vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому різниця між Актовегін і Кортексином?

Актовегін і Кортексин являють собою ноотропні препарати, що є нейрометаболическими стимуляторами. Застосування медикаментозних засобів, дозволяє впливати на роботу головного мозку, вони сприяють поліпшенню функцій пам’яті та сприйняття інформації. Для того щоб вибрати для проведення терапії Актовегін або Кортексин, потрібно провести порівняльний аналіз цих фармакологічних засобів і визначити, які вони мають подібності та відмінності.

В чем разница между Актовегином и Кортексином?

Актовегін і Кортексин сприяють поліпшенню функцій пам’яті та сприйняття інформації.

Характеристика Актовегіну

Актовегін є фармакологічним засобом, активною речовиною якого виступає депротеїнізований гемодериват, одержуваний з телячої крові.

Засіб виробляється в декількох лікарських формах:

 • ін’єкційний розчин;
 • інфузійний розчин;
 • таблетована форма;
 • крем;
 • гель для зовнішнього застосування;
 • гель очний;
 • мазь.

Застосування ліків сприяє прискоренню обмінних процесів в тканинних структурах ЦНС. Зовнішнє використання крему, мазі або гелю забезпечує активацію процесів регенерації пошкоджених тканин і поліпшення трофіки. Активний компонент препарату отримують, використовуючи методи діалізу та ультрафільтрації.

Під впливом активного з’єднання у людини спостерігається збільшення стійкості тканин до проявів гіпоксії, це обумовлено здатністю препарату покращувати процес утилізації і споживання кисню. Під впливом препарату спостерігається активізація енергетичного метаболізму.

Актовегін здатний впливати на процес засвоєння глюкози, проявляючи инсулиноподобную активність, тому застосування цього медикаменту людьми, що страждають діабетом, призводить до відновлення втраченої чутливості і зниження вираженості симптомів, пов’язаних з психічними порушеннями.

Показаннями до застосування препарату у формі таблеток є:

 • лікування ішемічного інсульту;
 • деменція;
 • недостатність кровообігу в мозку;
 • порушення, спровоковані ЧМТ;
 • діабетична поліневропатія;
 • артеріальні і венозні судинні порушення, що проявляються трофічними виразками і ангіопатією.

Мазь та гель Актовегін застосовуються при лікуванні:

 • запальних процесів на шкірному покриві і слизових оболонках;
 • опіків, саден, порізів, тріщин та ін;
 • мокнучих виразок, варикозного походження.

Актовегін здатний впливати на процес засвоєння глюкози, проявляючи инсулиноподобную активність, тому застосування цього медикаменту людьми, що страждають діабетом.

Препарат рекомендується використовувати для активізації регенерації тканин після опіків, з метою лікування і профілактики пролежнів і для профілактики проявів на шкірі, пов’язаних із впливом радіації.

Актовегін може використовуватися для підвищення працездатності спортсменів.

Протипоказаннями до призначення лікарського засобу є:

 • олігурія;
 • набряк легенів;
 • затримка рідини;
 • анурія;
 • декомпенсована серцева недостатність;
 • наявність гіперчутливості.

В процесі проведення медикаментозної терапії з застосуванням Актовегіну у хворого можлива поява таких побічних ефектів і небажаних реакцій:

 • кропив’янки, набряків, сильного потовиділення, підвищення температури тіла, появи припливів жару;
 • блювоти, нудоти, диспептичних явищ, больових відчуттів в епігастральній ділянці, діарея;
 • тахікардії, болі в ділянці серця, блідість шкірного покриву, задишки, артеріальної гіпертензії або гіпотензії;
 • слабкості, головного болю, запаморочення, збудження, втрата свідомості, тремор;
 • почуття стиснення у грудній клітці, частого дихання, утрудненого ковтання, болі в горлі, відчуття задухи;
 • болю в попереку, відчуття болю в суглобах і кістках.

Для усунення побічних ефектів, спровокованих застосуванням ліки, використовується симптоматична терапія.

У разі використання високих дозувань у хворого можлива поява розладів роботи органів ШКТ. Для усунення наслідків передозування застосовується симптоматичне лікування.

Всі лікарські форми препарату реалізуються в аптеці тільки після пред’явлення рецептурного листка лікуючого лікаря, рецепт лікар повинен оформлювати латинською.

Термін зберігання препарату в таблетках становить 5 років, у вигляді розчину лікарський засіб зберігається протягом 3 років.

Вартість засоби коливається в залежності від лікарської форми в діапазоні від 100 до 1250 руб.

Дія Кортексина

Кортексин виготовляється у вигляді стерильного ліофілізованого порошку, який призначений для приготування ін’єкційного розчину для внутрішньом’язового введення.

До складу препарату входить суміш поліпептидів кори головного мозку і гліцин, що виконує роль стабілізатора.

Кортексин впливає безпосередньо на ЦНС, медикамент проявляє наступні терапевтичні ефекти:

 • ноотропний;
 • нейропротективний;
 • антиоксидантний;
 • тканиноспецифічний.

Кортексин являє собою біостимулятор, який складається з водорозчинних нейропептидів. Всі компоненти біостимулятора мають молекулярну масу, що не перевищує 10 тис. дальтон, що дає можливість їм проникати крізь фізіологічні бар’єри, що розділяють тканини ЦНС і кровоносну систему.

Показаннями до застосування є:

 • бактеріальні або вірусні інфекційні патології ЦНС;
 • порушення постачання кров’ю структур ЦНС;
 • ЧМТ та її наслідки;
 • синдром дифузного ураження головного мозку різної природи походження;
 • церебральні (надсегментарные) вегетативні порушення.

Препарат виявляє високу ефективність при застосуванні в дитячому віці для лікування дитячого церебрального паралічу і затримки психічного, рухового і мовного розвитку.

Кортексин являє собою біостимулятор, який складається з водорозчинних нейропептидів.

Лікарський засіб протипоказаний при наявності у хворого гіперчутливості до його компонентів. Не рекомендується використання Кортексина для проведення терапії у вагітних жінок, що пов’язано з відсутністю інформації про вплив компонентів ліків на організм вагітної і розвивається дитини.

Не рекомендовано застосовувати ліки в період грудного вигодовування, що пов’язано з відсутністю досліджень про вплив медикаменту на склад грудного молока і організм матері-годувальниці.

Потенційно можливими побічними ефектами при лікуванні Кортексином є алергічні реакції, які обумовлені наявністю високого рівня чутливості до компонентів препарату організму хворої людини.

У клінічній практиці випадки передозування не зустрічалися.

Препарат реалізується тільки за рецептом лікаря. Термін зберігання ліків становить 3 роки.

Вартість медикаменту в залежності від концентрації основного діючого компонента становить від 700 до 1200 руб.

У чому різниця і схожість Актовегіну і Кортексина?

Актовегін виготовляється на основі крові молодого теляти. Для виробництва Кортексина використовується кора головного мозку теляти або свині.

Обидва препарати мають схожі показання до застосування.

Використання Кортексина дозволяє впоратися з дисциркуляторною енцефалопатією, а Актовегін може використовуватися в такій ситуації як допоміжний засіб.

Кортексин можна використовувати для лікування грудних дітей, що мають травми ЦНС. Застосування Кортексина дозволяє швидше впоратися з хронічною втомою. Одночасне застосування такої ситуації препаратів може стати причиною розвитку алергічної реакції.

Актовегін дозволений до застосування при проведенні терапії у вагітних і годуючих жінок, а Кортексин заборонений до застосування у цієї категорії хворих.

Що краще брати – Актовегін або Кортексин?

Проведені клінічні дослідження показали більш високу ефективність Кортексина при проведенні лікування гіпоксичних або травматичних ушкоджень тканин ЦНС. Актовегін краще застосовувати при лікуванні вегетосудинної дистонії, але слід враховувати здатність медикаменту провокувати появу нервово-рефлекторного збудження. Зазначений недолік відсутній у Кортексина.

При наявності у хворого схильності до істерик і нервових припадків перевагу рекомендується віддати Кортексину.

Що дешевше?

Актовегін має вартість нижча порівняно з Кортексином.

Можна замінити Актовегін на Кортексин?

Лікарські препарати можуть замінювати один одного, але здійснювати заміну слід після консультації з лікарем і тільки за його рекомендацією. Самостійно цього робити не слід, так як така заміна може спровокувати погіршення стану хворого і поява небажаних реакцій у вигляді алергії.

Думка лікарів

Івченко Е. К., психотерапевт, 40 років, Тула

Кортексин добре переноситься у більшості пацієнтів, перевагою є можливість використання з самого народження. Хороший ефект дає в комплексній терапії при таких захворюваннях, як мовні розлади, різні ураження мозку, покращує функції головного мозку, процеси навчання і пам’ять, концентрацію уваги, а також місцями спостерігається підвищення ступеня стійкості до стресу.

У дітей раннього і молодшого шкільного віку може викликати перезбудження, підвищується плаксивість, дратівливість та емоційна напруженість.

Кузцов П. Ю., психіатр, 54 роки, Уфа

Кортексин – оригінальний ноотропний препарат. Застосовується як у монотерапії, так і в комплексному лікуванні у дорослих і дітей. Цей препарат покращує вищі функції головного мозку, процеси навчання та пам’яті.

Із-за того що препарат випускається тільки в ін’єкціях, складно призначати дітям.

Кудряшов С. В., невролог, 37 років, Самара

Актовегін – хороший судинний препарат, що поліпшує центральний і периферичний кровообіг і володіє загоюючим ефектом. Використовую ін’єкційні форми препарату при судинних і травматичних захворюваннях головного мозку і патології периферичної нервової системи. Практично немає протипоказань.

Відгуки пацієнтів

Ксенія, 26 років, Томськ

Актовегін брала за порадою лікаря під час вагітності для поліпшення харчування плаценти в комплексі з Курантилом. Лікар порадив таблетовану форму препарату. Ціна засоби висока, одного флакона препарату не вистачає на курс лікування. Зробила контрольне УЗД, показники покращилися.

Олена, 2 років, Омськ

В 3 роки дитина погано говорив, сам не хотів їсти. Звернулися до невролога, виписав масаж і уколи Кортексина. Кололи на Новокаїні. Син трохи скаржився на біль після уколу. Перший курс не допоміг, але лікар сказав проколоти ще раз через 7 місяців. Зараз синові 4 роки і помітні поліпшення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code