vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що вибрати: Тауфон або Таурин?

При багатьох патологіях сітківки та рогівки очей лікарі призначають лікарські засоби, що володіють природними відновлювальними функціями, наприклад Тауфон або Таурин. Познайомитися з їх характеристиками потрібно тим, хто страждає подібними захворюваннями.

Что выбрать: Тауфон или Таурин?

При багатьох патологіях сітківки та рогівки очей лікарі призначають лікарські засоби, що володіють природними відновлювальними функціями, наприклад Тауфон або Таурин.

Характеристика Тауфона

Лікарський засіб Тауфон випускається у вигляді очних крапель. До їх складу входить активна речовина таурин і допоміжний компонент вода для ін’єкцій. Краплі розлиті у флакони по 5 і 10 мл

Тауфон надає кілька корисних дій:

 • відновлює на молекулярному рівні клітини, пошкоджені різними несприятливими факторами;
 • захищає сітківку очей від негативного впливу навколишнього середовища;
 • покращує кисневе постачання очних тканин;
 • регенерує тканини очей.

Офтальмологи рекомендують застосовувати краплі при наступних захворюваннях:

 1. Кон’юнктивіт. Ця патологія заподіює шкоду оболонці, обволікаючої очей. Хвороба характеризується розвитком запалення. Тауфон знімає набряклість, усунуть біль, позбавляє від кровоточивості. При тяжкому перебігу патології краплі використовуються спільно з іншими медикаментами.
 2. Ячмінь. Краплі допомагають усунути запалення волосяного мішечка вії, нормалізують місцевий кровообіг, знижують дискомфорт, підвищують гостроту зору.
 3. Катаракта. Ліки допомагає організму призупинити розвиток патології, запобігаючи хірургічне лікування.
 4. Глаукома. Препарат попереджує прогресування патології, знижує симптоми. При настільки небезпечне захворювання користуватися краплями слід з обережністю.
 5. Очний тиск. Тауфон сприяє кращому відтоку внутрішньоочної рідини, попереджаючи розвиток хвороби. Краплі покращують місцеві обмінні процеси, нормалізують внутрішньоочний тиск.
 6. Дистрофія очної рогівки. Сприяючи зміцненню кровоносних судин і поліпшенню метаболізму на місцевому рівні, краплі покращують стан сітківки.
 7. Травма рогівки. Ліки відновлює пошкоджені тканини, отримані при микротравмировании.

Офтальмологи рекомендують застосовувати Тауфон при кон’юнктивіті.

Тауфон рекомендується застосовувати для профілактики втоми і набряків очей, погіршення зору.

На тлі тривалого застосування можлива поява негативних симптомів – закладеність носа, сухий кашель, сльозотеча, почервоніння повік.

Дія Таурину

Діюча речовина препарату – таурин, який представляє собою корисну сульфокислоту. Форма випуску – краплі для очей. Сульфокислота виробляється в організмі і надає кілька дій, у т. ч. бере участь в обмінних процесах клітин і тканин. З віком організм виробляє все менше цієї корисної речовини, тому необхідно приймати його додатково.

Таурин у вигляді очних крапель показано:

 • при дистрофії, кератиті і ерозії сітківки;
 • при офтальмогерпесе;
 • при глаукомі (але тільки у складі комплексної терапії);
 • при захворюваннях сітківки очей;
 • при порушеннях роботи зорового нерва;
 • при катаракті;
 • в якості профілактичного засобу для захисту очей від несприятливого впливу навколишнього середовища, в т. ч. людям, які багато часу проводять за монітором комп’ютера.

На тлі терапії іноді розвиваються побічні ефекти у вигляді почервоніння очного яблука, свербежу та печіння. У цьому випадку необхідно припинити користуватися краплями і звернутися до лікаря.

Что выбрать: Тауфон или Таурин?

Таурин протипоказаний при індивідуальній непереносимості компонентів, що входять до складу крапель.

У чому різниця і схожість Тауфона і Таурину

Діючою речовиною того й іншого лікарського засобу є одна речовина – таурин. Медикаменти призначаються при однакових хворобах, мають аналогічні протипоказання і побічні ефекти. Обидва препарати можна купити в аптеці без рецепта лікаря. Випускаються медикаменти в Росії.

Різниця між препаратами полягає в додаткових речовинах. У Тауфон включений дорогий нипагин, сприяє більш швидкому відновленню тканин. У Таурине присутній метилпарагідроксибензоат, який не дає такого лікувального ефекту при глаукомі і катаракті, як нипагин. У лікарнях воліють користуватися Тауфоном.

Що краще брати – Тауфон або Таурин

Вибір препарату – прерогатива лікаря. Фахівець призначить ліки, яке матиме найбільший ефект в тому чи іншому випадку. Так, при катаракті та глаукомі краще Тауфон, а в цілях профілактики підійде Таурин.

Що дешевше

Таурин набагато дешевше Тауфона. Якщо перший препарат можна придбати за ціною від 12 руб., то вартість другого починається від 100 руб.

Можна замінити Тауфон на Таурин

Якщо лікар призначив Тауфон, то не варто купувати в аптеці Таурин навіть у тому випадку, якщо в аптеці радять його як більш дешевий засіб. У ряді випадків така заміна можлива, але тільки після консультації у лікаря.

Думка лікарів

Анатолій, офтальмолог, 48 років, Таганрог: “Обидва препарати ефективні в лікуванні хвороб очей. Тауфон призначаю при більш важких патологіях, а Таурин раджу для профілактики”.

Інна, окуліст, 51 рік, Владивосток: “Таурин і Тауфон відрізняються високою ефективністю і доступною ціною. Обидва медикаменту незамінні в лікуванні офтальмологічних захворювань. Не рекомендую користуватися ними без консультації у лікаря”.

Відгуки пацієнтів

Андрій, 31 рік, Калуга: “З-за роботи на комп’ютері очі втомлюються, червоніють і навіть іноді сльозяться. Звернувся до лікаря, який порадив 2 рази на день закапувати Таурин або Тауфон. Обидва препарати випускаються у вигляді розчинів, які розлиті у флакони з крапельницею. Користуватися зручно. Вибрав Таурин. Вже через місяць не було ніяких неприємних симптомів. Хороші краплі і недорогі”.

Валерія, 25 років, Челябінськ: “Дистрофія сітківки передалася у спадок від бабусі. Діагностували хворобу в минулому році. Лікар призначив Тауфон. Прокапала курс, потім зробила місячний перерву і знову пройшла ще 1 курс. Після цього зір покращився. Скарг немає”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code