vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що відбувається з жінкою й плодом на 38 і 39 тижні вагітності

Вагітність на 38 і 39 тижні – це закінчення очікування малюка. Жінки з нетерпінням і певним побоюванням очікують пологів. Навантаження на організм вагітної у цей період максимальне. Вона носить у собі приблизно вісім кілограмів додаткової ваги. Яка ж специфіка тридцять восьмого та тридцять дев’ятого тижнів вагітності?

Что происходит с женщиной и плодом на 38 и 39 неделе беременности

Серце працює на максимумі

За два або один тиждень до появи малюка на світ жінка відчуває себе дещо гірше, чим всю вагітність:

  • заважає живіт;
  • ниє поперек;
  • серце працює при максимальному навантаженні.

У деяких вагітних приблизно на тридцять дев’ятому тижні з піхви виділяється слиз з кров’ю. Так відходить слизова пробка. Її поява не повинна викликати паніки. Це означає, що жінка народить приблизно через один або два тижні.

Деякі жінки на останніх тижнях вагітності страждають від суглобових болів. Причина полягає не тільки у великому фізичному навантаженні на організм. Жінка за час носіння дитини втратила велику кількість мінеральних речовин, зокрема кальцій. Болі пройдуть після пологів, але, коли малюк з’явиться на світ, варто дещо урізноманітнити свій раціон продуктами з великим вмістом кальцію.

Одна з неприємностей на 38-39 тижнів вагітності – стрії, або розтяжки. Від них не застраховані навіть жінки, які всю вагітність з ними боролися. Зазвичай після народження малюка стриї або зникають, або світлішають.

За два тижні до пологів набухають груди. Вони виділяють молозиво. Це ще не молоко, яке зазвичай з’являється на другий чи третій день після пологів.

Нарешті, ще одна особливість цих тижнів вагітності – набряки. Зазвичай вони з’являються на ногах, так як матка вже значно тисне на сечовий міхур.

Малюк вже готовий народитись

На цих тижнях вагітності малюк продовжує рости і набирати вагу. Він вже повністю сформувався, але поки трохи слабкий. Малюк притискає коліна до підборіддя. Така поза означає, що до пологів чекати недовго.

Майбутня мама годує малюка через пуповину. Існує небезпека того, що сама пуповина може оповитися навколо шиї плоду. Лікарі запевняють, що нічого страшного в цьому немає. Головне – постійно спостерігатися у гінеколога, щоб обвиття не викликало задухи. Для того щоб визначити, обвилася чи пуповина навколо шиї малюка, зазвичай в пологовому будинку роблять додаткове УЗД.

Малюк все-таки приносить мамі деякий дискомфорт. Жінка все частіше ходить в туалет, сильно нервує. Емоції б’ють через край. Причина цього на пізніх термінах вагітності – зовсім не зміна гормонального фону. Просто кожна жінка, навіть вже яка народжувала, боїться пологів.

Плід опускається нижче, тому жінці стає легше дихати, а процеси травлення прискорюються. У деяких внаслідок цього може виникнути рідке виведення калу з організму. Якщо плід опускається швидко, це означає, що пологи почнуться зовсім скоро.

Легені малюка вже повністю сформовані, як і травна система. Але кишкове середовище залишається стерильним до тих пір, поки мама не погодує новонародженого молозивом.

Дитина на цих тижнях вагітності не така активна, як раніше. Справа в тому, що обсяг навколоплідних вод значно знижується, але вони продовжують оновлюватися кожні три години. Крім того, малюк вже готовий до появи на світ і майже завмирає в стартовій позі.

Базовий рефлекс – смоктальний. Він розвивається дуже швидко. Безпосередньо жувальний рефлекс з’явиться вже після народження при годуванні.

На тридцять восьмому-тридцять дев’ятому тижнях вагітності малюк такий же, як і відразу після народження. Він реагує на зміну світла і пітьми, легко відчуває дотик до материнського живота, мелькання і чує гучні звуки. Погляд поки расфокусований. Фокус з’явиться відразу після пологів.

Зараз у дитини вже сформована нервова система. Але вона продовжить розвитое вже після народження. Важливі чинники розвитку – саме емоційний стан мами. Жінці після пологів не варто нервувати і переживати. Стреси погано впливають на крихітного малюка і можуть підірвати його психіку. Так що переживання для жінки на останніх тижнях вагітності, так і після пологів зайві.

Вагітна може в цей період не додавати у вазі, хоча сам малюк ще зростає. Його середній зріст становить приблизно п’ятдесят сантиметрів, а вага – три і більше кілограм. Жир під шкірою малюка розгладжує його складки. Тепер у нього шкіра майже гладка і з приємним відтінком.

Синдром гніздування

Вагітність на цьому терміні важка і стомлююча для жінки. Майбутня мама вже втомилася чекати. Та і десять додаткових кілограмів суттєво псують життя: доводиться постійно ходити в туалет. Тиск на кістки тазу у цей час дуже велика, болить не тільки поперек, але і ноги. Ходити доводиться важко. Ворушіння маляти відчуваються все гостріше.

Лікарі рекомендують на цих тижнях вагітності гуляти щодня і довго. Тоді малюк не зазнає якихось додаткових навантажень. Втому жінки долають за рахунок так званого синдрому гніздування: майбутня мама постійно робить прибирання в будинку і готує місце для свого малюка. Від цього вона заряджається бадьорістю і не так гостро відчуває фізичний дискомфорт. І все-таки не можна перестаратися – сили мамі ще знадобляться на пологах і після них. Так що хай порядок в будинку наводить майбутній тато або, в крайньому випадку, родичі.

На цих тижнях вагітності мамі не варто обтяжувати себе фізичними навантаженнями. Інакше постійний фізичний дискомфорт забезпечений. Найкраще брати зручні пози для сну і сидіння і слухати поштовхи свого малюка. З допомогою них він повідомляє про власні переживання.

Живіт опускається

На тридцять восьмому та тридцять дев’ятому тижнях вагітності живіт починає опускатися. Це відбувається у народжуючих вперше. У тих, хто чекає другу і наступну дитини, він опускається за кілька днів до пологів.

Якщо малюк штовхається до десяти разів за дванадцять годин, це означає, що до пологів залишилися лічені години. Його голівка при правильному розташуванні знаходиться в області тазу, дно матки починає відхилятися вперед, а тонус преса знижений.

Під час поштовхів живіт починає тверднути. Щоб заспокоїти помилкові перейми, варто сісти або лягти в зручну позу.

В цей час майбутня мама може втратити у вазі до двох кілограм. Нічого страшного в цьому немає – з організму йде зайва рідина. До тридцять дев’ятому тижні вагітності загальна прибавка складає приблизно від одинадцяти до шістнадцяти кілограм. Вона може бути як більше, так і менше. Все залежить від організму вагітної. Одна з ознак того, що пологи зовсім скоро – втрата ваги.

http://www.youtube.com/watch?v=QkDxD1z7TNE

Ще одна особливість, яка спостерігається на цих тижнях вагітності, правда, не у всіх – зниження апетиту.

Чи можна займатися сексом

Ще років двадцять тому лікарі висловлювалися різко проти сексу на останніх тижнях вагітності. Вони стверджували, що він провокує передчасні пологи. Зараз ця концепція спростована. Жінка може займатися або не займатися сексом в залежності від бажання і самопочуття. Якщо немає потягу – не треба себе змушувати.

Якщо ж потреба існує, не варто себе обмежувати. Справа в тому, що гормони, які виробляються під час сексу, є несильним знеболюючим при пологах.

 

І все – таки, хоч малюк і захищений в цей період плацентою, заняття сексом має бути максимально акуратними. Якщо жінка при цьому процесі відчуває біль, то краще припинити статевий акт. Не варто також займатися ним у незручній позі, або коли відбувається тиск на живіт. Оптимально, якщо живіт знаходиться при цьому у вільному положенні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code