vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Трихомоніаз: симптоми хвороби у чоловіків

Одним з найпоширеніших венеричних захворювань є трихомоніаз, симптоми у чоловіків можуть виявлятися відразу або через деякий час. Збудником даного захворювання є піхвова трихомонада. Це одноклітинний мікроорганізм, його розміри всього 13-18 мкм, особливості лікування трихомоніазу пов’язані з тим, що провокатор хвороби – внутрішньоклітинний паразит.

Трихомоніаз: симптоми хвороби у чоловіків

Це дуже поширене серед чоловіків венеричне захворювання, після контакту з носієм вірусу симптоми трихомоніазу у чоловіків проявляються у 40-80% випадків. Зазначене захворювання в основному передається статевим шляхом, коли був незахищений секс, при цьому трихомонади потрапляють в сечовипускальний канал і закріплюються на його слизовій оболонці.

Після цього зазначені мікроорганізми починають вражати залози сечовипускального каналу, і від них страждає не тільки уретра, сечовий міхур, вони також вражають сечоводи і нирки. Найчастіше і найбільше інфекція виявляється в простаті, що через деякий час може призвести до розвитку таких хронічних захворювань, як простатит, уретрит, везикуліт. Це призводить до того, що якість сперми погіршується і може настати безпліддя, тому лікування трихомоніазу у чоловіків є дуже актуальним питанням.

Однак не варто думати, що заразитися цим захворюванням можна тільки статевим шляхом, може бути й інша схема зараження. Це пов’язано з тим, що у зовнішньому середовищі трихомонади можуть жити до 60 хвилин. Це призводить до того, що передача збудника може статися під час користування спільними губками, рушниками, при відвідуванні басейну, лазні.

Симптоми захворювання

Якщо патогенності штаму буде високою, а імунна система слабкою, то симптоми захворювання виявляться швидко і будуть особливо вираженими.

У тому випадку, коли чоловік має сильну імунну систему, прояви трихомониаза можуть бути незначними або їх взагалі може не бути.

Це буде до тих пір, поки не виникнуть сприятливі умови для активного розвитку захворювання.

Тепер стає зрозуміло, що навіть якщо у вас відсутні перші ознаки трихомоніаза, але ви ведете активне статеве життя, при цьому часто міняєте партнерів, ваші візити до уролога повинні бути регулярними.

Найчастіше термін інкубаційного періоду зазначеного захворювання становить 1-4 тижні, за цей час мікроорганізми встигають заселити простату, сім’явиносні канали, уретру і голівку пеніса.

У чоловіків проявів даного захворювання зазвичай менше, чим у жінок, і існують вони у вигляді таких симптомів:

  • відчуття дискомфорту в ділянці статевих органів;
  • появи сверблячки й печіння, коли чоловік починає мочитися;
  • можуть проявлятися гнійні або слизові виділення з уретри;
  • крайня плоть і головка пеніса можуть запалюватися;
  • з’являється роздратування, почервоніння і набряк;
  • в області промежини виникають тягнучі болі;
  • якщо інфекція потрапила в простату, то сечовипускання буде утрудненим;
  • знижується кількість і якість сперми, це визначається при виконанні спермограми.

Дуже небезпечно, коли протягом зазначеного захворювання проходить безсимптомно, так як це дозволяє поширитися запального процесу на інші органи.

Часто бувають випадки, коли одночасно відбувається зараження трихомоніазом такими венеричними захворюваннями, як гонорея, кандидоз або хламідіоз. У таких випадках клінічна картина буде відповідати симптомів, характерних для всіх цих захворювань.

Дії при виявленні симптомів пацієнта

Якщо у вас з’явилися описані симптоми, необхідно терміново звертатися до лікаря, тільки він зможе визначити причини виникнення, поставити точний діагноз, після чого призначити адекватне та ефективне лікування.

Щоб отримати максимально достовірні результати при виконанні аналізу в лабораторних умовах, необхідно правильно підготуватися.

Для цього за 1-2 дні до здачі аналізів треба відмовитися від статевих контактів, також протягом даного періоду для статевих органів не можна використовувати спеціальні засоби гігієни. Необхідно по можливості припинити прийом будь-яких медичних препаратів.

Увечері перед походом до лікаря, статеві органи миють тільки милом і водою, вранці це робити не треба, за 2-3 години до візиту до лікаря не слід мочитися.

При встановленні діагнозу лікар повинен ставити запитання для уточнення симптомів, моменту їх появи, питати про статевого життя і партнерів. Це дозволить не тільки провести ефективне лікування пацієнта, але і виявити розповсюджувача хвороби.

Діагностика захворювання

Для діагностування цього захворювання роблять мазок з сечовипускального каналу і проводять його дослідження.

Для забору біоматеріалу використовують спеціальний зонд, який запускають в уретру на 3 см, це трохи болюча процедура, але знеболюючі в цьому випадку не застосовують.

Якщо ви правильно підготуйтеся до здачі аналізів, то можна буде визначити навіть мінімальна кількість збудника. Щоб виявити його в простаті, перед парканом аналізів може знадобитися масаж.

Якщо присутні виражені форми хвороби, то результат отримують негайно, для визначення хвороби, що проходить безсимптомно, проводять культуральне дослідження біоматеріалу.

Сучасним методом є ПЛР-дослідження. Воно дозволяє виявляти генетичний матеріал збудника, що робить дослідження більш точним і достовірним. Часто цей спосіб дозволяє виявити збудника хвороби навіть у тих випадках, коли зробити це при лабораторних дослідженнях не вдалося.

Лікування трихомоніазу

Так як трихомоніаз є венеричним захворюванням, при виявленні його в одного з партнерів необхідно лікувати обох. Це запобіжить повторне зараження, під час проведення лікування не можна вживати спиртні напої.

Ефективно проводиться лікування за допомогою антибіотиків групи 5-нітроімідазолу, так як вони надають дію на внутрішньоклітинних збудників даного захворювання.

Найчастіше лікарі призначають такі препарати, як Метронідазол, Тинідазол. Якщо приймати їх у відповідності з призначенням лікаря, то вилікувати хворобу вдається в більшості випадків.

Якщо ви пройшли курс лікування, а симптоми захворювання не зникли, треба пройти повторний курс, при цьому лікар збільшує дози препаратів. Якщо ваш партнер не проходить таке ж лікування, то від статевих контактів з ним треба утриматися.

Профілактика захворювання

Найпростішим і доступним способом профілактики трихомоніазу є статеві стосунки з постійним партнером. Перед тим як почати сексуальні відносини, обом партнерам рекомендується пройти обстеження у лікаря. Поки ви не будете впевнені, що обидва є здоровими, краще використовувати презерватив.

Якщо у вас багато партнерів і часто буває випадковий секс, то користуватися презервативами необхідно обов’язково. Повністю покладатися на те, що сперміциди, що мають у своєму складі ноноксинол-9, порожниною вас захистять від зараження статевими інфекціями, не варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code