vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та наслідки хламідіозу у чоловіків

Хламідіоз – інфекція, що передається статевим шляхом, хламідіоз наслідки у чоловіків бувають вкрай важкими. Особливість цієї інфекції полягає в тому, що вона не є ні бактеріальної, ні вірусного походження. Хламідії – це такі особливі паразити, які розмножуються в клітинах організму, тому їх дуже складно виявити і почати лікувати. Також труднощі в тому, що така хвороба у чоловіка часто проходить без симптомів, тому складність лікування в рази зростає.

Симптоми та наслідки хламідіозу у чоловіків

Чому виникає хламідіоз у чоловіків?

Виникати така хвороба може тому, що чоловічий організм ослаблений постійними стресами, недосыпаннями, хронічною втомою на роботі, відсутністю чіткої схеми правильного харчування, відсутністю фізичної активності. Тому на тлі ослабленого імунітету може виникнути хламідіоз у чоловіків.

Вражає він дуже багато системи органів, такі як серцево-судинна, дихальна, опорно-рухова система, органи зору. Але найпоширенішим видом хламідіозу у чоловіків є хламідіоз, який вражає сечостатеву систему. Тому, якщо чоловік помітив хоча б невеликі збої або відхилення в роботі даної системи, то він обов’язково повинен піти на прийом до спеціаліста і проконсультуватися у нього на предмет хламідіозу.

Як передається хламідіоз у чоловіків?

На даний момент медиці стверджують, що найпоширеніший шлях зараження хламідіозом – це статевий шлях. І найстрашніше, що страждають від цієї хвороби в основній своїй масі підлітки чоловічої статі від тринадцяти до сімнадцяти років. Заразитися можна і від тієї людини, у кого хвороба протікає досить яскраво виражено, а також від того, у кого вона протікає безсимптомно. Про неї може навіть не підозрювати і сам хворий.

Але є і інші шляхи зараження хламідіозом. Менш поширений, але теж досить імовірний шлях передачі у побуті, коли хворий хламідіозом заражає членів своєї сім’ї через загальні предмети побуту та гігієни. До таких предметів належать зубні щітки, рушники, нижню і постільна білизна, посуд, інший одяг. Хламідіоз цілком собі може передаватися через брудні руки.

Буває і так, що мати заражає свою дитину чоловічої статі хламідіозом під час народження, поки він проходить через родові шляхи. Щоб цього уникнути, жінка, яка готується стати матір’ю, повинна обов’язково спостерігатися у лікаря і вчасно вживати заходів, якщо були виявлені які-небудь інфекції, так як ризикувати здоров’ям майбутньої дитини категорично не можна.

Ознаки хламідіозу у чоловіків

За даними медицини, майже половина чоловіків, заражених хламідіозом, довгий час не спостерігає у себе ніяких симптомів зараження такою інфекцією, тим не менш, такий чоловік відразу ж стає потенційно небезпечний для своєї статевої партнерки. Тому потрібно уважно ставитися до свого здоров’я і знати ті ознаки, які можуть вказувати на те, що сталося зараження хламідіозом.

Якщо чоловік заразився хламідіозом, у нього може спостерігатися підвищена температура тіла, загальна слабкість, висока стомлюваність, млявість, просто погане самопочуття.

З уретри може спостерігатися вихід сторонніх виділень, особливо після сну. Такі виділення можуть бути прозорими, склоподібними, білими, а можуть бути і з сторонніми домішками, часто гнійного характеру.

Під час акту сечовипускання чоловік, хворий хламідіозом, може відчувати біль, як сильну, так і не дуже, свербіж, печіння в статевому члені. Перші кілька крапель сечі можуть бути нехарактерного, мутноватого кольору.

Якщо хвороба набула небезпечний характер і почалися ускладнення, то у чоловіка з статевого члена може виділятися кров в самому кінці акта сечовипускання або при сім’явиверганні.

Може спостерігатися набряк, припухлість, почервоніння в районі статевого члена, його головки, уретри.

У деяких випадках хворий хламідіоз може скаржитися на те, що його переслідують болі внизу живота, в попереку, в паховій області.

Відмінною особливістю хламідіозу є те, що вищеописані симптоми можуть проявлятися не завжди, а лише в деяких випадках не носити постійний характер. Саме з-за цього чоловік може просто не звернути належної уваги на ці симптоми, подумати, що якщо таке сталося лише один раз, то в цьому немає нічого страшного, і тому не звернутися за консультацією до фахівця.

Лікування хламідіозу у чоловіків

Основна проблема в лікуванні хламідіозу у чоловіків полягає в тому, що чоловік не вчасно звертається до фахівця, а тільки тоді, коли хвороба вже придбала хронічну форму, і тому лікування такого захворювання буде вкрай утруднено.

Для початку лікар проведе бесіду з хворим, розпитає, як давно він помітив прояв таких симптомів, як часто вони дають про себе знати, чи немає у пацієнта алергії на якісь препарати.

Дуже корисними в лікуванні хламідіозу є антибіотики особливого типу, які можуть вбивати внутрішньоклітинні організми. Такі препарати призначаються лікарем індивідуально. На допомогу таким препаратів лікар призначить імуномодулятори, так як стан імунітету хворого, напевно, ослаблене, інакше б він не заразився. Так само можуть призначатися комплекси вітамінів з підтримання здоров’я і фізіопроцедури.

Але варто зробити застереження і сказати про те, що лікар не може лікувати всіх пацієнтів від хламідіозу однаково, кожному з них потрібна певна, підібрана індивідуально схема лікування з урахуванням особливостей організму кожного конкретного пацієнта.

Наслідки хламідіозу у чоловіків

Якщо лікування хламідіозу не здійснювалося взагалі або не дало результатів, то захворювання може перерости в хронічні форми. При цьому наслідки хламідіозу у чоловіків може спричинити за собою масу неприємних ускладнень і захворювань, які можуть розвинутися на його тлі.

Хламідіоз у запущеній формі може призвести до простатиту. Це захворювання запального характеру, при ній хворий скаржиться на болі в паху і попереку, утруднене сечовипускання, сторонні виділення з статевого члена (просто білого кольору або з домішками гною), зниження потенції.

Наслідком є і уретрит. Чоловік, хворий уретритом, занадто часто відчуває позиви сходити в туалет, відчуває свербіж, больові і просто неприємні відчуття в самій уретрі, із статевого члена виділяються сторонні рідини або субстанції.

Якщо цю хворобу вчасно не взятися лікувати, то це може привести до несприятливих змін з самої уретрі.

Також, як наслідок хламідіозу, можуть виникати проблеми з очима, кон’юнктивіт.

Профілактика хламідіозу у чоловіків

Щоб уникнути всіх вищеописаних неприємних наслідків, чоловік повинен розуміти, що йому доведеться дотримуватися ряду правил. Основним правилом для кожного чоловіка має стати те, що він не повинен вести безладне статеве життя ніколи, навіть в підлітковому віці, так як при кожному контакті він може заразитися. Якщо часта зміна партнера все-таки неминуча, то потрібно користуватися презервативом, він допоможе вберегтися від зараження небажаної інфекцією. Якщо чоловік підозрює, що він все-таки заразився хламідіозом, то він повинен убезпечити від зараження свою сім’ю. Предмети одягу та особистої гігієни у нього повинні бути строго індивідуальними. Після того, як він прийняв ванну або душ, ванна кімната повинна бути очищена з дезінфікуючими засобами. При кожному зручному випадку мити руки з милом.

Для цього потрібно по можливості перестати нервувати через дрібниці і відчувати почуття постійного стресу, висипатися, їсти тільки правильну і здорову їжу в достатніх кількостях, дотримувати особисту гігієну, більше бувати на сонці і свіжому повітрі, всіляко підтримувати здоровий спосіб життя, а головне – повністю відмовитися від шкідливих звичок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code