vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що вибрати: Арифон або Арифон Ретард?

При артеріальній гіпертензії використовуються сечогінні ліки, які виводять зайву рідину з організму. Часто призначаються препарати зарубіжного виробництва: Арифон або Арифон Ретард.

Что выбрать: Арифон или Арифон Ретард?

Арифон або Арифон Ретард – це сечогінні ліки, які використовуються при артеріальній гіпертензії.

Характеристика Арифона

Препарат є діуретичним засобом, похідних сульфонаміду. Він посилює діурез, сприяє активному виділенню іонів (більшою мірою – хлору і натрію, меншою – магнію і калію). За рахунок виведення зайвої рідини, зниження ОПСС і підвищення еластичності стінок артерій досягається зниження артеріального тиску.

Продається засіб вкритих оболонкою таблетках. Вони містять 2,5 мг індапаміду і додаткові речовини: повідон, тальк, лактози моногідрат, магнію стеарат, кукурудзяний крохмаль.

Дія Арифона Ретард

Ліки діє так само, як і його аналог. В складі міститься індапамід, який частішає сечовипускання, розширює судини, усуває набряки, сприяє зниженню артеріального тиску.

Форма випуску препарату – білі круглі таблетки, що містять 1,5 мг активного компонента. Допоміжними речовинами є гіпромелоза, повідон, лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Что выбрать: Арифон или Арифон Ретард?

У складі Арифон Ретард міститься індапамід, який частішає сечовипускання, усуває набряки, сприяє зниженню артеріального тиску.

У чому різниця і схожість Арифона і Арифона Ретард?

Загальні риси ліків:

  1. Фармакологічна дія. Препарати є діуретичними і гіпотензивними засобами, тобто виводять з організму надлишок рідини і знижують підвищений артеріальний тиск.
  2. Свідчення. Ліки призначаються при гіпертонії.
  3. Склад. Таблетки містять один і той же діючий компонент – індапамід.
  4. Протипоказання. Заборонено використовувати препарати при енцефалопатії печінки, нирковій недостатності, вагітності, гіпокаліємії, годуванні груддю, індивідуальної непереносимості похідним сульфонамидов або компонентів (діючих, допоміжних). Лікувати дітей і підлітків з допомогою даних засобів не рекомендується.
  5. Взаємодія. Препарати підвищують рівень літію. Поєднання з антипсихотичними і антиаритмічними препаратами загрожує порушенням серцевого ритму, з НПЗП – підвищенням навантаження на нирки і зниженням ефективності, з інгібіторами АПФ – різким зниженням артеріального тиску і розвитком ниркової недостатності. При вживанні проносних, серцевих глікозидів, амфотерицину B в/в, тетракозактида і ГКС можливий розвиток гіпокаліємії. Прийом цизаприду, бепридила, галофантрина, дифеманила, моксифлоксацину, спарфлоксацина та еритроміцину загрожує появою шлуночкової аритмії.
  6. Небажані ефекти. Препарати містять одне і те ж речовина, тому викликають однакові побічні реакції. Всі вони зустрічаються рідко і носять дозозалежний характер.
  7. Виробник. Медикаменти виробляються на території Франції компанією Servier.

Відмінності медикаментів:

  1. Тривалість дії. У препараті індапамід Ретард поміщений в спеціальний матрикс-носій, що забезпечує поступове контрольоване вивільнення діючої речовини в ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Це забезпечує плавне зниження артеріального тиску і більш тривалий вплив на організм.
  2. Вміст активної речовини. Арифон містить 2,5 мг активного компонента, а версія Ретард – 1,5 мг. При цьому ефективність препаратів є однаковою.
  3. Перелік додаткових компонентів. До складу версії Ретард входить лактоза, чим пояснюється наявність додаткових протипоказань – галактоземии, непереносимості лактози, глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Що краще брати – Арифон або Арифон Ретард?

Для лікування артеріальної гіпертензії підходять обидва препарату. Рішення про вибір ліки приймається після оцінки стану пацієнта. При тяжкому перебігу хвороби лікування починають з Арифона, а при стабільному – з препарату Ретард. Останній сприяє досягненню тривалого і стійкого результату.

Что выбрать: Арифон или Арифон Ретард?

При важкому перебігу артеріальної гіпертензії лікування починають з препарату Арифон.

Що дешевше?

Медикаменти є представниками 1 цінової категорії. Арифон варто 340-380 руб., а його аналог – 310-360 руб.

Можна замінити Арифон на Арифон Ретард?

Препарати є взаємозамінними, але потрібно враховувати, що версія Ретард містить менше діючого компоненту (на 1 м). Перш чим купувати інший лікарський засіб, потрібно переконатися в тому, що дозування вистачить для підтримання АТ на потрібному рівні.

Думка лікарів

Катерина Миколаївна, терапевт, Новокузнецьк: «Призначаю препарати людям з артеріальною гіпертензією. Обидва відрізняються хорошою стійкістю, високою ефективністю, невеликою кількістю протипоказань. Якщо жінка вагітна або годує дитину, від прийому даних засобів краще відмовитися, оскільки вони можуть негативно вплинути на стан немовляти або плода. Також під час терапії рекомендується контролювати вміст калію у плазмі крові».

Євген Геннадійович, кардіолог, Москва: «Арифон і його аналог Ретард є діуретиками, чинять легку сечогінну дію і за рахунок цього знижують артеріальний тиск. Лікування переноситься добре, але підвищувати дозу необхідно з обережністю (можлива поява небажаних ефектів). При бажанні діуретики можна комбінувати з іншими антигіпертензивними засобами. Якщо лікування не дає потрібного результату, слід звернутися до фахівця для вибору препарату-аналога».

Відгуки пацієнтів

Кирило, 50 років, Москва: «Ніколи не було проблем з серцем і судинами, але в 45 років став помічати, що тиск весь час підвищений. Звернувся до лікаря, який поставив есенційну гіпертензію і призначив схему лікування. Тепер приймаю таблетки Арифон по 1 шт. вранці. Спосіб застосування зручний. Можна проковтнути таблетку вранці і забути про лікування на весь день. Ліки усуває набряки, м’яко знижує тиск. Я приймаю його у невеликих дозах, тому побічних дій немає».

Анастасія, 33 роки, Санкт-Петербург: «Арифон Ретард призначили мого батька для лікування гіпертонічної хвороби. Тиск знижується швидко, але ненадовго, тому ліки потрібно приймати регулярно. Оцінити ефективність лікування можна вже через 1-2 тижні. У батька є невеликі порушення в роботі нирок, тому він приймає засіб під контролем лікаря».

Владислав, 52 роки, Калінінград: «Моєму знайомому Арифон допоміг позбутися від гіпертонії, тому я теж вирішив купити ці ліки. В аптеці сказали, що препарат відпускається тільки за рецептом, тому довелося йти до терапевта. Лікар сказав, що при гіпокаліємії ліки використовувати не можна, і призначив інше засіб без сечогінної дії».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code