vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що вибрати: Предуктал МВ або Предуктал ОД?

Предуктал МВ або Предуктал ОД – лікарські засоби, що застосовуються для усунення ішемії у складі комплексної терапії. Вони мають однакові властивості, так і деякі відмінності.

Что выбрать: Предуктал МВ или Предуктал ОД?

Предуктал МВ або Предуктал ОД – лікарські засоби, що застосовуються для усунення ішемії у складі комплексної терапії.

Характеристика Предуктала МВ

Препарат антиангінального типу, поліпшує процеси метаболізму в серцевому м’язі при ішемічному процесі. Випускається у вигляді таблеток, вкритих оболонкою, що складаються з триметазидину дигідрохлориду, додаткових компонентів у вигляді гідрофосфату кальцію дигідрату, повидона, гипромеллозы, магнію стеарату, діоксиду колоїдного кремнію, макрогола.

Дія полягає в утриманні змісту всередині клітини АТФ за допомогою стабілізації метаболізму клітини при її гіпоксії. Забезпечується нормальний стан мембранних каналів, в яких знаходяться іони. Сповільнюється процес окислення жирних кислот за рахунок інгібування, це призводить до підвищеного окислення глюкози, і відбувається захист міокарда від ішемії.

Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 5 годин, на біологічну активність препарату не впливає прийом їжі. Шлях виведення – нирки, при цьому у хворих старше 75 років відзначається збільшення триметазидину, пов’язане з віковими змінами в роботі нирок, у деяких випадках рівень досягає дворазового підвищення.

Застосування:

 • терапія ІХС;
 • попередження нападів тахікардії, як у вигляді самостійного лікування, так і в комплексній терапії.

Протипоказання до застосування:

 1. Недостатня робота нирок.
 2. Хвороба Паркінсона.
 3. Наявність алергічних проявів на складові препарату.
 4. Вагітність та лактація.
 5. Діти до 18 років.

Побічні дії проявляються у вигляді:

 • блювоти;
 • болю в області живота;
 • розлади шлунка;
 • ознак паркінсонізму;
 • безсоння;
 • припливів крові до обличчя;
 • тромбоцитопенічної пурпури;
 • агранулоцитозу;
 • виникнення гепатиту на тлі прийому;
 • алергічних проявів.
Что выбрать: Предуктал МВ или Предуктал ОД?

Предуктала МВ улучшаюшает процеси метаболізму в серцевому м’язі при ішемічному процесі.

У разі передозування проводиться симптоматична терапія.

Дія Предуктала ОД

Препарат випускається у вигляді капсул, складається з триметазидину дигідрохлориду, допоміжних компонентів у вигляді цукрових сфер, гипромеллозы. Механізм дії полягає в зниженні триметазидином рівня в клітці аденозинтрифосфату, за допомогою збереження метаболізму клітин при кисневому голодуванні.

Медикамент забезпечує нормальні функції іонних каналів мембран, зберігає гомеостаз в клітці. Триметазидин виконує інгібування процесу окислення жирних кислот за рахунок інгібування їх селективних ферментів. Все це посилює процес окислення глюкози і прискорює гліколіз, що захищає від ішемії міокарда.

Властивості препарату:

 1. Підтримка метаболізму серцевого м’яза і тканин нейросенсорного типу на тлі ішемії. Зниження ацидозу всередині клітини і зміна іонів, які з’являються в результаті ішемії.
 2. Зменшення міграційних і инфильтрационных процесів нейтрофілів полинуклеарного типу в тканинах серця, які зазнали ішемії.
 3. Зниження площі пошкодження серцевого м’яза.
 4. Не впливає на гемодинаміку.

У хворих на стенокардію відбувається збільшення коронарного резерву, в результаті настання ішемії сповільнюється, коливання АТ, які виникли на тлі фізичного навантаження, зменшуються, при цьому змін у частоті пульсу не відбувається. Знижується кількість і частота нападів стенокардії, потрібна менша кількість прийому нітрогліцерину.

Підтверджена ефективність прийому триметазидину у хворих зі стабільним перебігом стенокардії при проведенні монотерапії та комбінованого лікування. Максимальна концентрація в плазмі крові настає через 14 годин після прийому. Основний шлях виведення препарату – нирки.

Показання до застосування препарату:

 • лікування ішемії протягом тривалого періоду;
 • запобігання нападів стенокардії у складі самостійної або комплексної терапії.

Побічна дія:

 1. Шлунково-кишковий тракт – біль в епігастрії, пронос, нудота з блюванням, запори.
 2. Центральна нервова система – головний біль з запамороченням, тремтіння рук, гіпертонус, хитка хода після застосування препарату, порушення сну у вигляді безсоння або сонливість.
 3. Серцево-судинна система – прискорене серцебиття, різке зниження артеріального тиску, припливи крові до обличчя.
 4. Печінка та жовчовивідні шляхи – в рідкісних випадках розвиток гепатиту. Система крові і лімфатична система – тромбоцитопенія, тромбоцитопенічна пурпура.
 5. Шкірні покрови – висипання на шкірі, відчуття свербежу, пустульоз, набряк Квінке.
Что выбрать: Предуктал МВ или Предуктал ОД?

Предуктал ОД може спровокувати побічні дії: біль в епігастрії, пронос, нудота з блюванням, запори.

Протипоказання:

 1. Наявність чутливості до складових препарату.
 2. Хвороба Паркінсона.
 3. Ниркова недостатність, що протікає у важкій формі.
 4. Непереносимість сахарози.
 5. Вік до 18 років.
 6. Вагітність та лактація.

У чому різниця і схожість Предуктала МВ і Предуктала ОД

Різниця в тому, що Предуктал ОД володіє пролонгованою дією, приймається по 1 таблетці вранці, Предуктал МВ приймається 2 рази в день. Перший випускається у вигляді капсул, другий – у таблетованій формі.

Що краще брати – Предуктал МВ або Предуктал ОД

Предуктал ОД є новою покращеною версією Предуктала М. Препарати по впливу на організм однакові, мають однакові протипоказання до застосування та ідентичні побічні ефекти.

Що дешевше

Предуктал ОД коштує дешевше, його ціна в аптеках – від 250 до 1240 руб. Предуктал МВ коштує дорожче: від 690 до 1600 руб.

Можна замінити Предуктал МВ на Предуктал ОД

Препарати взаємозамінні, їх можна використовувати у складі комбінованої терапії.

Думка лікарів

Марія Степанівна, Кіров, лікар-кардіолог

Предуктал МВ і ОД є аналогами з однаковим дією на організм. В кардіологічній практиці призначаю при лікуванні ішемії для запобігання нападів стенокардії. Препарати ефективні, переносяться пацієнтами непогано. Необхідно обережне застосування при порушенні функцій нирок.

Відгуки пацієнтів

Світлана 45 років, Калінінград

Предуктал МВ і ОД – аналогічні препарати, приймають їх літні батьки, під час прийому самопочуття набагато краще, спочатку брали по 2 таблетці Предуктала МВ, потім змінили на ОД, т. к. потрібно прийом однієї капсули в день. При прийомі пішли болі в області серця, задишка, напади стенокардії стали набагато рідше. Недолік полягає у високій ціні препарату, особливо для людей похилого віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code