vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке лютеїнізуючий гормон, його функції, норма у чоловіків

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ, лютропин) є гонадотропних речовиною. Він виробляється як у чоловіків, так і у жінок. Але у представників чоловічої статі він відповідає за розвиток сім’яників, сім’яних канальців і регулює запуск сперматогенезу. Це речовина контролює вироблення тестостерону і відповідає за нормальне дозрівання сперматозоїдів. Діяльність репродуктивних органів представників чоловічої статі залежить від лютеїнізуючого гормону.

1

Основні функції

Лютеїнізуючий гормон є гликопротеидным комплексом, який виробляється в гіпофізі. Він розташований в головному мозку, розміром з горошину. Друга за важливістю заліза – гіпоталамус, він через либерины і статини (релізінг фактори) безпосередньо впливає на утворення секрету.

ЛГ відповідає за стимуляцію виділення тестостерону і його активну функцію в організмі чоловіка. Завдяки йому виконується стимуляція клітин Лейдіга в насінних канальцях і придатках яєчка, які безпосередньо відповідальні за формування тестостерону. Ця речовина відповідає за диференціювання і правильний розвиток статевих органів представників чоловічої статі, поведінкові і психологічні статеві відмінності, еректильну і репродуктивну функцію.

Стимулювання вироблення тестостерону виконується через систему гіпоталамус-гіпофіз-яєчка». Гіпоталамус отримує сигнал про низький вміст тестостерону в крові чоловіка і віддає команду гіпофізу на виробництво лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормону. Ці два секретуються речовини безпосередньо впливають на клітини Лейдіга, які виконують функцію вироблення тестостерону.

ЛГ відіграє важливу роль в нарощуванні м’язової маси і загальному сексуальне здоров’я представників чоловічої статі. Фізіологічне формування сперматозоїдів і вироблення білків, що зв’язують гормони, неможливі без участі лютропина. Порушення вироблення ЛГ запускає цілий ряд проблем, пов’язаних з чоловічим здоров’ям.

2

Аналізи на рівень ЛГ у чоловіків

Для того щоб виміряти показники лютропина, представникам чоловічої статі цілком достатньо здати аналіз крові. Найчастіше кількість цього гормону визначається разом з фолликулостимулирующим гормону (ФСГ) і тестостероном.

Виконавши перевірку цих трьох основних показників, можна отримати повну картину всіх процесів, що відбуваються в організмі, так як ці гормони тісно пов’язані між собою. Так як протягом доби рівень їх може коливатися, то кров здається в самий пік підняття рівня – ранкові години. Кров береться з вени. Рекомендовано протягом 30 хвилин здати пробу близько 3 разів, щоб вивести середній показник.

Норма гормону у чоловіків варіює в межах від 1,8 до 8,16 ммо/мл

Якщо у жіночої статі кількість ЛГ може коливатися залежно від фази місячного циклу, то у чоловічої статі кількість його має бути на одному рівні відповідно до певного віку. У дітей до 18 років під час статевого дозрівання нормальним показником є 0,1-6 мЕд/мл У дорослих чоловіків цей показник становить 1,5-9,3 мЕД/мл На відміну від жінок, їм можна здавати кров в будь-який день, так як у них немає коливання рівня гормонів протягом місяця.

Для того щоб підготуватися до здачі аналізу, необхідно:

 • не приймати їжу за 3 години до здачі аналізу крові;
 • відмовитися від застосування гормональних засобів за 2 дні до аналізу;
 • уникати фізичних навантажень і стресових ситуацій;
 • відмовитися за добу до здачі від прийому алкогольних напоїв та куріння.

Якщо виявлено завищений рівень лютропина, то це може свідчити про таких проблемах:

 • сильний стрес і психологічні навантаження;
 • різке голодування;
 • посилені фізичні навантаження;
 • ниркова, печінкова та надниркова недостатність;
 • недостатня функція щитовидної залози;
 • травми і запальні захворювання тканин головного мозку;
 • новоутворення гіпофіза.

Низький рівень лютропина може бути причиною:

 • недостатності функції гіпоталамо-гіпофізарної системи;
 • генетичної схильності;
 • стресових ситуацій і психологічних навантажень;
 • ожиріння;
 • вторинного гіпогонадизму;
 • шкідливих звичок, таких як куріння;
 • прийому андрогенів, глюкокортикостероїдів, анаболічних стероїдів;
 • нервової анорексії.

Щоб підвищити або знизити до норми кількість лютропина, необхідно звернутися до фахівця, який проаналізує дані і видасть рекомендації по лікуванню.

3

Лікування

Для повноцінного чоловічого здоров’я важливі такі гормони, як тестостерон, ЛГ, ФСГ. Вони відіграють роль у формуванні потенції, нормальної вироблення і функціонуванні сперматозоїдів, а також за зовнішній вигляд. Недолік або підвищений їх кількість можуть призводити до таких патологій, як порушення рівня інших гормонів, зниження лібідо, безпліддя у чоловіків.

Саме тому при перших ознаках та симптомах гормонального збою рекомендовано здати всі аналізи і провести повну діагностику, щоб зберегти сексуальну функцію і своєчасно виявити ймовірні захворювання внутрішніх органів.

Щоб лікувати таких пацієнтів необхідно комплексно підійти до вирішення проблеми. Тому стимуляцію або пригнічення вироблення лютропина слід поєднувати з усуненням першопричини проблеми. Крім проведення лабораторних аналізів, необхідно виконати інструментальну діагностику, яка допоможе знайти причину, що викликала гормональний дисбаланс. Призначають ультразвукове дослідження, магнітно-резонансну і комп’ютерну томографію. Вони покажуть порушення в організмі, які призвели до порушення рівня гормонів.

Лікування полягає в призначенні препаратів, які нормалізують гормональний фон в організмі і в усуненні початкової причини, що викликала збій. Серед них виділяють такі ліки, як Тамоксифен, Местранол, Нилутамид. Але потрібно розуміти, що вони нормалізують ЛГ на деякий час, без впливу на першопричину патологія повернеться знову.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code