vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Слиз в сечі у чоловіків: причини і лікування

Проходячи по сечівнику сеча людини збирає на своєму шляху мікрофлору, слиз і частинки епітелію. Незначна кількість слизу розчиняється в урині таким чином, що помітити її неозброєним оком не вийде. Вона виявляється в ході проведення загального аналізу сечі. Подібна ситуація спостерігається у більшості здорових людей. Патологічна слиз в сечі у чоловіків відрізняється своєю рясністю. Вона випливає на початку або в кінці сечовипускання, набуває контури і не завжди розчиняється в сечі.

1

Критерії і норми здорового слизу в сечі у чоловіків

Слиз у невеликій кількості виділяється клітинами епітелію уретри. Вона виконує захисні функції: захищає слизові оболонки сечовипускального каналу від сечовини і шкідливих бактерій. При відсутності захворювань в урині вона зустрічається в незначній кількості.

Причини нормального появи слизу в сечі у чоловіків:

 • Тривала відсутність сечовипускання. Слиз накопичується в сечівнику і не виводиться. Її наявність в сечі носить разовий характер. Після відновлення здорового діурезу концентрація слизу зменшується до нормального обсягу.
 • Уретрорея. Зустрічається в більшій мірі у дорослих людей. Це слизові безбарвні виділення з бульбоуретральних залоз. Вони з’являються тільки після сексуального збудження. Слиз змащує канал уретри з метою полегшення проходження по ній сперми.
 • Простаторея. Мізерні виділення мають сірувато-білуваті включення. Виникають при запорах, після тривалого напруження живота. Складаються із суміші насінної рідини і секрету простати.

Загальний, або клінічний аналіз сечі, – поширений вид діагностики, що дозволяє визначити хімічний та біологічний склад рідини. Шкала кількості слизу має 4 пункту. Вони записуються у вигляді плюсів “+” або в цифрах, де 1 – це нормальний показник, а 4 – патологічний.

У деяких бланках з аналізами ні рядка зі значеннями слизу. В такому випадку медичні працівники можуть заносити дані відразу в амбулаторну карту, вказуючи кількість слизу або її відсутність.

Таблиця розшифровки загального аналізу сечі:

Оцінюється Норма
Колір Солом’яно-жовта
Реакція pH Нейтральна, не більше 4
Кількість слизу 1-2 в межах норми
Білок Відсутня або до 0,033 г/л
Еритроцити Одиничний в полі зору
Лейкоцити До 3 в полі зору

Грибкова та паразитарна мікрофлора відсутня в сечі здорової людини. Перед здачею аналізів необхідно вимити статеві органи. Здавати матеріал треба в стерильній ємності, яка продається в аптеці. По можливості не слід приймати препарати, що забарвлюють сечу. Збирати необхідно ранкову порцію, а саме матеріал посередині процесу сечовипускання.

2

Слиз при ЗПСШ

Підвищена концентрація слизу в сечі може свідчити про розвиток захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ). У цьому випадку вона набуває неприємний запах, змінює свою консистенцію, а її обсяг збільшується. Часто слиз вільно витікає з отвору сечовипускального каналу. Її можна помітити на білизні у вигляді жовтих або білих плям.

Слиз при ЗПСШ може мати різні прояви:

Характер Опис
Слизовий Прозорі виділення тягучою консистенції. Невеликі за кількістю, зустрічаються при хламідіозі, микоплазменном або уреаплазменном уретриті. Мікроскопічне дослідження показує зменшена кількість лейкоцитів у сечі. При тривалій відсутності лікування слиз стає рясною, з’являються вкраплення гною
Гнійний Сеча набуває неприємний запах. Слиз має рясний характер, зустрічається не тільки в сечі, але і витікає мимовільно. Подібна клінічна картина характерна для гонореї. При мікроскопічному дослідженні видно матеріали клітин епітелію уретри

Симптоматика більшості венеричних захворювань має інкубаційний період від 24 годин до 2 тижнів. Перші симптоми проявляються під ранок: свербіж, печіння та біль, особливо при сечовипусканні. Нерідко зустрічаються комбіновані інфекції, що поєднують відразу кілька збудників.

3

Запалення невенерического характеру

Причинами захворювань невенерического характеру стає власна мікрофлора, яка відноситься до умовно-патогенної. Бактерії розташовуються приблизно на 5 см в глибину від входу в уретру. Глибше знаходиться стерильна зона, в яку вони не проникають. Умовно-патогенна мікрофлора не завдає шкоди людині завдяки роботі імунної системи. Проблеми зі здоров’ям виникають, коли порушується загальний або локальний імунітет.

Бактерії починають своє активне ділення. Вони дратують слизову оболонку уретри, примушуючи виробляти більшу кількість секреції. Слиз доповнюється бактеріями, що робить її більш густий. Вона змінює свою структуру, колір, а іноді набуває запах.

Причини слизу в сечі невенерического характеру:

Хвороба Опис
Негонорейний уретрит Виділення в сечі оцінюються як слизово-гнійні включення у вигляді прожилок або грудочок. Печіння і біль при сечовипусканні слабо виражені. При висхідній інфекції запалення переходить на сечовий міхур, а навіщо нирки. Слизові виділення набувають домішки крові
Кандидоз Ураження уретри грибковою мікрофлорою. Зазвичай зустрічається після переохолодження статевих органів, з-за травматизму слизової оболонки уретри, при низькому імунітеті або надмірному прийомі антибіотиків. Слиз в сечі у чоловіків є пінистої, за зовнішнім виглядом нагадує сирну масу. Біль при сечовипусканні відсутня, але виникає частий свербіж
Баланопостит Запалення шкіри крайньої плоті. Спостерігається місцеве, рясне гнійне виділення з домішкою слизу. Хвороба завжди супроводиться набряком і почервонінням листків крайньої плоті. Головка пеніса стає болючою на дотик

4

Простатит

Передміхурова залоза виконує роль клапана сечового міхура. Вона виробляє секрет простати, яка входить до складу сперми. Слиз в сечі у чоловіків виникає внаслідок запалення простати. Простатит може бути гострим і хронічним. Розвитку хвороби сприяють наступні фактори:

 • травми;
 • порушення кровопостачання в органах малого тазу;
 • гормональні збої;
 • бактеріальна інфекція;
 • переохолодження;
 • спадковий фактор.

Чоловіки, які страждають гострим простатитом, скаржаться на тугу біль в області простати, лихоманку, озноб, проблеми з сечовипусканням і еякуляцією. Основні причини виникнення гострого простатиту – бактеріальна інфекція. Захворювання можна вилікувати на початкових етапах його розвитку. При відсутності терапії хвороба переходить у хронічну форму. Слиз у чоловіків при простатиті спостерігається незалежно від форми перебігу захворювання.

5

Цистит

Цистит – це запальне захворювання сечового міхура і сечовивідних каналів. Причиною розвитку хвороби служить патогенна мікрофлора. Провокуючими факторами є фізичні травми, застій крові в органах тазу, гормональні порушення, гіповітаміноз і переохолодження.

Симптоматика циститу:

 • часті позиви до сечовипускання з інтервалом 3-5 хвилин;
 • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
 • різка біль в кінці сечовипускання;
 • домішки слизу в сечі;
 • дискомфорт і ниючий біль внизу живота.

З-за тривалого запального процесу погіршується загальне самопочуття людини. Слиз в сечі у чоловіків при хронічному циститі виникає в період загострення. В інший час хвороба набуває уповільнений характер. Виділення стають непомітними, але збільшена концентрація слизу відзначається під час загального аналізу сечі. Підвищення лейкоцитів і еритроцитів в урині вказує на запальний процес.

6

Слиз в сечі у дітей

Сеча з домішкою слизу у дітей зустрічається навіть у тих випадках, коли дитина здорова. Зазвичай її наявність зумовлена недостатньою гігієною. При нормальному імунітеті ситуація швидко вирішиться. Необхідно проводити гігієнічні водні процедури хоча б 1-2 рази на добу. Така слиз буде мати підвищену концентрацію епітелію уретри. Вона виділяється у незначній кількості, представлена у вигляді грудочок або прожилок.

Слиз у сечі у дитини спостерігається також при дисметаболічних порушень. Вона виникає як наслідок недостатнього вживання води, особливо в жарку погоду.

Часті захворювання, при яких спостерігається слиз в сечі у дітей:

Хвороба Опис
Пієлонефрит Гнійне запалення нирок, яке часто зустрічається у малюків. У групі ризику-діти віком до 5 років, старші хворіють рідше. Причини виникнення пієлонефриту – мікроорганізми, які потрапили у нирки з якої-небудь причини. Загальний стан дитини погіршується. Підвищується температура, малюк вередує і відмовляється від годування. Діурез при пієлонефриті буває частим, так і рідкісним
Гломерулонефрит Це запалення гломерул – клубочків нирки. В аналізі сечі відзначається велика кількість білка, слизу і компонентів крові. Захворювання розвивається під впливом вірусної, бактеріальної або паразитарної інфекції

При появі слизу в сечі у дитини необхідно проконсультуватися з педіатром. Діти можуть заразитися ЗПСШ від батьків через предмети побуту. Патологічна сеча завжди має в складі підвищену концентрацію еритроцитів і лейкоцитів, а також білок і різні солі. При підозрі на захворювання нирок, лікар може призначити УЗД з метою підтвердження діагнозу.

7

Лікування

Лікування слизу в сечі у чоловіків залежить від того, чим хворіє людина. Слиз не є захворюванням, це симптом, який вказує на наявність хвороби. В залежності від діагнозу призначаються антибактеріальні, протигрибкові, протизапальні препарати. Займатися самолікуванням вкрай не рекомендується. Багато препаратів при неправильному використанні чинять негативний вплив.

Лікування слизу в сечі у чоловіків передбачає такі дії:

Терапія Препарати
Антибактеріальна Призначається в тих випадках, коли причиною утворення слизу є бактерії. Препарати підбираються лікарем після проходження обстеження. При хламідіозі призначається Азитроміцин, Спіраміцин, Джозамицин. Вильпрафен застосовують з метою лікування мікоплазмозу
Протигрибкова Застосовуються засоби зовнішнього і локального спектру дії: Ністатин, Тербінафін, Флуконазол
Протизапальна Призначаються засоби нестероїдного комплексу: аспірин, Ібупрофен, Індометацин, Диклофенак

Антибактеріальна терапія під час грибкових уражень буде тільки на шкоду пацієнту. Тому починати лікування можна в тих випадках, коли встановлено рід і походження патогенної мікрофлори уретри.

Необхідно нормалізувати харчування і прийом рідини. Потрібно вживати в день хоча б 1 л води. Якщо мова йде про дитину, то змушувати його пити не варто. Необхідно стежити за регулярним прийомом їжі, щоб у малюка не було нестачі води. Потрібно дотримуватися щоденні гігієнічні процедури. Сіль затримує рідину в організмі, тому бажано відмовитися від неї, щоб швидше нормалізувати діурез.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code