vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Специфіка УЗД м’яких тканин

УЗД м’яких тканин – один з основних методів обстеження, який придбав широку популярність завдяки своїй інформативності, безпеки і доступності. У разі крайньої необхідності пацієнт може пройти процедуру в будь-який час дня і ночі, при цьому ніякої спеціальної підготовки не потрібно. Результат сканування буде виданий практично відразу.

Специфика УЗИ мягких тканей

Показання до проведення УЗД

Як правило, УЗД м’яких тканин виконується строго за призначенням лікаря. Самостійно приймати рішення про доцільність проведення даної процедури є нераціональним, адже визначити, що саме показав аналіз, зможе лише людина, що має відповідну кваліфікацію і здатний призначити ефективне лікування.

Одночасно з цим ігнорувати рекомендоване УЗД також є вкрай небажаним, адже саме ця процедура може виявити патології, про існування яких людина може навіть не підозрювати. Серед найбільш поширених причин призначення даної маніпуляції виділяються:

  • пухлиноподібні (як доброякісні, так і злоякісні) освіти у м’яких тканинах;
  • гематоми;
  • ревматичні захворювання;
  • сильні удари;
  • грижі.

При цьому дуже важливо, щоб лікар, що направляє свого пацієнта на дослідження, точно вказував локалізацію патології і передбачуваний діагноз. У такому разі медику, який проводить процедуру, буде в рази простіше проводити обстеження, підтверджуючи чи спростовуючи поставлений діагноз.

Завдання пацієнта в момент проведення маніпуляцій – бездоганно виконувати всі приписи медичного працівника і терпляче чекати закінчення процедури.

Технологія проведення процедури

Слід відразу зазначити, що УЗД м’яких тканин – це унікальна процедура, яка не має абсолютно ніяких протипоказань. Для того, щоб її провести, пацієнта слід покласти на спеціальну кушетку і попросити оголити область передбачуваного обстеження. Далі на шкіру наноситься спеціальний гель і прикладається датчик. І тільки після цього зображення виводиться на монітор.

Отримавши розгорнуте зображення і спираючись на власні знання і досвід, діагност повинен написати висновок, в якому точно вказана локалізація патології, її розміри, структура тканин та характер вмісту. У тому випадку, якщо проводиться УЗД м’язів, наприклад, шиї, лікар в обов’язковому порядку вказує, яка саме з них була вражена.

Отримані дані збираються воєдино і зводяться в ув’язнення, яке діагност передає лікареві.

Що примітно, ні під час процедури, ні після неї пацієнт не буде відчувати ніякого дискомфорту.

Проте всього через кілька хвилин після закінчення процедури від цих відчуттів не залишиться і сліду.

УЗД м’яких тканин може проводитися хоч кожен день, особливо якщо мова йде про контроль спорожнення гнійника. Простежувати позитивну динаміку можна буде не тільки у дорослих, але навіть у дітей та вагітних жінок. Природно, що в останніх дослідження в області живота буде проходити з особливою обережністю і лише у випадках крайньої необхідності.

Вся справа в тому, що вагітні жінки з особливим трепетом ставляться до свого здоров’я, прагнучи мінімізувати походи до лікаря і ведучи виключно здоровий спосіб життя. Навіть нешкідливе ультразвукове дослідження для них – величезний стрес, якого бажано уникати.

Як вибрати клініку для проведення обстеження?

Проходження обстеження на апараті УЗД можливо далеко не у всіх державних медичних установах, а там, де воно доступне, зазвичай ведеться запис на довгі тижні вперед. Отже, пацієнту доведеться самостійно вибирати місце, де він буде проходити обстеження на комерційній основі. На сьогоднішній день це не становить особливої проблеми. При цьому мало знайти медичний заклад, де стоїть апарат УЗД. Важливо потрапити до фахівця, який зможе грамотно тлумачити побачене і дати своєму пацієнтові правильний висновок, після чого буде поставлений діагноз і вибудувана схема лікування.

Зокрема, не слід економити на якості, вибираючи найбільш дешевий варіант. Як правило, він обіцяє проведення обстеження на застарілому або неякісне обладнанні, яке напевно дасть помилковий результат. УЗД доведеться переробляти повторно, але час буде безнадійно згаяно.

З представленого калейдоскопа пропозицій слід вибрати відразу кілька гідних варіантів, які і будуть порівнюватися між собою. По можливості можна спробувати уточнити інформацію у людей, які вже проходили обстеження в обраному медичному центрі, і подивитися відгуки про працюючих там фахівцях. Якщо ж ніяких підводних каменів не виявлено, можна сміливо вирушати на обстеження, не забувши при цьому взяти з собою направлення лікаря!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code