vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке пароксизмальна фібриляція передсердь?

Пароксизмальна фібриляція передсердь – це нерегулярне скорочення м’язів передсердь. Частота досить велика, досягає до 360 в хвилину. Фібриляція проявляє себе в скороченні шлуночків. Це найпоширеніша хвороба серця (ішемія).

Что такое пароксизмальная фибрилляция предсердий?

Лікування серцевого захворювання відноситься до не просте завдання кардіології. При зміні серцевого ритму і проаритмогенного дії лікар ставить діагноз порушення серцевої діяльності.

Пароксизмальна миготлива аритмія виявляється практично у кожного пацієнта при операціях на серці. Виявляє себе захворювання по-різному, і курс лікування вибирається за станом хворого.

Діагностика захворювання

Діагноз може ставитися на основі обстеження при зняття кардіограми і моніторування. Вибір тактики лікування значно залежить від частоти серцебиття. Її визначають у стані спокою. Іноді можна зустріти сильне скорочення передсердь при фізичних навантаженнях у здорової людини, у такому разі обстеження буде відрізнятися кардинально.

При фібриляції хворий не відчуває серцевий ритм і пульс. Особливо після пауз пульсація не дає хвиль. У таких ситуаціях виявлення частоти серцевих скорочень визначається за тонів серця. Після навантажень частота збільшується і відбувається скорочення шлуночків. З такими симптомами можна запідозрити пароксизм передсердь. Іноді зустрічається повна фібриляцію. Але в таких випадках ритм правильний і пульс не змінюється. При знятті ЕКГ поза захворювання виражається деформація зубця R, що значно збільшує ризик хвороби.

Пароксизмальна форма миготливої аритмії полягає в особливості чергування спалахів нападів і нормального серцебиття, у змінах широкого масштабу. Буває, за все життя напади з’являються тільки один раз або ж щодня по кілька разів протягом доби. При нормальній роботі органів людина відчуває себе нормально. Але якщо ж збивається ритм, з’являється пароксизмальна миготлива аритмія. В результаті серце не отримує повноцінного кількості крові, а органи – поживних речовин, що надходять з кров’ю. Нормалізувати самопочуття допоможе медичне втручання.

Пароксизмальна форма фібриляції передсердя проявляється по-різному. Неприємні відчуття з’являються в області серця. Небезпека хвороби значна при появі тромбів. Порушується плинність крові, при якій утворюються згустки, які можуть закупорити кровоносну судину органу. Згодом орган відчуває нестачу кисню.

Якщо нездужання тривають більше двох тижнів, це може призвести до постійної формі аритмії у хворого, яка буде залежати від скорочення передсердь і частоти пульсу. Якщо змінюються частоти, то стан пацієнта погіршується. При пароксизмі необхідна ретельна регулювання частоти, спостереження за стисненням шлуночків і динамікою пульсу. Але вплинути на скорочення неможливо. В нормальному стані передсердя перекачує четверту частину об’єму крові.

Причини виникнення фібриляції

Причини виникнення:

 • виникає захворювання при збої функціонування роботи систем і органів, зокрема серця;
 • протягом ускладнень;
 • пекучий біль в області серця;
 • ішемія;
 • вади;
 • гіпертонія;
 • цукровий діабет;
 • алкогольне отруєння;
 • тиреотоксикоз;
 • нестача вітамінів.

У рідкісних випадках значних порушується ритм безпричинно. Виявляється аритмія при емоційних вибухах, навантаженнях на організм, переїданні. Якщо є наслідки передує нападу, зверніться до лікарні, це значно вплине на метод лікування.

Напади з’являються при значній емоційної активності.

Виділяються два типу миготливої аритмії:

 1. Вагусный тип, ця ознака в основному зустрічається у чоловіків. Проявляється в пізній час і після їжі. Виникають напади при сильному здутті, переїданні, носінні тісного одягу, в стані спокою. Не з’являється при емоційних потрясіння.
 2. Гиперадренэргический тип. Діагностується у жінок. З’являються ознаки під ранок або ж до вечора. Виникає при фізичних навантаженнях на організм і емоційних сплесках. Проходить аритмія після сну, спокою.

Основні симптоми захворювання

В основному поширена пароксизмальна форма фібриляції передсердь проявляється при сильних скорочення, в хаотичному безладді м’язів передсердь. Імпульси займають головну роль у фільтрації поведінки шлуночка, відбувається нерегулярне скорочення вузлів. Ритм втрачається, функція роботи синусовых вузлів зупиняється. Збільшується частота, при наслідку виникають перебої у роботі серця, з’являється слабкість, не вистачає кисню, виникають болі в грудях. Виникнення нападів різна. Сама по собі фібриляція не проходить, напад триває довго, ситуація вимагає миттєвого консультування з лікарем.

На ризик виникнення значно впливає вік, так як відбуваються зміни структури і функціонування шлуночка, що здатне стати причиною появи аритмії.

Лікування захворювання

Лікування включає профілактику і терапію аритмії.

Рекомендації:

 1. Лікування фібриляції передсердь.
 2. Поповнювати організм поживними речовинами і вітамінами.
 3. Проводити профілактику призначеними препаратами.

Слід усувати здуття, нахили, різкі навантаження, вживання великого об’єму їжі. Рекомендується уникати емоційних сплесків, збільшувати тривалість сну, відпочивати на свіжому повітрі.

Основні ліки, які позбавляють від нападів фібриляції передсердя, Новокаинамит і Хінідин. Використовувати тільки за висновком медичного працівника, під його пильним наглядом.

В ході операції імплантують в серце імплант. Імплантація використовується в крайніх ситуаціях, при коротких і рідкісних ритмах. Ефективний стимулятор для заглушення аритмії. У серце впроваджують дефібрилятор. Після нападу прилад реагує і діє на серцевий ритм за допомогою електричних розрядів.

Після операції на серці пароксизми фібриляції передсердь зустрічаються у 50% хворих.

Починаються коригування стану, профілактика післяопераційної ФП. Застосовуються бето – і аминоблокаторы.

Рідко зустрічається нейрогенна аритмія, викликана одним з двох типів. Мутації в хромосомах призводять до виникнення миготливої аритмії. Можливо, патологія виникає на генному рівні. В основних випадках передує патологія серця. Патогенез виникає при безлічі вогнищ автоматизму.

Поради і профілактика

Не скорочуйте кількість ліки. Контролюйте прийом препаратів, краще ведіть запис. При нападах не зволікайте, зверніться за допомогою в лікарню. Забезпечуйте доступ повітря.

При нездужанні краще відпочиньте. Не використовуйте препарати не за призначенням. При стресових ситуаціях випивайте заспокійливе.

Але якщо ознаки з кожним днем погіршується, не зволікайте, зверніться до свого лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code