vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому різниця між Амоксиклавом і Сумамедом?

Амоксиклав або Сумамед використовується для лікування захворювань, викликаних патологічною активністю бактеріальної мікрофлори. У складі антибіотиків містяться різні активні компоненти, що обумовлює ряд відмінностей в їх дії.

В чем разница между Амоксиклавом и Сумамедом?

Амоксиклав або Сумамед використовується для лікування захворювань, викликаних патологічною активністю бактеріальної мікрофлори.

Характеристика Амоксиклаву

Препарат належить до антибактеріальних засобів групи пеніциліну, його діючою речовиною виступає амоксицилін. Для попередження руйнування активного компонента під дією бета-лактамаз до складу додатково включається клавуланова кислота.

Показанням до призначення лікарського засобу є інфекція бактеріальної природи:

  • сечостатевої системи;
  • шкіри і м’яких тканин;
  • дихальних шляхів;
  • кісткової тканини;
  • лор-органів.

Дія Сумамеда

Медикамент належить до групи макролідів, його діючою речовиною є азитроміцин. Лікарський засіб не обмежує процес виробництва білка, використовуваного патогенною мікрофлорою для росту і розмноження. Показанням до призначення ліків вважається бактеріальне ураження:

  • лор-органів;
  • сечостатевої системи;
  • дихальних шляхів.
В чем разница между Амоксиклавом и Сумамедом?

Показанням до призначення Сумамеда вважається бактеріальне ураження: лор-органів, сечостатевої системи, дихальних шляхів.

У чому різниця і схожість Амоксиклавом і Сумамеда?

Антибіотики мають однакові форми випуску (таблетки, капсули порошок для суспензії), але відрізняються схемою лікування. Амоксиклав проникає у всі тканини організму, тому має більш широкий спектр застосування. До дії Сумамеда чутливі внутрішньоклітинні збудники, тому він може призначатися при лікуванні деяких захворювань, що передаються статевим шляхом.

Обидва медикаменту здатні викликати побічні дії, алергічні реакції, застосування при вагітності допускається тільки за призначенням лікаря. Активні речовини препаратів здатні проникати в грудне молоко, тому в період лактації лікарські засоби протипоказані.

Препарати відрізняються списком протипоказань до прийому:

  1. Препарат пеніцилінового ряду не призначається при інфекційному мононуклеозі, печінкової недостатності, на тлі терапії з використанням антикоагулянтів.
  2. Сумамед не рекомендується пацієнтам із серцевою, печінковою або печінковою недостатністю. Препарат не приймають одночасно з Гепарином. У педіатричній практиці медикамент не використовується до досягнення дитиною 6 місяців.

Прийом Амоксиклаву здатний викликати розвиток збоїв у роботі системи травлення, що проявляється у вигляді діареї, нудоти, хворобливих відчуттів в області живота. Тривале або безконтрольне використання лікарського засобу може стати причиною появи холестатичної жовтяниці або гепатиту. Макролід негативно впливає на роботу судинної системи, погіршує гостроту слуху, здатний спровокувати виникнення больового синдрому в області суглобів.

Препарат на основі азитроміцину повільніше виводиться з організму, тому його досить приймати 1 раз на добу. Тривалість курсу відповідає 3-5 днів. Амоксиклав необхідно призначати залежно від віку, маси тіла, особливостей організму пацієнта і т. д. (курс – 5-14 днів).

В чем разница между Амоксиклавом и Сумамедом?

Прийом Амоксиклаву здатний викликати розвиток збоїв у роботі системи травлення, що проявляється у вигляді діареї, нудоти, хворобливих відчуттів в області живота.

Що краще брати – Амоксиклав або Сумамед?

Вибір препарату повинен здійснюватися лікарем. При призначенні медикаментів враховується характер захворювання, його важкість, тип збудника, що спровокувала розвиток патології.

Сумамед може використовуватися для лікування хронічних патологій, в тому числі і гаймориту. Медикамент дозволяє досягти високого терапевтичного ефекту протягом 5 днів. Лікування зводить до мінімуму ризик розвитку ускладнень. Амоксиклав діє м’якше, тому його застосовують не менше 7 днів.

Що дешевше?

Лікарські засоби відносяться до одного цінового сегменту. Упаковку з препаратом можна придбати за ціною від 335 руб.

Можна замінити Амоксиклав на Сумамед?

Ліки може бути замінено на макролід при недостатній ефективності, розвитку ускладнень інфекційного захворювання дихальної або сечостатевої системи. Лікування бактеріального ураження кісток і суглобів, шкіри за допомогою Сумамеда не рекомендується.

Думка лікарів

Андрій Валерійович, хірург, Воркута

Амоксиклав може використовуватися перед великим хірургічним втручанням для профілактики ускладнень в післяопераційному періоді. Можливе призначення ліків і при вторинному інфікуванні рани. Препарат низкотоксичен, тому побічні реакції розвиваються рідко.

Семен Костянтинович, отоларинголог, Єкатеринбург

При ангіні, викликаної кокової інфекцією, або отиті, спровокований грамнегативними бактеріями, основою лікування є Амоксиклав. Сумамед призначаю для хронічних патологій або стрімко розвиваються захворювань, що не залишають часу для проведення необхідного лабораторного дослідження.

Ольга Вікторівна, педіатр, Санкт-Петербург

Обидва препарати випускаються у формі порошку для приготування суспензії. Препарати добре переносяться, рідко провокують розвиток алергічної реакції. Медикаментом першого вибору є Амоксиклав, він діє м’якше, має широкий список показань до застосування, не чинить негативного впливу на опорно-руховий апарат, може використовуватися навіть для лікування немовлят.

Відгуки пацієнтів

Марина, 48 років, Краснодар

Сумамед призначав лор-лікар для лікування ангіни через непереносимості пеніциліну. Ліки допомагає швидко, має зручну схему прийому, не викликає виражених побічних ефектів.

Наталія 36 років, Томськ

Амоксиклав прописували синові при отиті. Суспензія має приємний смак, дитині сподобалося. Поліпшення стану помітили вже на 2 добу лікування. Після 7 днів терапії не з’явилося погіршення апетиту, нудоти або діареї, як після прийому інших антибіотиків, тому навіть медикаментів для відновлення природної мікрофлори застосовувати не довелося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code