vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та діагностика аневризми аорти

Аневризма аорти, симптоми цього захворювання, найбільш ефективні методи його лікування – ці питання цікавлять багатьох пацієнтів. Це процес, при якому кровоносні судини, в основному артерії, на маленькій ділянці швидко збільшуються в розмірах і розширюються. Таке відбувається тому, що порушується еластичність волокон і відбувається поступове їх виснаження.

Симптомы и диагностика аневризмы аорты

 

При високому артеріальному тиску артерія здатна розтягуватися, що може призвести до її розриву. На ранній стадії розвитку захворювання аневризму аорти важко встановити, так як симптоми не проявляються або малопомітні. Але його можна розпізнати, якщо провести рентгенологічне дослідження. Тому при появі яких-небудь характерних ознак необхідно терміново звернутися до лікаря.

Ознаки аневризми аорти серця

Симптоми аневризми аорти:

 1. У хворого з’являється біль. Больові відчуття можуть виникати в різних частинах тіла. Так, якщо освіта з’явилося у висхідній частині аорти, то з’явиться біль за грудною кліткою. Якщо освіта сталося на дузі аорти, то біль віддає в шию, плече або спину. Якщо освіта сталося в нижній частині аорти, то прояви болю потрібно чекати у верхній частині тіла або вгорі живота. Біль з’являється як пекуча і наполеглива. Якщо аорта зачіпає корінці нервів, то спина починає сильно хворіти.
 2. Поява кашлю і задишки. Це відбувається з-за того, що освіта починає натискати на бронхи і трахею. Хворого мучить довгий кашель, в основному він сухий і наполегливий.
 3. Неприємне поява хрипоти. Це відбувається внаслідок здавлення зворотного нерва, який відповідає за функцію м’язи гортані.
 4. З-за того, що стравохід здавлюється, виникає важке дихання. В основному такий процес відбувається, якщо освіта випинається в низхідній частини аорти.

Симптоми аневризми грудного відділу аорти

Існує медична класифікація захворювання, яка складена в залежності від ділення грудної аорти, а саме:

 1. Аневризма висхідного відділу. Симптомом цього захворювання виступає випинання аорти в області 2-3 ребра праворуч, тобто у верхній частині грудної клітини. Це відбувається з-за того, що після того, як аорта розширилася, відбувається сильний тиск на ребра і грудину. При огляді лікар може виявити значне збільшення вен на шиї, відбувається утруднення венозного відтоку з верхньої частини тіла людини і стиснення порожнистої вени.
 2. Аневризма спадного грудного відділу. Цей вид захворювання проявляється дуже рідко, але його ознакою вважається різка біль у грудях, яка поступово зменшується у верхній частині. Больовий синдром здатний різко посилюватися, а потім миттєво стихати. Відбувається так тому, що виникає тиск на нервові сплетення, розміщені біля розширеної аорти.
 3. Аневризма дуги. Цей вид захворювання лікарі діагностують дуже просто внаслідок того, що збільшення аорти відбувається в області вигину кровоносних судин, тому воно характеризується такими яскравими симптомами. Під час виникнення цього виду захворювання відбувається задишка, виникає сухий кашель, хрипота в голосових зв’язках, біль і апное.

Симптоми аневризми судин головного мозку

Аневризма судин головного мозку відбувається через виснаження стінок судин, при цьому спостерігається їх випинання. Це проблема артерій в головному мозку, вони можуть збільшуватися в розмірах під час високого тиску або розриватися, що приводить до геморагічного інсульту. Подібне зустрічається у 6% всього населення.

Симптоми цього захворювання на ранніх стадіях його розвитку можуть бути відсутніми або просто бути непомітними. Часто хвороба та причину її виникнення встановлюють тільки після розтину померлого.

Найчастіше у пацієнта відбувається прояв симптомів хвороби після розриву аорти. І в той момент у хворого виникає сильний головний біль. На початку розвитку біль виникає в певній галузі, але за короткий проміжок часу переходить у всі області голови. Якщо спробувати прибрати біль простим спазмолітиком або анальгетиком, то дані препарати не допоможуть. Іноді ця хвороба супроводжується нудотою і блювотою.

До інших симптомів відносяться:

 1. Ригідність потиличних м’язів. Це прояв діагностується, коли лікар намагається підборіддя хворого наблизити до грудної клітки в розслабленому стані.
 2. З’являється симптом Керніга. Мозкова оболонка накопичила в собі велику кількість крові, тому пацієнт не може розігнути ногу в колінному суглобі, якщо вона зігнута в тазостегновому суглобі.
 3. Симптом Брудзинського полягає в тому, що під час згинання шиї ноги довільно починають підтягуватися до тулуба. А якщо натиснути на щоку, то рефлекторно піднімаються плечі і руки в ліктьовому суглобі, в цей момент плечі піднімаються, а руки розгинаються.
 4. В запущеному випадку виникає судомний синдром і миттєва втрата свідомості, нерідко виникає і кома.

Щоб виявити природу захворювання, необхідно провести аналіз спинно-мозкової рідини. Під час субарахноїдального крововиливу або при прориві крові в шлуночкову рідину відбувається утворення в лікворі великої кількості лейкоцитів, нейтрофілів і білка. Під час прориву крові шлункова рідина набуває рожевий колір. Щоб визначити правильне співвідношення характерних ознак, необхідно взяти аналіз крові з вени.

Якщо відбувається розрив судин, то з’являються наступні симптоми:

 1. При локалізації розриву в області поділу сонної артерії відбуваються зорові порушення.
 2. Розрив судин передньої мозкової частки супроводжується руховою дисфункцією нижніх кінцівок, а також психічними порушеннями. Мова стає невиразною і значно змінюється за своїм звучанням.
 3. Якщо розрив освіти знаходиться у вертебро-базилярній системі, то у пацієнта виникають проблеми з ковтанням, промовою, хиткість у ході.

Аневризма судин головного мозку є патологією судин, яку можна спостерігати у кожного двадцятого людини. Розрив освіти відбувається не завжди, виявити його можна тільки при діагностиці з застосуванням сучасного устаткування. Якщо все-таки виникла розрив судин, з’являється сильний головний біль та інші значні ознаки, які з часом принесуть серйозної шкоди організму. Тому хворим необхідно терміново звернутися за допомогою до фахівця. Пам’ятайте, що якщо у пацієнта стався розрив аорти, то у лікарів є лише 72 години для надання медичної допомоги такому хворому.

Необхідно бути дуже уважними до свого здоров’я, вчасно звертатися до лікаря для лікування гіпертонії, серцево-судинних захворювань і не ігнорувати симптоми подібного роду недуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code