vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Шуми в серці у дитини: симптоми та причини

При відвідуванні педіатра завжди виникає страх почути небезпечний діагноз.

Шумы в сердце у ребенка: симптомы и причины

Коли дільничний лікар говорить вам, що чутні шуми в серці у дитини, причини можуть бути різні. Паніка тут недоречна. Головне в цій справі – виявити джерело цієї проблеми.

Яким може бути шум

З медичної точки зору можна виділити 2 форми серцевого шуму:

 1. Органічна форма. Такі шуми пов’язані з вродженими відхиленнями у будові головного органу, а саме спостерігається дефект клапанів серця. Зазвичай ці проблеми виявляються при народженні дитини в дитинстві. Для цієї форми характерний жорсткий і стійкий звук, досить тривалий, а після фізичних навантажень він посилюється.
 2. Неорганічна форма. Серцеві шуми в цьому варіанті зазвичай є наслідком якихось захворювань. Наприклад, ревматизм м’язи серця, стеноз (звуження) судин і т. д. Але при цьому орган продовжує нормально функціонувати. Тому така форма вважається менш небезпечною. Прослушивающийся звук серця можна порівняти з музикою, при цьому він не є постійним і фізичні навантаження підсилюють його.

Ознайомившись з двома основними формами, внесемо ясність у сказане вище. Патологічна форма має вроджене походження і може носити назву порок серця або інше, не менш серйозне. При цьому спостерігається порушення кровообігу в головному органі, що впливає на його роботу.

Незважаючи на те, що неорганічне (функціональне) походження свистячих звуків не несе суттєвої небезпеки, дитина повинна регулярно відвідувати свого педіатра і виконувати всі рекомендації, пов’язані лікуванням.

Причини і симптоми шумів

Сьогодні медицина може надати величезний перелік факторів, здатних спровокувати поява шумів в нашому самому головному органі. До таких відносять:

 1. Вроджену патологію органу.
 2. Стеноз. Корінь цієї хвороби лежить у звуженні судин або серцевих клапанів, що перешкоджає нормальному руху крові.
 3. Неповне закриття серцевих клапанів, із-за чого кров йде у зворотному напрямку.
 4. Наявність отворів на серцевих перегородках.
 5. Наявність просвіту (відсутня перегородка) між артерією легенів і аортою.
 6. Додаткова хорда (фальшхорда). Найчастіше зустрічається у дітей. Ця м’яз любить перебувати в лівому шлуночку. Фальшива м’яз, на відміну від справжньої, має неправильну будову. По своїй суті шкоди не приносить, крім того, що створює неприємні звуки.
 7. Пролапс клапана. В даній ситуації спостерігається порушення роботи аортального або мітрального клапана.
 8. Анемія, рахіт можуть стати наслідком виникнення шумів.
 9. Швидкий ріст організму часто стає провокатором цієї проблеми. А саме непропорційне зростання камер головного органу.
 10. Наступ менструального циклу з рясним кровотечею.
 11. Надлишковий або недостатній вагу.
 12. Надлишок гормонів, вироблених щитовидною залозою.
 13. Вегетосудинна дистонія.

Всі основні причини перераховані нами. Вони найчастіше зустрічаються у повсякденному житті дітей. Крім них є і симптоми, які допоможуть швидко прийняти рішення про госпіталізацію дитини.

 1. Синій відтінок шкірного покриву, важке дихання, серцевий ритм прискорений – всі ці прояви є наслідком шумів в серці немовляти.
 2. У дітей підліткової групи (11 – 18 років) симптоми виражені у швидкій стомлюваності, нападах задухи в нічний час, болем в грудній клітці.

Розглянувши всі часто зустрічаються причини, які є провокатором шуму в серці дитини, і симптоми, потрібно розуміти, що ця проблема може бути розв’язана. Шуми в серці – це не смертельний діагноз. Медицина здатна на багато чого, якщо вчасно до неї звертатися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code