vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що вибрати: Норваск або Амлодипін?

При лікуванні підвищеного АТ лікарі нерідко призначають Норваск або Амлодипін. Ці популярні препарати мають більше схожості, чим відмінностей. Детальна характеристика кожного з них допоможе зробити правильний вибір.

Что выбрать: Норваск или Амлодипин?

При лікуванні підвищеного АТ лікарі нерідко призначають Норваск або Амлодипін.

Характеристика Норваска

Норваск використовується самостійно і в складі комплексної терапії гіпертензії, стабільної і вазомоторной стенокардії.

Медпрепарат не призначається для лікування пацієнтів:

 • з підвищеною чутливістю до головної складової;
 • при зниженні АТ нижче 90 мм рт. ст.;
 • c обструкцією ВТЛЖ;
 • гемодинамічно нестабільною СН, яка виникла після перенесеного інфаркту міокарда.

Крім цього, його не можна застосовувати в терапії хворих, які не досягли 18 років.

З обережністю призначають препарат у таких випадках:

 • ХСН неішемічною етіології;
 • тяжкі порушення печінкових функцій;
 • стеноз аорти;
 • стеноз мітрального клапана;
 • нестабільна стенокардія;
 • обструктивна гіпертрофічна міокардіопатія;
 • гострий інфаркт міокарда;
 • синдром слабкості вузла, який регулює серцеву діяльність;
 • артеріальна гіпотензія.

Таблетки Норваск приймають 1 раз на добу, запиваючи великою кількістю рідини.

У деяких пацієнтів при прийомі Норваска спостерігаються такі негативні наслідки:

 • збільшення серцебиття;
 • сильне пониження тиску;
 • виникнення периферичних набряків;
 • порушення серцевого ритму.

Можлива поява алергії, судом, суглобових і головного болю, дискомфорту в органах травлення, підвищеної стомлюваності, депресивного стану, порушення сну, панкреатиту, гепатиту, риніту, задишки, двоїння і больових відчуттів в очах.

Что выбрать: Норваск или Амлодипин?

Таблетки Норваск приймають 1 раз на добу, запиваючи великою кількістю рідини.

При передозуванні у хворих різко знижується АТ, можливе збільшення числа скорочень серцевого м’яза. При прийомі препарату в підвищених дозах існує ймовірність розвитку гіпотонічного шоку і настання смерті.

Для усунення негативних наслідків хворому призначають прийом энетеросорбентов, коректне симптоматичне лікування.

Дія Амлодипіну

Амлодипін випускається в таблетованій формі, в своєму складі містить амлодипіну безилат. У ліках знаходяться і додаткові компоненти: лактоза, кальцій стеариновокислий, solutab.

Препарат приймають люди, які страждають гіпертензією. Призначається він і при таких патологіях і захворюваннях, як:

 • нерегулярні, поодинокі скачки артеріального тиску;
 • стабільна стенокардія;
 • спазми судин.

Медпрепарат знижує занадто високий артеріальний тиск, покращує серцеві функції. Якщо у пацієнта прискорене биття серця, часто підвищується тиск, засіб приведе його стан в норму.

Даний медпрепарат має в складі речовини, які надають сильну дію. Тому в період медикаментозного лікування слід тримати під контролем масу тіла, перевірятися у стоматолога: медикамент може сприяти збільшенню ваги або появи кровоточивості ясен. Однак, різко припиняти прийом не рекомендується. Це може призвести до нових нападів підвищення тиску, збільшити пульс.

Даний медикамент викликає постійне бажання спати; може крутитися голова. У пацієнтів з порушеннями печінкових функцій прийом цих таблеток проводиться під постійним лікарським наглядом.

Что выбрать: Норваск или Амлодипин?

Амлодипін знижує занадто високий артеріальний тиск, покращує серцеві функції.

Цей препарат не призначають при:

 • вагітності, оскільки головна складова справляє негативний вплив на розвиток плода;
 • період лактації;
 • цукровому діабеті;
 • зниженому тиску;
 • віком менше 18 років;
 • лактазной недостатності;
 • алергічної реакції на складові препарату.

Якщо в період лікування з’явилася сильна алергія на Амлодипін, терапію препаратом слід негайно припинити.

У чому різниця і схожість Норваска та Амлодипіну

Особливих відмінностей у даних медикаментах не існує, тому що обидва препарати мають одну і ту ж активну речовини – амлодипін. Механізм дії теж однаковий.

Т. к. у них однакову діючу речовину, обидва медпрепарату надають однаковий вплив на організм пацієнта. Однак, Норваск легше переноситься пацієнтами старше 65-70 років, і викликає менше побічних дій. Його частіше призначають у комплексному лікуванні серцевих хвороб, ускладнених гіпертонією.

Що краще брати – Норваск або Амлодипін

Препарати практично не мають відмінностей, тому вибрати кращий медикамент в кожному індивідуальному випадку може тільки лікар.

Що дешевше

Російський аналог німецького Норваска в 9 разів дешевше. Мінімальна ціна на Амлодипін – 40 руб., Норваск – 350 руб.

Можна замінити Норваск на Амлодипін

Медикаменти є взаємозамінними. Однак, перед тим, як здійснити заміну, слід проконсультуватися з лікарем.

Думка лікарів

Ірина, 38 років, гастроэнетеролог, Владивосток

Норваск – кращий оригінальний амлодипін. Добре компенсує АТ при одноразовому прийомі на цілу добу, тримає нічний АТ, не приводить до гіпотензії. Добре вивчений. Допомагає ефективніше, легше переноситься, чим будь-які дженерики амлодипіну.

Є пацієнти, які більше 5 років приймають амлодипін для лікування артеріальної гіпертонії; ліки чудово компенсує ПЕКЛО і не має побічних ефектів, тому можу бути впевнена, що безпечна і ефективна навіть така тривала терапія.

Інна, 47 років, лікар УЗД, Москва

Намагаюся дотримуватися індивідуального підбору препаратів для кожного пацієнта. Літні пацієнти, що тривало практикуючі гіпотензивну терапію, нерідко приймають Амлодипін. Хочу зазначити переваги препарату: одноразовий прийом, ліки легко дозувати, у нього доступна ціна.

Ефективність буває виражена по-різному, це як раз до питання про індивідуальності. У частини пацієнтів виникають побічні ефекти.

Валерій, 42 роки, мануальний терапевт, Санкт-Петербург

Амлодипін швидко і ефективно знижує систолічний артеріальний тиск. Ефективний при терапії підвищеного АТ у літніх людей. Добре нормалізує і тривало созраняет результат зниження артеріального тиску. Добре переноситься при тривалому застосуванні. Іноді викликає набряки ніг. Рекомендую для тривалого застосування в геріатричній практиці.

Відгуки пацієнтів

Марія, 61 рік, Новосибірськ

Страждаю від гіпертонії вже більше 20 років. Не всі медикаменти допомагали, тому тривалий час займалася самолікуванням. Коли показники на тонометрі були 200/120, звернулася в лікарню. Кардіолог прописав Норваск. Ліками задоволена, тому що після 7 днів лікування АТ знизилося до 150/90. Прийом таблеток продовжую, самопочуття поліпшується.

Олександр, 46 років, Ростов-на-Дону

У дружини з віком стало підніматися артеріальний тиск: верхнє – до 140-150, нижнє – до 100. Стали частішати головні болі. Періодично збивала тиск різними препаратами. Наполіг, щоб вона звернулася до лікаря. Після обстеження лікар призначила таблетки Амлодипін 5 мг. Стала приймати по 1 таблетці перед сном. Вранці тиск нормальний – 125/80, до вечора піднімалося.

Після двотижневого прийому препарату тиск стабілізувався, стан покращився. Перестали турбувати періодичні болі в грудях. Набряклості ніг не спостерігалося. Зараз для профілактики приймає по половині таблетки в день.

Ксенія, 43 роки, Єкатеринбург

На думку багатьох лікарів, одним з найпопулярніших і дієвих ліків від гіпертонії є Амлодипін, який належить до класу антагоністів кальцію 3 покоління. Як гипертонику і забудькуватим людині від природи, подобається, що препарат слід приймати 1 раз на день незалежно від прийому їжі. До переваг Амлодипіну також можу віднести те, що його прийом здатний знизити ризик інфаркту та інсульту на 12-30%. Побічних ефектів – набряклості ніг, запаморочення, висипки не спостерігається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code