vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та лікування екстрасистолії при остеохондрозі

Екстрасистолія при остеохондрозі шийного і грудного відділу хребта виникає в результаті дистрофічних змін кісткових структур і хрящової тканини в сегментах хребетного стовпа, які з’являються в результаті защемлення чутливих кардіальних нервових закінчень і стовбурів, що виходять зі спинного мозку. Остеохондроз – серйозне захворювання хребта, при якому відбуваються деструктивні та дегенеративні ураження та зміни до хрящової тканини та міжхребцевих дисках.

Симптомы и лечение экстрасистолии при остеохондрозе

Таким чином, екстрасистоли виникають в результаті порушення іннервації м’язових волокон того чи іншого відділу хребта. Екстрасистолія відноситься до серйозних патологій, при яких діагностують порушення серцевого ритму (позачергове скорочення міокарда).

Етіологія хвороби

Екстрасистолія може виникнути внаслідок:

 1. Порушень серцевого ритму нейрогенному типу.
 2. Малорухливого способу життя.
 3. Неправильного способу життя: шкідливі звички (куріння, алкоголь, вживання наркотичних засобів, зловживання кавою).
 4. Вегетосудинної дистонії, неврозів.
 5. Хвороб міокарда (кардіосклероз, міокардит, вади серця, гостра, хронічна серцева недостатність).
 6. Остеохондрозу.
 7. Частих стресів, сильних емоційних переживань, нервового перенапруження.
 8. Алергічних реакцій.
 9. Прийому лікарських препаратів (часте вживання серцевих глікозидів, В-андрометиков).

Стреси, малорухливий спосіб життя, сидяча робота, надмірні фізичні навантаження, слабкість м’язових структур хребетного стовпа, часті болі в різних відділах хребта, стресові ситуації, прийом деяких медикаментозних препаратів є найбільш частими причинами розвитку даної патології при остеохондрозі.

З огляду на причини виникнення, екстрасистолію класифікують на:

 1. Екстрасистолію функціональну, яка розвивається внаслідок супутніх захворювань.
 2. Органічну, пов’язану з будь-якими патологіями серця. При ураженнях міокарда органічного характеру, частих порушеннях серцевого ритму виникає серйозна небезпека для здоров’я.
 3. Токсичну, яка розвивається внаслідок загальної інтоксикації організму неінфекційного та інфекційного характеру.

Остеохондроз призводить до функціональних порушень в роботі серцевого м’яза, тому не становить особливої небезпеки для життя і здоров’я пацієнтів, але в будь-якому випадку, щоб запобігти будь-які ускладнення в подальшому, при появі перших збоїв в роботі серцевої системи на тлі посилення больових відчуттів в хребті, варто негайно приступить до її лікування. У більшості випадків екстрасистолія при остеохондрозі не має яскраво виражених клінічних проявів, тому встановити її можна лише після проходження комплексної діагностики, електрокардіографії. Незважаючи на те, що екстрасистолія при остеохондрозі досить складний діагноз, при своєчасному і правильному лікуванні результат хвороби буде позитивним.

Екстрасистолія при остеохондрозі

Для екстрасистолії, яка розвинулася внаслідок остеохондрозу, характерні механічні здавлювання симпатичних і парасимпатичних (вегетативних) волокон, але відбувається защемлення чутливих і рухових нервів, що виходять зі спинного мозку і відповідають за роботу серця. На початкових стадіях остеохондрозу симптоми даної патології не проявляються, але в разі посилення больових відчуттів в будь-якому відділі хребетного стовпа або при загостренні остеохондрозу, можуть виникати порушення в діяльності вегетативної нервової системи, що призводить до виникнення екстрасистол.

На сьогоднішній день екстрасистолію при остеохондрозі або інших патологіях у кожному з відділів хребта діагностують у 85% пацієнтів, при цьому даний недуга найчастіше характерний для чоловіків старшого віку.

Будь-які порушення в хребетному стовпі призводять до збоїв у роботі серця.

Симптоми екстрасистолії

Для цього захворювання характерні такі симптоми:

 1. Порушення серцебиття, аритмія. Діагностують збільшення числа серцевих скорочень, при яких пацієнти відчувають сильні поштовхи в області серця або, навпаки, часті «завмирання» серця (серце б’ється з великими паузами).
 2. Погіршення загального фізичного стану, слабкість, порушення сну, апатія.
 3. Блідість шкірних покривів, синюшність слизових оболонок.
 4. Посилене потовиділення.
 5. Напади нестачі повітря, запаморочення, переднепритомний стан.
 6. Постійне почуття тривоги, занепокоєння.

Часті систоли при остеохондрозі призводять до порушення і зниження загального обсягу кровообігу, що, в свою чергу, впливає на коронарний кровотік, ускладнюючи тим самим протягом патологій серця. Крім цього, серцеві збої призводять до зменшення надходження крові в головний мозок, сприяють розвитку стенокардії, миготливої аритмії, фібриляції передсердь і інших ускладнень у роботі серцево-судинної системи.

Періодичні порушення скорочень серцевого м’яза при остеохондрозі можуть бути:

 • рідкісними (не більше 10 разів на добу);
 • середніми (не більше 100 в добу);
 • частими (більше 200 раз на добу)

Встановити дану патологію можна після проведення кардіографії (ЕКГ) або холтерівського обстеження. При необхідності призначають лабораторні та інструментальні діагностичні методи. В ході проведення обстеження дуже важливо з’ясувати етіологію недуги і виходячи з результатів обстеження призначити відповідне лікування. Варто зазначити, що лікування при органічних ураженнях серцевого м’яза сильно відрізняється від лікування при функціональних або токсичних патологіях.

Лікування захворювання

Щоб усунути симптоми екстрасистолії при остеохондрозі, проводять комплексне лікування, яке спрямоване на усунення основної причини, яка і викликала розвиток цієї недуги. Лікування засноване на прийом медикаментозних засобів, фізіотерапії. Медикаментозне лікування проводять при кардіальних порушення і в тому разі, якщо кількість екстрасистол перевищує 200 на добу, при цьому вибір лікарських препаратів та їх дозування залежать від частоти серцевих скорочень і виду екстрасистол.

Лікування екстрасистолії при остеохондрозі залежить від основних причин, які призвели до розвитку даної патології. Якщо екстрасистолія викликана сильними больовими симптомами в хребті, пацієнтам призначають знеболюючі препарати. Щоб усунути стресові ситуації, які стали причиною частих систол, і стабілізувати психоемоційний стан, прописують заспокійливі, седативні ліки або транквілізатори. Досить ефективні прості заспокійливі збори і відвари на основі лікарських трав: глоду, пустирника, м’яти перцевої, валеріани. Якщо позачергові скорочення серця викликані прийомом медикаментозних препаратів, лікар повинен з’ясувати, який саме лікарський препарат призводить до порушень і виходячи з цього підбирає відповідну схему лікування.

Крім цього лікування екстрасистолії при остеохондрозі спрямоване на поліпшення обмінних процесів, розвиток і зміцнення м’язових структур хребта за допомогою виконання комплексу вправ лікувальної гімнастики. Займатися лікувальною фізкультурою можна тільки при повній відсутності больових симптомів. Усунути симптоми недуги також допоможуть засоби народної медицини і лікувальний, мануальний масаж, який проводять після нормалізації серцевих ритмів. Пацієнтам призначають спеціальну дієту і вживання продуктів, багатих калієм і магнієм. До закінчення лікування слід утриматися від куріння, вживання спиртних напоїв, кави. Також протипоказані інтенсивні фізичні навантаження і стреси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code