vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та лікування гострого тромбофлебіту

Гострий тромбофлебіт є запальним процесом, який розвивається в венозної сітки і супроводжується тромбоутвореннями. Ця недуга є ускладненням варикозного розширення венозних судин. Таке ускладнення є найбільш поширеним захворюванням, що супроводжує варикозне розширення судин венозної системи.

Симптомы и лечение острого тромбофлебита

Цими процесами є тромбоз і флебіт. Перший з них являє собою освіта тромботичних мас у просвіті варикозного венозної судини. Прогрес цього процесу може спровокувати перекриття внутрішнього просвіту судини. Флебіт – процес запальної природи, протікає у венозному посудині і проявляється набряком і почервонінням.

Часто гострий тромбофлебіт нижніх кінцівок здатний розвиватися дуже швидко. Такий розвиток захворювання вимагає якомога більш швидкого звернення за допомогою до медичного фахівця. Пізнє звернення до лікаря, коли захворювання набуває запущений вигляд, може спровокувати летальний результат.

Класифікація та причини розвитку недуги

Тромбофлебіт медичними фахівцями ділиться на кілька видів залежно від перебігу захворювання, його характеру і локалізації.

Залежно від перебігу недуги тромбофлебіт ділиться на:

  • гострий;
  • поверхневий;
  • хронічний.

Ці види тромбофлебіту розрізняються між собою тривалістю патпроцесса і клінічними проявами. В залежності від характеру перебігу захворювання виділяються дві форми хвороби – гнійна і негнійний, а в залежності від локалізації процесу виділяють тромбофлебіт поверхневих вен і тромбофлебіт глибоких вен нижніх кінцівок. Крім цих типів тромбофлебіту медики виділяють висхідний тромбофлебіт, який є тромбофлебіт великої підшкірної вени, перехідний від нижчерозташованих відділів до пахової складки.

Причини виникнення тромбофлебіту глибоких і поверхневих вен нижніх кінцівок є різними. Однією з основних причин розвитку хвороби є прогресування в організмі інфекційного процесу. Крім цього, причинами розвитку недуги можуть бути:

  • травматичне ушкодження судинної системи;
  • злоякісні утворення;
  • внутрішньовенне введення препаратів здатних спровокувати розвиток алергічної реакції;
  • наявність у людини зайвої ваги та ожиріння;
  • ускладнення, спровоковані процесом виношування дитини.

В процесі виношування дитини відбувається мобілізація ресурсів організму, в тому числі і коагуляції – здатності крові до згортання. Мобілізація процесів сприяє розвитку після пологів гіперкоагуляції, яка забезпечує швидке загоєння розривів, але гіперкоагуляція одночасно з цим викликає розвиток тромбофлебіту.

Симптоми виникнення гострого типу недуги

Найчастіше гострий тип недуги розвивається раптово і супроводжується підвищенням температури тіла протягом тривалого часу. В місцях розміщення венозних судин виникають больові відчуття, посилення яких відбувається з плином часу, особливо сильно біль посилюється при здійсненні руху. Одночасно з розвитком больових відчуттів спостерігається виникнення набряклості.

Симптоми багато в чому залежать від місця розвитку захворювання – локалізації тромбу і його розміру. Так, гострий тромбофлебіт глибоких венозних судин на гомілки проявляється на початковому етапі сильними болями, локалізованими в литковому м’язі. У хворого виникає відчуття набухання м’язи, а больові відчуття при опусканні ноги значно зростають.

Розвиток гострого типу недуги через кілька днів починає супроводжуватися виникненням сітки роздутих вен. Пацієнт на цьому етапі розвитку захворювання починає відчувати сильні болючі відчуття навіть у разі дотику до кінцівки. При розвитку гострого типу порушення стегнової вени кінцівка сильно розпухає і синіє, одночасно з цими симптомами виникає сильна біль. У пацієнта може з’явитися лихоманка, обумовлена високою температурою. На стегні і в області паху виникає розпухання поверхневих венозних судин.

Діагностика недуги і перша допомога при виявленні захворювання

Проведення правильної діагностики гострого типу недуги починається з відвідин хірурга-флеболога. Тільки фахівець цього напрямку в хірургії здатний провести правильне обстеження організму та точно встановити діагноз. Фахівець проводить оцінку судин, проводить додаткові дослідження, які дозволяють визначити найбільш ефективний метод лікування хвороби. Основне завдання, яке покликані виконати методи обстеження, що проводяться при розвитку тромбофлебіту, виявлення наявності тромбу, її локалізації та розмірів.

Для постановки правильного діагнозу застосовуються інструментальні методи дослідження, які дозволяють встановити місце розташування тромбу і його розмір, стан стінки судини венозного і ступінь перекривання внутрішнього венозного просвіту судини.

При появі перших ознак розвитку недуги потрібно терміново звернутися за допомогою в медустанову і забезпечити хворому спокій і лежаче положення. Найкраще в горизонтальному положенні під уражену кінцівку покласти подушку або згорнутий валиком ковдру. Таке положення дозволяє поліпшити відтік крові з кінцівки і знизити больові відчуття у пацієнта.

Не рекомендується використовувати мазі або масажувати область ураження до обстеження пацієнта фахівцем. Безконтрольний масаж і використання мазей може спровокувати відрив утворився кров’яного тромбу, який з током крові може потрапляти у внутрішні органи, викликаючи порушення їх роботи аж до настання летального результату.

Лікування гострого тромбофлебіту

Лікування гострого типу захворювання можна розділити на два типи – медичне і народне. Медичне лікування недуги можна в свою чергу розділити на два типи – медикаментозне і хірургічне.

При виявленні гострої форми захворювання фахівці рекомендують пацієнтам постільний режим, який завдяки спокою організму мінімізує поширення мікрофлори, що утворюється в області поразки. У стані спокою потрібно ногу, уражену недугою, тримати в трохи піднятому стані. Піднесене положення ураженої кінцівки дозволяє знизити її набряклість і больові відчуття. Фахівці при розвитку гострої форми рекомендують збільшити вживання рідини, але пити більшу кількість рідини можна тільки у разі відсутності серцево-судинних недуг.

При розвитку гострої форми хвороби хворому дозволяється тільки тимчасово приймати вертикальне положення і повертатися. Для полегшення стану хворого можна використовувати зігріваючі компреси, які сприяють поліпшенню кровообігу.

Хірургічне втручання здійснюється тільки у разі наявності загрози життю і при високій вірогідності розвитку венозної гангрени.

Хірургічне втручання залежить від місця утворення тромбу. Проведення операції можливо тільки на венах великого і середнього розміру. Хірургічне лікування проводиться лише на ранніх стадіях розвитку хвороби. Оперативне втручання виконують при прогресуючому висхідному тромбофлебіті, який може спровокувати така недуга, як тромбоемболія.

При розвитку недуги оптимальним способом лікування для пацієнта є, звичайно, медикаментозний метод. Лікування медикаментозним методом захворювання передбачає використання препарату троксевазин, крім цього застосовують засоби, які сприяють зменшенню запалення. Такими є мазі, що містять венорут і анавенол. Особлива роль відводиться тугого бинтованию кінцівки і регулярного прийняття антибіотиків.

Медикаментозне лікування здійснюється у суворій відповідності з рекомендаціями і під контролем лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code