vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому полягає профілактика стенокардії?

Профілактика стенокардії – це комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з розвитком серцево-судинних захворювань, зокрема, ішемічну хворобу серця та атеросклероз.

В чем заключается профилактика стенокардии?

Природа захворювання

Стенокардія, часто звана в народі “грудної жабою”, являє собою больові відчуття, які локалізуються в області грудини. Як правило, біль виникає при сильних емоційних і фізичних навантаженнях (підйом по сходах, швидка ходьба) і має гнітючий або тягне характер. Можуть спостерігатися відчуття печіння та важкості в грудях, біль часто відчувається у лівій руці, лопатці, шиї.

Напад може тривати від 1 до 15 хвилин. Виникає він частіше всього раптово і гостро. Біль може пройти самостійно, якщо припиняється фізичне навантаження, але набагато швидше вона купірується нітрогліцерином. Нітрогліцерин моментально розширює просвіти коронарних судин, серце отримує необхідну йому кількість крові, і через 2-3 хвилини настає поліпшення самопочуття.

Стенокардія є супутником ішемічної хвороби серця і викликається кисневим голодуванням серцевого м’яза (міокарда), виникають тоді, коли до серця надходить недостатня кількість крові. Зазвичай це відбувається тому, що атеросклеротичні бляшки закривають просвіт судин, порушуючи кровообіг. Таким чином, профілактика стенокардії означає профілактику атеросклерозу та ішемічної хвороби серця, зміцнення судинної системи.

Профілактичні заходи

Профілактика нападів стенокардії не являє собою нічого складного. Необхідно дотримуватися кілька рекомендацій, які допоможуть зберегти здоров’я та покращити самопочуття.

Насамперед слід відмовитися від куріння.

За статистикою, середня тривалість життя курців на 7 років менше, чим у тих, хто не схильний до цієї згубної звички, а вірогідність розвитку інфаркту вище в 2 рази. Це пояснюється тим, що у курящих вміст у крові окису вуглецю значно перевищує норму, а кількість кисню набагато менше, чим потрібно організму. Крім цього, нікотин викликає спазми артерій, тим самим підвищуючи тиск. Чим більше цигарок на день викурює людина, тим вище у нього ризик розвитку захворювання. Навіть пасивне куріння здатне завдати шкоди організму: у тих, хто працює серед курців, ризик придбати ішемічну хворобу на 25% вище.

Ще один важливий момент в профілактиці стосується активного способу життя. Гіподинамія – величезна проблема сучасного суспільства, адже виробничі процеси автоматизуються, в роботі по дому допомагає побутова техніка, а великі відстані долаються на транспорті. Основна маса людей велику частину часу проводить за столом, біля монітора комп’ютера, перед телевізором.Помірні фізичні навантаження необхідні кожному. Вони зміцнюють судини і підсилюють кровообіг, завдяки чому значно знижується ризик серцево-судинних захворювань. Регулярні фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі, лижі, спортивні ігри нададуть неоціненну послугу тим, хто хоче зберегти здоров’я на довгі роки.

У групі ризику розвитку стенокардії знаходяться люди, що мають надлишкову вагу і страждають ожирінням. У повних людей частота скорочень серцевого м’яза підвищується – це збільшує потребу в кисні. До того ж виникає порушення обмінних процесів, підвищується рівень холестерину. Люди з ожирінням частіше страждають на гіпертонію і діабет, які теж ведуть до розвитку проблем з серцем.

Для того щоб позбутися від зайвої ваги або підтримувати оптимальну масу тіла, потрібно стежити за своїм харчуванням. Бажано відмовитися від жирного, обмежити кількість цукру, солодощів, алкоголю. Перевагу варто віддавати продуктам, багатим клітковиною, вітамінами.

Такий спосіб життя зможе поліпшити стан здоров’я і істотно знизити ймовірність розвитку стенокардії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code