vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке ВПЛ 18-го типу і чим він небезпечний для чоловіка?

На сьогоднішній день медицині відомо більше 150 типів вірусів папіломи людини, щонайменше 40 з яких можуть передаватися статевим шляхом. Більшість сексуально активних осіб заражаються ними як мінімум один раз в житті. Найбільш небезпечними є віруси 16-го і 18-го, а також 45-го, 56-го типів. Це пов’язано з тим, що вони вважаються онкогенними і здатні призвести до виникнення раку статевих органів, а також прямої кишки, області рота і глотки. Вірус передається здоровій людині статевим або контактним шляхом.

1

Типи ВПЛ

ВПЛ, або вірус папіломи людини, відносно невеликого розміру, відноситься до сімейства Папіломавірусів. Всередині вірусної частинки знаходиться двухцепочечная кільцева ДНК. ВПЛ сам по собі не покритий ліпідною оболонкою, що робить його простим вірусом.

В залежності від типу ВПЛ захворювання буде проявлятися по-різному. Це пов’язано з тим, що деякі з них вражають переважно шкірні покриви, а інші – слизові оболонки. Вплив певних типів ВПЛ пов’язують з трансформацією клітин, які мають відношення до канцерогенезу (утворення раку).

Залежно від здатності вірусу провокувати формування злоякісного новоутворення серед них можна виділити наступні групи:

 • високий онкогенний ризик – типи 16, 18, 45 і 56;
 • середній онкогенний ризик – типи 30, 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 66;
 • низький онкогенний ризик – типи 6, 11, 42-44, 53-55.

ВПЛ-інфекція перших двох типів є фактором ризику виникнення передракових і ракових захворювань.

2

Прояви і діагностика інфекції

Більшість папіломавірусної інфекцій є самоограниченными і безсимптомними або невизнаними.

ВПЛ викликають такі хвороби:

 • рак статевого члена;
 • рак прямої кишки;
 • рак голови і шиї;
 • верруциформная эпидермодисплазия;
 • аногенітальні бородавки і папіломи;
 • бородавки;
 • рецидивуючий респіраторний папіломатоз.

Останні 2 групи хвороб викликають ВПЛ, які володіють низьким онкогенних ризиком (наприклад, типи ВПЛ 6 і 11).

Будь-який прояв на слизових порожнини рота, носа, зовнішніх статевих органів у вигляді кондилом або папілом вимагає консультації дерматолога або онколога.

Наслідком інфікування ВПЛ 18-го типу є виникнення передракових станів і раку статевого члена, прямої кишки і орофарингеальної області (порожнина рота і глотки).

Основним методом діагностики ВПЛ служить широко використовується на сьогоднішній день полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). За допомогою цього дослідження можна виявити не тільки сам вірус, але і встановити його тип і вірусне навантаження в людському організмі.

Якщо була діагностована генітальна кондилома або папілома, слід оглянути статевих партнерів пацієнта. Останні повинні бути поінформовані лікарем, що вони є заразними для неінфікованих осіб.

Як для чоловіка, так і для жінки найбільш небезпечна папіломавірусна інфекція аногенітальної зони, яка може існувати у вигляді 3 форм:

 • клінічної проявляється патологічними змінами в області статевих органів (бородавки і папіломи), присутні незвичайні виділення;
 • субклінічній — відсутні симптоми та зміни в області ЗА і шкіри, але у цитологічних мазках і біоптаті виявляються уражені вірусом клітини епітелію (дана форма частіше всього пов’язана з безсимптомно протікає дисплазією);
 • латентній — зустрічається при відсутності візуальних змін в області, в мазках і біоптаті, хоча при взятті мазків для проведення ПЛР у них виявляється вірус.

3

Лікування і профілактика

Не варто самостійно лікувати прояви папіломавірусної інфекції.

Лікування симптоматичне, спрямоване на макроскопічні новоутворення (наприклад, генітальні бородавки) або передракові патологічні ураження, викликані ВПЛ. Самим ефективним методом терапії є видалення патологічних утворень. Це може бути виконано наступними методами:

 • лазеродеструкция;
 • кріодеструкція;
 • припікання хімічною речовиною або високою температурою;
 • хірургічне видалення (зараз застосовується все рідше).

Також рекомендується при наявності ВПЛ-інфекції по можливості утримуватися від статевих контактів або користуватися презервативом.

Папіломавірусна інфекція зазвичай ліквідується спонтанно, тому застосовувати специфічну противірусну терапію не рекомендується, але слід підвищувати імунітет.

Якщо чоловік отримав позитивний результат, який вказує на наявність в його організмі ВПЛ 18-го чи іншого типу, то це ще не смертний вирок, з цим можна жити. Все залежить від проявів інфекції. Необхідно регулярно відвідувати лікаря, по можливості ліквідувати всі передракові новоутворення.

Рекомендується зробити щеплення до початку статевого життя. Використовується 2 прищепних препарату — Церварікс і Гардасил. Оптимальний вік для імунізації у хлопчиків – 9-13 років.

Молодим людям до 21 року імунопрофілактика все одно необхідна (якщо вони не були щеплені раніше). Для осіб з ослабленим імунітетом (включаючи людей з ВІЛ-інфекцією) вакцинацію рекомендується провести у віці до 26 років. У більш старшому віці щеплення робити недоцільно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code