vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке артеріальна гіпотензія і як це лікується?

Артеріальна гіпотензія – що це таке? Під цим слід розуміти таке самопочуття, при якому людина постійно відчуває сонливість, почуття втоми, нудоту та інші характерні ознаки зниженого тиску. Найчастіше гіпотензія артеріального типу є симптомом іншого захворювання.

Что такое артериальная гипотензия и как это лечится?Така патологія не є самостійним захворюванням. Фахівці ставлять діагноз артеріальна гіпотензія, але для її лікування спочатку визначають справжню причину цього прояву, так як зазвичай порушення такого характеру – лише один з симптомів іншої недуги.

Ознаки патології

Людина, що страждає недугою, пов’язаних з тиском, кожен стрибок його вниз або вгору відразу гостро відчуває. При гіпотензії у людини відбувається значне зниження кров’яного тиску, яка проявляється:

 1. При різкій зміні положення тіла починає темніти в очах. Такий стан триває кілька хвилин, а потім проходить. Але бувають випадки непритомності.
 2. Частими і тривалими головними болями.
 3. Втомою і сильної млявістю після тривалого нічного сну.
 4. Залежністю від погоди і навколишнього природного тиску. Складно перенести спеку, в задушливому приміщенні може статися непритомність.
 5. Депресивністю і постійним роздратуванням.
 6. Можуть з’явитися фобії, нав’язливі страхи.
 7. Знижується діяльність мозку, страждає пам’ять, відсутня уважність.
 8. Можуть з’являтися симптоми дихального неврозу, викликані стресами.

Зміна кров’яного тиску позначається не тільки на загальному самопочутті людини. Якщо процес перепаду тиску досить тривалий, то починають страждати всі внутрішні органи. Відповідно можуть з’явитися додаткові симптоми:

 1. Збої серцевого ритму, больові відчуття в області серця.
 2. Порушення роботи кишечника: постійний метеоризм і проблеми зі стільцем.
 3. Больові відчуття в животі у вигляді спазмів.
 4. Неприємна постійна відрижка повітрям.
 5. Нудота, блювання.

Фактори появи патології

Прояв артеріальної гіпотензії може бути характерною ознакою різних захворювань. Причини для розвитку такої патології різні:

 1. Сильні крововтрати, опіки.
 2. Серцева недостатність гострого характеру.
 3. Різні види стресовій ситуації для організму – анафілактичний шок, кардіогенний та інші види.
 4. Професійні умови, що сприяють перепадів тиску, особливо у спортсменів, що займаються гірськими та екстремальними видами спорту.
 5. Різного роду інфекційні захворювання, протекавшие з ускладненнями.
 6. Травми судин, голови.
 7. Захворювання спинного, шийного відділу.
 8. Порушення в ендокринній системі.
 9. Недуги серцево-судинної системи.
 10. Вживання шкідливих препаратів і речовин.
 11. Тривале лікування медикаментами.
 12. Постійні стресові ситуації.
 13. Вроджені патології.
 14. Нестача вітамінів.

Існує ймовірність появи гіпотензії внаслідок гіпотонії. Гіпотонія – захворювання, характерною ознакою якого є знижений тиск. Ця хвороба розвивається не відразу. Якщо тривалий час організм буде відчувати перепади тиску, то наслідком цього стане поява гіпотонії.

Саме низький тиск є наслідком порушень в судинній системі. Це стан характерно, коли судини втрачають свої еластичні властивості і не можуть більше звужуватися і розширюватися. З-за неправильної роботи такого природного процесу відбуваються збої кровообігу, органи починають відчувати гостру нестачу кисню і, відповідно, перестають виконувати свої основні функції.

Артеріальна гіпотензія може проявитися у здорової людини в період його адаптації до нових умов в іншій країні, її клімату. Істотну роль грають пори року, різкі перепади погоди, радіаційні випромінювання, магнітні поля, атмосферний тиск і т. д. Факторів виникнення гіпотензії досить багато.

Внаслідок перенапруження організму або посилених тренувань може розвиватися гіпотонія «тренованості». Такий гіпотонією страждають в основному спортсмени і люди, що займаються важкою фізичною працею. У будь-якому випадку гіпотонію не можна вважати невинним порушенням і безконтрольно призначати собі лікування.

Тільки вчасно звернувшись до лікаря, можна убезпечити себе від розвитку різних наслідків і багатьох серйозних захворювань. Виражена гіпотонія, яка розвивається хронічна форма цієї хвороби, може призводити до кардіогенного шоку характеру. Тому при будь-якій формі та стадії гіпотонії необхідно спостерігатися у спеціаліста.

Як позбутися від патології

Щоб гіпотонік міг позбутися недуги, йому доведеться серйозно переглянути своє харчування і звичний ритм життя. У чому швидкий ефект від лікування напряму залежить від пацієнта. Виявивши свою волю і бажання стати здоровою людиною, можна раз і назавжди забути про те, що існує ризик зіткнутися з артеріальною гіпотензією.

У більшості випадків фахівці намагаються в боротьбі з гіпотонією використовувати такі методи лікування, які не ґрунтуються на медикаментозному способі. Це пов’язано з тим, що лікарських препаратів, що борються з гіпотонією, не так багато і не всі вони дають позитивні результати. Тому фахівці намагаються застосувати комплексне лікування, використовуючи при цьому альтернативні методи.

Лікарські препарати мають стимулюючу дію і засновані на принципі впливу кофеїну на організм людини. Всі вони, як правило, створені на основі рослинних компонентів і повинні м’яко стимулювати нервову систему. До таких засобів можна віднести настоянки:

 1. Китайського лимонника.
 2. Женьшеню.
 3. Елеутерококу колючого.
 4. Заманихи.

Є також категорія ноотропних препаратів, які впливають на функції головного мозку і стимулюють стійкість до різних впливів. До цієї групи препаратів можна віднести Пірацетам. Він добре впливає на кровообіг у корі головного мозку і стимулює всі життєво важливі процеси, за які відповідає цей відділ організму.

Пірацетам допомагає відновити посидючість, поліпшити сприйняття інформації, стимулює відділи, що відповідають за пам’ять, знімає психічне напруження, м’яко діє на нервові закінчення.

Піритинол застосовують для зниження тиску та активації процесів обміну в нервовій системі. В основному його використовують для лікувальної терапії при виникненні легких депресивних станів, мігрені і різних розладів центральної нервової системи. Різновид призначуваних препаратів в цілому має схожі дії, в основному вони впливають на судини та нервову систему.

Лікувальні немедикаментозні заходи

Лікування немедикаментозним методом засновано на фізіотерапевтичних процедурах, дієті, масажі, застосування сечогінних настоїв з лікарських трав, щоденному участь в одній із спортивних секцій, гімнастичних залів, відвідування психотерапевта. Досить часто у хворого гіпотензією спостерігається порушення сну, який нормалізується при правильному плануванні розпорядку дня. Щоденне перебування на свіжому повітрі не менше двох годин, загартовування, контрастний душ і гімнастика дозволять відчути себе краще вже через тиждень.

Лікування артеріальної гіпотензії у багатьох фахівців починається з перегляду щоденного графіка хворого. Лікарі настійно рекомендують більше їздити на велосипеді, кататися на льоду, лижах. Прекрасним активним відпочинком для своїх пацієнтів фахівці вважають танці, плавання в басейні, ритмічну гімнастику, теніс, причому краще настільний, так як великий при деяких формах гіпотензії не рекомендується.

Самостійно приймати рішення щодо занять тими чи іншими видами спорту забороняється, так як деякі види небезпечні, особливо якщо гіпотензія знаходиться в занедбаному стані. До таких видів можна віднести: бокс, кікбоксинг, стрибки з парашута, паркур та ін. Різновидів спорту, які викликають надто багато емоцій і можуть спровокувати загострення стресовій ситуації організму, краще уникати.

Окремо слід переглянути спосіб харчування. У раціон повинні входити соки зі свіжих фруктів і овочів. Не слід забувати про тварин жирах і білках, які повинні бути включені в раціон. Протягом дня показано рясне пиття. Бажано включити тонізуючі напої, такі як чай, бажано зелений, кава, лікарські збори з мучниці, бруньок берези і листя брусниці.

Фізіотерапія за допомогою електрофорезу, електросну та голкорефлексотерапії в комплексі з препаратами допомагає нормалізувати сон і прибрати нервове напруження.

Але всі ці процедури марні, якщо пацієнт сам не захоче поміняти свій спосіб життя. Всі ці способи діють певний час, а якщо повернутися до старого способу життя, то недуга знову загостриться. Тому необхідно повну зміну свого стилю життя в харчуванні, фізичних навантаженнях і прогулянках, які повинні бути постійною нормою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code