vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Способи як лікувати забій п’ятки

Знати, як лікувати забої п’яти, безумовно, має кожна людина. Травми подібного роду зустрічаються досить часто у кожного четвертого жителя планети, проте деякі з них можуть виявитися не такими нешкідливими, як це виглядає на перший погляд. Так, кожній людині необхідно знати, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.

Способы как лечить ушиб пятки

Перша допомога при ударах

Забій п’ятки, як і будь-яка інша травма, вимагає проведення невідкладних заходів з надання першої допомоги. І робити це потрібно незалежно від тяжкості одержаного пошкодження!

Однозначно визначити, наскільки серйозна травма, зможе тільки лікар, провівши первинний огляд і комплексну діагностику. Проте до лікарні ще належить дійти, а за цей період людина, що не знає базових правил, може істотно погіршити своє становище.

Не уявляючи, наскільки серйозна травма, не варто давати на ногу навантаження! Краще всього буде просто сісти або лягти, забезпечивши вільний положення стопи. Для того, щоб трохи знизити набряклість і біль, можна прикласти до пошкодженої кінцівки лід. Проте робити це потрібно дуже обережно, щоб не допустити переохолодження або обмороження. Оптимальний варіант – обернути контейнер з льодом в тканину, а вже потім прикласти до місця удару.

Категорично заборонено бинтувати стопу, якщо достовірно не визначено, що у даному місці відсутнє перелом! Такі заходи можуть призвести до зміщення кісток, вправляти які доведеться вже хірургічним шляхом. Наступне, що необхідно зробити потерпілому, – це звернутися в медичний заклад, де лікувати забій вже буде лікар.

В першу чергу в лікарні пацієнту буде проведено дослідження на рентген-апараті, що дозволяє точно визначити, чи має місце перелом або ж ні. У разі позитивної відповіді обійтися без гіпсової пов’язки буде просто неможливо. Однак як довго пацієнту доведеться ходити з нею, однозначно сказати неможливо. Строки коливаються від 3 тижнів до декількох місяців, в залежності від складності пошкодження. Однак навіть після закінчення терміну шкарпетки гіпсової пов’язки лікувальну терапію не можна буде вважати завершеною. За час перебування в гіпсі м’язи стопи втратили свою еластичність, і тепер пацієнту потрібен час для того, щоб повернутися в лад.

Напевно, йому буде призначено сеанси фізіотерапії, лікування якими здатне дати швидкий позитивний результат.

Як правило, подібне лікування триває до місяця. За цей період повністю зникають всі хворобливі відчуття, а людина вже може повертатися до свого звичного життя.

Народні способи лікування

У тому випадку, якщо біль у п’яті свідчить лише про ушиб, який цілком можна лікувати і в домашніх умовах, людина може скористатися величезним безліччю народних методик, що дозволяють досягти швидкого результату при мінімальних витратах.

Серед найбільш популярних способів прибрати всі симптоми ударів п’яти виділяються по своїй ефективності наступні:

  1. Компреси з капустяного листа. Лікували больовий синдром і різноманітні пошкодження подібним методом ще кілька століть тому, однак і сьогодні він не втрачає своїх лідерських позицій. Для того щоб зменшити біль і прибрати сильний набряк, капустяне листя необхідно розім’яти аж до виділення соку. Після цього аркуш потрібно надійно зафіксувати на місці пошкодження. Робити таку процедуру бажано перед сном протягом декількох днів підряд. Перші результати лікування будуть помітні вже на наступний день.
  2. Настоянки з алое. Для того щоб швидко зняти сильний набряк, досить змішати листя алое з піском в співвідношенні 1 до 2. Наполягати таке чудо-зілля слід протягом трьох діб, а після прикладати до пошкодженої стопі 2 рази в день. Всього через тиждень повністю зійде навіть сама сильна гематома, а рухова функція відновиться в повній мірі.
  3. Настоянки з липового цвіту. Приготувати подібне ліки не складе особливих труднощів, проте результати його використання порадують навіть самого закоренілого скептика і супротивника народних методик лікування. Липовий цвіт необхідно залити окропом і настоювати приблизно півгодини. Розтирати пошкодження подібним засобом слід до тих пір, поки воно не зійде повністю.

Більшість народних методів дозволяє швидко впоратися навіть з самими серйозними забоями. Однак про доцільність такого лікування в будь-якому випадку потрібно порадитися з травматологом. Адже не виключено, що навіть простий забій він порекомендує лікувати традиційними медичними препаратами. Все залежить не тільки від складності пошкодження, але і від індивідуальних особливостей людського організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code