vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Спосіб лікування варикозного розширення вен п’явками

Лікування варикозного розширення вен п’явками відноситься до найбільш визнаним методів немедикаментозної терапії цього поширеного захворювання. Сучасні методи лікування не виключають і гірудотерапію, тобто використання п’явок для боротьби з хворобою вен. Незважаючи на сучасний рівень розвитку медицини, цей спосіб лікування до цих пір визнається лікарями багатьох країн. Додатковим плюсом тут виступає простота і доступність, а також, безсумнівно, деякий позитивний вплив на уражені вени. Потрібно розглянути основні способи лікування варикозу гірудотерапією та іншими методами.

Способ лечения варикозного расширения вен пиявками

У сучасній флебології для боротьби з варикозним розширенням вен застосовуються такі засоби лікування, як:

 1. Лікування лазером.
 2. Медикаментозне лікування.
 3. Хірургічне висічення пошкоджених вен.
 4. Використання еластичних бинтів і компресійного білизни.
 5. Народні способи.

Але у кожного з перелічених способів є як позитивні, так і негативні сторони. І якщо лікування, наприклад, фармакологічними препаратами – це давно відомий і доступний для багатьох спосіб, то не можна не згадати про те, що будь-які ліки негативно впливає на печінку, нирки і інші органи-фільтри в нашому організмі. І це є негативна сторона лікування медичними препаратами.

Гірудотерапія: опис методу

Говорячи про лікування варикозного розширення вен п’явками, відразу ж обмовимося, що цей спосіб повністю виключає передачу будь-яких інфекцій через кров. Це пов’язано з тим, що лікують варикозні вени тільки медичними п’явками, які можна купити в аптеці. Перед постановкою п’явки на уражену судину, треба прийняти душ і додатково обробити необхідну ділянку шкіри будь спиртовмісним розчином. Волосся на необхідній ділянці тіла потрібно видалити. Після цього п’явку підносять до шкіри і дозволяють їй присмоктатися. Ставлять одночасно декілька п’явок. Точна кількість гирудий має бути визначена лікарем. Області, куди можна ставити п’явки, це:

 1. Область крижів.
 2. Область печінки.
 3. Нижня частина живота.

Ділянки з помітно розширеними венами можна використовувати для лікування з четвертого застосування. П’явки ставляться в шаховому порядку поряд з венами – щоб уникнути їх розриву. Небажано ставити гирудии на гомілку, особливо на її внутрішню поверхню.

Не буде зайвим пояснити і сам механізм впливу цих кровососів. Вся справа в особливій речовині, що міститься в слині п’явки. Це гірудин – антикоагулянт, який запобігає згортання крові в ранці від укусу п’явки. Завдяки гирудину, п’явок називають ще гирудиями. Потрапляючи в кров, цей антикоагулянт сприяє розрідженню і зниження протромбінового індексу. Крім цього, в слині цих кільчастих червів містяться ферменти, які збільшують ступінь проникності судинної стінки і анестезуючі речовини.

Можливі протипоказання до застосування і думки фахівців

Для застосування медичних п’явок є ряд протипоказань. Насамперед, до них відносяться:

 1. Порушення згортання крові.
 2. Вагітність на будь-якому терміні.
 3. Злоякісні новоутворення.
 4. Дитячий вік.
 5. Гіпотонія і анемія.

У таких випадках лікують іншими доступними методами, наприклад, лазером.

А що з приводу гірудотерапії можуть сказати флебологи? Якщо розглядати лікування варикозу з допомогою п’явок з позиції етіологічних чинників захворювання, то гірудотерапія ніякого істотного впливу на стінку судини не надає. А тільки розрідження крові можна досягти і з використанням більш перевірених засобів. Але як і у будь-якого методу лікування, у цього варіанту є свої послідовники та противники. Всі способи піддаються критиці. Головне, при використанні засобів лікування не нашкодити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code