vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке біохімічна вагітність?

Біохімічна вагітність – це вагітність, яка мимоволі зривається на самому маленькому терміні ще до початку настання чергової щомісячної менструації або в момент її настання. Згідно зі статистичними даними, практично у кожної жінки упродовж життя трапляється декілька таких «швидкоплинних» вагітностей, про настання яких жінка навіть не здогадується.

Что такое биохимическая беременность?

Що таке біохімічна вагітність і причини її настання

Така вагітність нічим не відрізняється від звичайної. Вона настає після того, як сперматозоїд досягає яйцеклітини і запліднює її. Утворена в результаті злиття чоловічих і жіночих гамет зигота рухається до матки, ділиться. Далі зародок закріплюється на слизовій оболонці матки. Після імплантації зародка з якихось причин відбувається збій у жіночої репродуктивної системи, і з настанням щомісячної менструації вагітність переривається. Мимовільний викидень відбувається приблизно через 2 тижні після запліднення.

В даний час медицина не може назвати точні причини виникнення такого збою в організмі жінки. Викидень може відбутися і за відсутності гінекологічних захворювань. Одна з версій – неготовність жіночого організму до виношування малюка, і мимовільний викидень є його захисною реакцією. До інших можливих причин відносять:

  • дефіцит прогестерону;
  • аномальний розвиток клітин ембріона;
  • патологічні особливості жіночої крові;
  • аутоімунні та імунні захворювання жінки.

У більшості випадків жінка не підозрює про своє становище, так як менструальний цикл настає згідно з графіком. Він може відрізнятися болючістю або рясністю виділень, але, як правило, жінки не звертають на це особливої уваги. Запідозрити невдалу вагітність можуть тільки ті жінки, які дуже уважно стежать за станом свого здоров’я або ті, у яких виникають труднощі з запліднення, і вони постійно спостерігають за показниками свого організму. Дізнатися про вагітність на такому мінімальному терміні можна за допомогою рівня хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ) в крові. Якщо аналіз ХГЛ дав позитивний результат, тобто підтвердив наявність вагітності, але через кілька днів у жінки починається чергова менструація, у неї відбулося явище біохімічної вагітності.

Ознаки біохімічної вагітності

Дізнатися про наявність біохімічної вагітності досить складно. На відміну від звичайної, вона не супроводжується практично ніякими симптомами. Тіло жінки себе ніяк не проявляє. У неї немає нудоти, загострення нюху або збільшення чутливості грудей. Ознакою біохімічної вагітності можуть бути такі симптоми:

  • незначна затримка менструації (не більше тижня);
  • наступила менструація протікає більш болісно, чим звичайно;
  • збільшення кількості менструальної рідини.

Дані симптоми не завжди вказують на те, що в організмі відбулося запліднення яйцеклітини. Такі симптоми можуть виклити інші причини, які пов’язані із способом життя жінки та її здоров’ям.

Самим достовірним показником в даному питанні є гормональний аналіз крові.

Хоріонічний гонадотропін людини або ХГЛ – гормон, рівень якого починає зростати відразу ж після того, як на маточному ендометрії закріпиться ембріон.

Рівень ХГЛ після зачаття

Незалежно від виду вагітності (позаматкова, звичайна чи біохімічна), жіночий організм відразу реагує на наявність заплідненої яйцеклітини. Ще задовго до того моменту, як можна побачити ембріон з допомогою ультразвукового аналізу, жіночий організм починає виробляти гормон ХГЛ. На підставі результатів дослідження крові на гормон і гінекологічного огляду лікарі можуть визначити біохімічну вагітність.

Якщо ультразвукове обстеження, загальний огляд та аптечний тест не підтвердили вагітність, а рівень ХГЛ склав 5-6 мЕд/мл і більше, то можна припустити, що вагітність має біохімічну природу. Підтвердженням цього може стати подальший аналіз на рівень ХГЛ. Його показник буде нижче, чим в попередній раз. Повторний аналіз вказує на те, що жіночий організм готується до викидня.

Звичайна фізіологічна вагітність підтверджується, якщо рівень ХГЛ дає позитивний результат, при якому рівень гормону підвищується.

Ультразвукове підтвердження того, що жінка вагітна, та інші обстеження, які дають позитивний результат, ще не є гарантією того, що жінка зможе виносити і народити дитину.

Існує маса чинників різного походження, які можуть вплинути на перебіг вагітності і привести до мимовільного викидня.

Планування вагітності після викидня

Якщо пара планує зачати дитину, то така «скороминуща» вагітність не є перешкодою на шляху до досягнення своєї мети. Запліднення яйцеклітини і нормальна фізіологічна вагітність у жінки може наступити в наступному місячному циклі. Для її настання не потрібно особливих заходів підготовки.

Якщо пара довгий час не може зачати дитину або у жінки було відзначено кілька викиднів, рекомендується звернутися за консультацією до фахівця. Детальна діагностика стану здоров’я обох партнерів дозволить виключити або підтвердити наявність патологічних відхилень. У разі їх виявлення призначають відповідне лікування. Також може бути запропонована процедура екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Для багатьох пар, які стикаються з проблемою зачаття і виношування, процедура ЕКЗ є одним з допоміжних способів стати батьками. Ризик настання біохімічної вагітності після такої процедури досить великий. Якщо після ЕКЗ відбувається мимовільний викидень, то при наступних спробах запліднення таким способом призначають спеціальну гормональну терапію. Її дія спрямована на підтримання функцій жіночого організму.

Дякуємо сайту snu.pp.ua за надання статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code