в потрібному для життєдіяльності кількості. Якщо ж його вміст у надлишку, то він легко виводиться з продуктами, які відповідають за обмін речовин. Для того щоб одержати потрібну кількість, необхідно вживати якомога більше рослинних продуктів харчування.

Необхідно відзначити, що практично всі рослини містять в собі токофероли, причому всі їх частини, хоча деякі все ж більш насичені. Перш чим вибирати продукти з вітаміном Е, необхідно визначити, в яких саме його скупчення більше.

В основному джерелом елемента Е є насіння. При цьому мають потребу в цьому компоненті в першу чергу вагітні, причому з самого раннього терміну, адже зародку необхідний токоферол для правильного розвитку. Найчастіше вживаються саме зерна, горіхи і всі продукти, основою яких вони є.

Вершкове масло і рослинні олії як джерела вітаміну Е

Багатим на корисні речовини є рослинна олія. Мова йде зовсім не про магазинних маслах, які по кілька разів піддаються фільтрації та очищення. Якщо це натуральний продукт, то він є джерелом токоферолу. Таким чином, слід зазначити, що:

 1. У 100 гр олії із зародків пшениці міститься приблизно 400 мг токоферолу.
 2. У 100 гр соєвої олії міститься 160 мг токоферолу.
 3. У 100 гр кукурудзяного – не більше 80 мг.
 4. У 100 гр бавовняного до 100 мг.
 5. У 100 гр нерафінованої недезодорированного соняшникової олії не більше 70 мг токоферолу.
 6. Незважаючи на те, що оливкова олія вважається найкориснішим, в 100 гр перебуває не більше 7 мг токоферолу.

З вищевказаних даних випливає, що дорослій людині, для того щоб нормально забезпечити свій організм, необхідно вживати приблизно 25 гр на добу нерафінованої соняшникової олії. Але з урахуванням того, що масло є не єдиним джерелом, необхідність вживання такої кількості відпадає.

Важливо відзначити, що сам по собі вітамін Е є досить стійким до високих температур, тому при приготуванні страв він не випаровується, як багато інших. Це значно полегшує процес наповнення організму корисними речовинами.

В олійних культурах також міститься велика кількість цієї речовини. Особливо корисні в цьому випадку сирі насіння соняшнику та гарбуза. Сюди ж можна віднести і арахіс. Слід зазначити, що під час приготування велику користь принесе додавання самих насіння, а не у вигляді рафінованого масла. Адже при вживанні в їжу олії, організм насичується не тільки корисними речовинами, але і великою кількістю жирів, які здатні нашкодити обміну речовин і відкласти істотний відбиток на фігурі і на роботі серцево-судинної системи.

Кокосове і пальмове масло також містять багато елемента E. Але фахівці не рекомендують ці продукти використовувати в їжу, так як вони містять речовини, які здатні завдати шкоду організму.

Що стосується масла, то у 100 г продукту міститься всього 1 мг токоферолу.

У список продуктів, що містять вітамін Е, не увійшов риб’ячий жир, хоча дуже часто говориться про зворотне. Тому багато хто, вживаючи його, роблять величезну помилку, а організм, як і раніше, потребує відсутній речовині.

Вміст вітаміну Е в м’ясних продуктах харчування

За статистикою, найбільше в м’ясних продуктах знаходиться вітаміну В, при цьому токоферолу в них дуже мало. Таким чином, необхідно відзначити, що в 100 г:

 1. Свинячого сала міститься 0,59 мг токоферолу.
 2. Яловичого м’яса міститься 0,63 мг.
 3. А в яловичої печінки приблизно 1,62 мг токоферолу.

Продукти з м’яса не містять багато вітаміну Е, що можна порівняти з організмом людини. При цьому в ході в’ялення, сушіння або консервації у продукті сильно зменшується його зміст, а в окремих випадках і зовсім пропадає.

Вітамін Е в продуктах з молока

У молочних продуктах e вітамін міститься в малій кількості і є обов’язковим. Пов’язано це з тим, що малюкам для правильного функціонування необхідний токоферол. Таким чином, на 100 г продукту міститься:

 1. Незбиране молоко є джерелом 0,093 мг токоферолу.
 2. У вершках міститься приблизно 0,2 мг.
 3. В сметані вміст токоферолу 0,12 мг.

У цю ж групу продуктів входять кисломолочні продукти і сири. Але важливо відзначити, що при тривалому зберіганні вітамін зберігається в дуже маленькій кількості, практично непомітний для організму.

Борошняні та злакові продукти

На сьогоднішній день існують численні борошняні та злакові продукти, що містять вітамін е. Чим більше піддається обробці борошно, тим менше токоферолу в ній зберігається. Таким чином, після шліфування рис містить у 20 разів менше корисного речовини, чим до цього процесу.

Бакалійні продукти, які проходять безліч різних операцій, у тому числі і подрібнення, містять у собі дуже мало корисної речовини. На сьогоднішній день елемент продукти з борошна, що продаються в магазині, практично відсутня.

Якщо для приготування хліба використовувалася борошно вищого сорту, яка передбачає відсутність у складі оболонок зерен і висівок, компонент практично відсутній. При цьому цільнозерновий хліб містить приблизно 0,8 мг в 100 гр продукту.

Овочі і овочі містять вітамін Е

До їх числа можна віднести свіжі овочі і фрукти. На сьогоднішній день ці продукти, багаті вітаміном E, вважаються її головними джерелами, які споживаються щодня.

Слід зазначити, що в продуктах харчування (100 гр) знаходиться:

 1. У квасолі кількість токоферолу одно 1,68 мг.
 2. Капуста містить приблизно 1,2 мг.
 3. В томаті, шпинаті і манго знаходиться до 0,7 мг токоферолу.
 4. Яблука містять в собі 0,51 мг.
 5. Салат наповнений токоферолом в обсязі до 0,5 мг.
 6. Ківі містить 1,1 мг.
 7. В свіжому горосі знаходиться 0,73 мг.

Самим дивним є той факт, що мікроелемент е був відкритий в ході випробувань впливу дієти на організм людини. Фахівці встановлювали, як під їх впливом змінювалося фізіологічний стан. Всі досліди проводилися на щурах. Відсутність в раціоні рослинних продуктів призупинило процес розвиток піддослідних. Як тільки продукти були повернуті, процес відновлювався. Трохи пізніше виявили токоферол в горіхах і маслах. Причому горіхи є найбільшим джерелом речовини.

Горіхи наповнені корисними компонентами не тільки в сирому вигляді. Наприклад, горіхове масло містить в собі багато токоферолу, але при цьому його вартість настільки висока, що робить його недоступним широким масам. Найбільше цей компонент міститься в лісовому і волоському горісі, кедровому і мигдалевому.

Для того щоб наповнити організм вітаміном Е, необхідно скласти своєрідну дієту. З урахуванням того, що в даний час вибір продуктів не обмежений і джерела вітаміну е є цілком доступними, скласти правильний раціон зовсім не складно. Таким чином, необхідно щодня їсти каші і страви, приготовані на їх основі, фрукти, свіжу зелень, салати з овочів і заправляти їх не майонезом, а рослинним маслом або сметаною. Якщо в організм не буде надходити потрібну кількість речовини, що можуть проявлятися симптоми, характерні для гіповітамінозу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code