vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Сумісність Парацетамолу, Але-Шпи і Супрастину

Для зниження спека при гарячковому синдромі застосовують суміш, до складу якої входять 3 препарату: Парацетамол, Але-Шпа і Супрастин. Швидке купірування гіпертермії відбувається за рахунок того, що компоненти цих лікарських засобів підсилюють дію один одного. Таке симптоматичне лікування повинно здійснюватися тільки під медичним контролем.

Сумісність Парацетамолу, Але-Шпи і Супрастину

Для зниження спека при гарячковому синдромі застосовують суміш, до складу якої входять 3 препарату: Парацетамол, Але-Шпа і Супрастин.

Від температури

Підвищення температури тіла при вірусних і бактеріальних інфекціях – це одна із захисних функцій імунної системи. При цьому відбувається прискорення хімічних реакцій та посилення кровообігу. Імунні тіла (лейкоцити і лімфоцити) швидше досягають вогнища запалення і знищують патогенну мікрофлору. Віруси і бактерії в умовах підвищеної температури гірше розмножуються. Таким чином, гіпертермія сприяє якнайшвидшому одужанню.

Але в деяких випадках механізм терморегуляції діє не в інтересах організму. При дуже високій температурі (вище 39 °C) може виникнути спазм дрібних судин, розташованих в кінцівках. Це призводить до появи синдрому “білої гарячки”, для якої характерні похолодіння рук та ніг при пиретической температурі тіла. Також гіпертермія може спровокувати розвиток судом або серцево-судинних патологій.

Характеристика препаратів

Парацетамол (ацетамінофен) – похідне парааминофенола. Механізм його дії заснований на виборчій блокування ферментів циклооксигенази (ЦОГ-3). Препарат впливає на ЦНС і центри терморегуляції і болі в головному мозку. Ацетамінофен належить до неселективних НПЗП і чинить слабку протизапальну дію, оскільки клітинні пероксидази в периферичних тканинах нейтралізують його блокування ферментів ЦОГ та інгібування простагландинів.

Сумісність Парацетамолу, Але-Шпи і Супрастину

Парацетамол впливає на ЦНС і центри терморегуляції і болі в головному мозку.

Основний недолік Парацетамолу – гепатотоксичність, тому препарат не застосовують при наявності патологій печінки.

Але-Шпа (дротаверин) відноситься до миотропным спазмолітичних препаратів, що володіє гіпотензивними і судинорозширювальними властивостями. Дротаверин знижує надходження іонів активного кальцію (Ca2+) в гладком’язові клітини за рахунок інгібування фосфодіестерази та внутрішньоклітинного накопичення цАМФ.

Супрастин (хлоропірамін) – хлорований аналог трипеленамина, який є антигістамінним засобом I покоління і відноситься до групи этилендиаминов. Препарат ефективний для лікування алергічних захворювань. Механізм дії Супрастину полягає у блокуванні гістамінових Н1-рецепторів. Хлоропірамін розслабляє гладку мускулатуру, знижує проникність капілярів і виявляє седативну дію на ЦНС, що дозволяє застосовувати Супрастин при лікуванні спазмів різного характеру.

Чи можна приймати одночасно Парацетамол, Но-Шпу і Супрастин?

Одночасний прийом даних препаратів дозволяє швидко усунути жар. При появі симптомів “білої” лихоманки необхідно звернутися за медичною допомогою. Лікар визначить, наскільки доцільно використовувати комбіноване симптоматичне лікування, і розрахує дозування.

Швидке купірування гіпертермії обумовлено комплексним ефектом при прийомі НПЗП, спазмолітиків і антигістамінних засобів. Як нестероїдного компонента може бути використаний Парацетамол або Анальгін, для зняття спазмів – Но-Шпа чи Папаверин, а запобігання розвитку алергічних реакцій – Супрастин, Тавегіл або Димедрол.

Сумісність Парацетамолу, Але-Шпи і Супрастину

Для зняття спазмів використовують Но-Шпа.

Свідчення

Літична суміш показана при:

 • пиретической температурі тіла (вище 39 °С);
 • спазмі судин;
 • інтоксикації;
 • фебрильних судомах.

Чим корисно при ЗПСШ?

При наявності ЗПСШ дані препарати можна приймати під час лікування основного захворювання.

Як приймати разом Парацетамол, Но-Шпу і Супрастин?

Гипотермическая суміш може виготовлятися з ін’єкційних та таблетованих форм препаратів.

Дорослим

Дозування таблеток Парацетамолу, Але-Шпи і Супрастину: по 1 шт. кожного ліки.

Таблетки необхідно подрібнити в порошок і змішати в пропорції 1:1:1. Слід запивати водою (або зробити водну суспензію). Кратність прийому – 1 раз на 6-7 годин.

При наявності блювоти на тлі пиретической температури можна зробити внутрішньом’язовий укол, використовуючи розчини для ін’єкцій. Рекомендований аналог: по 2 мл Анальгіну 50%, Але-Шпи 2% і Димедролу 1%.

Дітям

Дане поєднання препаратів не рекомендується для дітей віком до 3 років.

Парацетамол:

 • від 3 до 6 років – 1/4 таблетки;
 • від 6 до 14 років – 1/2 шт.

Супрастин:

 • від 3 до 6 років – 1/3 таблетки;
 • від 6 до 12 років – 1/2 шт.;
 • від 12 до 14 років – 1 таблетка.

Але-шпа:

 • від 3 до 6 років – 1/2 шт.;
 • від 6 до 12 років – 1 таблетка;
 • від 12 до 14 років – 1-2 шт.

Протипоказання і побічні дії

Протипоказаннями є:

 • тяжкі захворювання серцево-судинної системи, печінки і нирок;
 • непереносимість компонентів суміші;
 • патології кровотворення;
 • захворювання кісткового мозку;
 • алергія на НПЗП.

Можливі побічні ефекти:

 • алергічні реакції (кропив’янка, бронхоспазм);
 • диспепсичні розлади;
 • тахікардія, тахіпное;
 • зниження температури до 34°C.

Відгуки про Парацетамолу, Но-Шпі та Супрастине

Катаєва В. П., педіатр, Аша: “Суміш гірка, дітям потрібно давати запивати її. При цьому може з’явитися блювотний рефлекс. Іноді потрібно замінювати таблетки на сиропи в обсязі, який містить потрібну дозу, але Но-шпу доведеться дати у вигляді подрібненої таблетки, розведеною у воді”.

Петров Л. С., лікар швидкої допомоги, Томськ: “Ми використовуємо для дорослих Анальгін з Димедролом і Папаверином (для маленьких пацієнтів – цей склад не підходить)”.

Ольга, 35 років, р. Уфа: “Коли у дитини вірусна інфекція (нежить, жар) я викликаю лікаря. Один раз робили таку суміш. Допомогло через 20 хвилин”.

Ігор, 45 років, р. Брянськ: “Для мене краще підійшли Анальгін з Димедролом для внутрішньом’язового уколу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code