vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми і лікування атеросклерозу коронарних артерій

Атеросклероз коронарних артерій являє собою поступовий процес, при якому холестеринові скупчення осідають на внутрішній поверхні стінок артерій. Цей процес провокує розвиток ущільнення стінок артеріального судини. Судини, які є звуженими в результаті розвитку атеросклерозу, не здатні повною мірою забезпечити живлення клітин тканин. Атеросклероз коронарних судин здатний розвиватися під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх причин.

Симптомы и лечение атеросклероза коронарных артерий

Причини розвитку недуги

За підрахунками медиків, існує близько 200 причин, здатних спровокувати розвиток такого захворювання, як атеросклероз вінцевих артерій. Найбільш поширеними є наступні:

 • гіпертонія;
 • підвищений рівень холестерину в крові (холестерин являє собою з’єднання, що становить основу бляшок, що утворюються в просвітах кровоносних судин і осідають на поверхні стінок);
 • тютюнопаління, тютюновий дим містить речовини, що сприяють виникненню ушкоджень внутрішньої поверхні стінок судин системи кровообігу, пошкодження внутрішньої поверхні судин провокує прискорення розвитку атеросклерозу;
 • малорухливий або сидячий спосіб життя;
 • зайва вага людини.

Крім цього існують спадкові причини, що сприяють розвитку недуги. Ці причини полягають в зниженні концентрації певних класів ліпідів у плазмі.

Додатковими причинами, що впливають на розвиток хвороби, є негативні звички в харчуванні. Ці негативні звички можуть полягати у зловживанні тваринними жирами і продуктами, які містять велику кількість холестерину.

Якщо людина знає, що які-небудь з передумов розвитку захворювання присутні в його життя, то він повинен бути максимально уважним до свого здоров’я. Крім цього при наявності хоча б одного чинника виникнення порушення в організмі потрібно регулярно проходити медичне обстеження. Такий регулярний контроль стану організму дозволяє своєчасно виявити зародження хвороби в організмі.

Симптоми розвитку порушення в організмі

Атеросклероз коронарних артерій характеризують симптоми, які не завжди здатні спонукати людину звернутися в медичний заклад за висококваліфікованої медичної допомогою. Дуже часто симптоми, що виникають в результаті прогресування хвороби, можуть бути наступними:

 • больові відчуття в грудній клітці, біль, як правило, давить або пекучий, яка віддає в плече або спину з лівого боку;
 • задишка, яка особливо сильно проявляється на початку виникнення больових відчуттів, іноді трапляється така ситуація, що людина не здатна спокійно лежати з-за нестачі повітря, т. к. в цьому положенні відчуття задишки може погіршитися до такого ступеня, що у людини пропадає здатність здійснювати нормальний процес дихання;
 • поява запаморочення;
 • виникнення почуття нудоти;
 • блювота.

Симптоми, що виникають у результаті виникнення захворювання на атеросклероз коронарних артерій, характерні й для таких хвороб, як ІХС, стенокардія, інфаркт міокарда і кардіосклероз.

Атеросклероз аорти і коронарних артерій супроводжують загрудінні болю, аналогічні тим, які супроводжують стенокардію, але такі болі не може купірувати прийом препаратів, що містять нітрогліцерин. Крім зазначених ознак і симптомів можлива втрата свідомості і поява серцевої недостатності. При розвитку кардіосклерозу з’являються такі явища, як набряклість і задишка.

Велика частина пацієнтів перед тим, як трапляється серцевий напад, як правило, відчуває багато хто з перерахованих симптомів, однак без настання критичної ситуації на ці симптоми хворий не звертає уваги.

Атеросклероз артерій серця здатний тривалий час не проявлятися якими-небудь симптомами. З цієї причини для більш раннього виявлення порушень в організмі потрібно проводити регулярні його обстеження, особливо це стосується людей, які належать до груп ризику.

Методи діагностики захворювання

Так як атеросклероз судин серця супроводжується розвитком ішемічної хвороби, проведення діагностики атеросклерозу не викликає особливих труднощів. Для цієї мети сучасна медицина використовує кілька методів діагностування захворювань при постановці точного діагнозу.

Основними методиками діагностування є наступні:

 • електрокардіографічне обстеження, проведення добового контролю електрокардіограми;
 • ехокардіографічне обстеження;
 • велоергометріческой обстеження організму та проведення тредміл-тесту;
 • проведення радіонуклідного дослідження;
 • використання методів комп’ютерної томографії;
 • проведення мультиспіральному КТ;
 • здійснення обстеження шляхом використання електронно-променевої томографії.

Додаткову інформацію для постановки правильного діагнозу і вибору методів лікування дозволяє отримати використання в якості діагностичного неінвазивного методу ультразвукового дослідження. Проведення регулярного обстеження дозволяє чітко стежити за вінцевих кровообігом, що дає своєчасно усунути можливі наслідки розвитку захворювання.

Додаткову інформацію, допомагає поставити правильний діагноз, дозволяє отримати розповідь пацієнта про своє самопочуття з докладним описом тих змін в організмі, які він відчуває.

Лікування атеросклерозу серцевих судин

Вибір методу лікування практично повністю залежить від стадії розвитку атеросклерозу. При своєчасному виявленні хвороби достатнім є використання лікарських препаратів, що сприяють зниженню рівня холестерину в організмі.

Найважливішим елементом проведення лікування є зміна способу життя, прагнення пацієнта до зниження кількості стресових ситуацій і зменшення физнагрузок на організм до помірних показників. Важливим фактором, що впливає на процес позбавлення від недуги в організмі, є зміна режиму харчування і дотримання дієти, спрямованої на зниження концентрації холестерину.

Якщо медикаментозне лікування не призводить до стабілізації стану, то приймається рішення про проведення процедури розширення ділянки судини, ураженої атеросклерозом, шляхом імплантації стента. Крім цієї процедури може використовуватися методика шунтування, що передбачає створення додаткового шляху у здійсненні кровопостачання, який дозволяє обійти вражений недугою ділянку судинної системи.

Профілактика розвитку атеросклерозу серцевих судин

Атеросклероз серцевих судин є захворюванням, яке частіше зустрічається у тих, хто не піклується про своє здоров’я і не стежить за собою.

Для того щоб максимально убезпечити організм від розвитку цієї недуги, людина зобов’язана дотримуватися певних правил. Основними правилами є:

 1. Відмова від тютюнопаління. За статистикою, курці хворіють на атеросклероз частіше, чим некурящі.
 2. Збільшення рухової активності. Корисним в якості профілактичного заходу є заняття плаванням, ранковою гімнастикою і бігом.
 3. Зниження ваги тіла за наявності ожиріння.
 4. Приведення в норму раціону та дотримання вимог дієтичного харчування при атеросклерозі.
 5. Використання в якості профілактичного заходу різноманітних трав’яних чаїв, стабілізуючих обмінні процеси в організмі.

Розвиток захворювання легше запобігти, чим лікувати, тому лікарі рекомендують контролювати стан здоров’я з молодості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code