vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що робити якщо у дитини біль при сечовипусканні

Що робити якщо у дитини біль при сечовипусканні? Таке питання хвилює багатьох батьків. Основною причиною у дитини болю при сечовипусканні є запалення сечових шляхів, хоча можливі й інші причини цієї недуги. В деяких випадках, найчастіше у хлопчиків, запалення сечових шляхів розвивається в результаті природженого перешкоди сечового відтоку, а у дівчаток, у свою чергу, частіше спостерігається інфікування сечових шляхів.

Що робити якщо у дитини біль при сечовипусканні

Симптоматика захворювання

Потрібно звертатися до фахівця, коли у дитини спостерігається наступна симптоматика:

 

  • сеча зовсім не виходить або ж при її виході виявляється кров;
  • процес сечовипускання дуже частий і болючий;
  • сеча відходить дуже погано, і у дитини при цьому значно збільшується животик;
  • сеча має досить неприємний запах;
  • виникнення раптового болю в процесі сечовипускання;
  • відчуття свербіння навколо всіх зовнішніх геніталій або анального проходу.

Коли дитина скаржиться на болі в процесі сечовипускання необхідно звернути увагу на обсяг виділилася сечі, уважно подивитися, не є в ній кров’яні домішки. Не менш важливим фактором при встановленні діагнозу буде наявність свербежу у малюка. Важливо також, під яким напором дитина мочиться і немає у нього лихоманки.

Причини виникнення болю при сечовипусканні у дітей

Болі при сечовипусканні у дітей здатні з’являтися в процесі запалення сечового міхура, при запаленні ниркових мисок і уретри.

Нерідко біль при сечовипусканні у дітей виникає внаслідок інфікування сечових шляхів. Дитині доводиться випробовувати вельми неприємні відчуття в процесі сечовипускання, які він відчуває по-різному. Не виключені досить часті позиви до сечовипускання в нічний час.

Бувають і такі випадки, що у малюка і в денний час відбувається нетримання сечі. Вона здатна виділятися по краплях і мати при цьому досить неприємний запах. Будуть помітні проблеми з виділенням сечі, у дитини може підвищитися температура тіла, знизитися апетит і можлива навіть блювота.

Разом з цим малюк буде сильно роздратований і при цьому буде постійно скаржитися на відчуття болю у животі.

Цистит – це захворювання, при якому відбувається запалення сечового міхура. Це захворювання є найбільш поширеним захворюванням у дітей. Виходячи з статистичних даних, можна сказати, що цистит виникає в три рази частіше у дівчаток, чим у хлопчиків, а найпоширеніший вік – від 4 до 12 років.

У рідкісних випадках це захворювання може зустрітися у віці від одного до трьох років або ж від 13 до 15 років.

Не менш частою причиною болю при сечовипусканні у дітей є сечокам’яній захворювання, а також наявність якого-небудь стороннього тіла в сечівнику.

Якщо болю в процесі сечовипускання виникають в області попереку, то це говорить про те, що у малюка – міхурово-лоханный рефлюкс.

Іншими словами, це коли сеча безпосередньо з сечового міхура потрапляє в ниркову лоханку. Цей симптом зустрічається у дітей дуже часто. У процесі цієї недуги сечовипускання у малюка буде вільний, але він буде постійно плакати і при цьому триматися за поперек.Після сечовипускання він відразу перестає плакати. Через невеликий проміжок часу маляті знову захочеться в туалет, і в цей раз сечовипускання пройде безболісно, але в малій кількості.

Лікування болю при сечовипусканні

Як здійснюється лікування? Лікувальний процес повністю залежить від виду захворювання і від віку малюка. Краще всього провести лікування в стаціонарі. У лікарні як самій дитині, так і його батькам буде набагато простіше дотримуватися режиму прийому всіх необхідних лікарських препаратів, ретельно стежити за кількістю виділилася сечі, вчасно здавати всі необхідні аналізи, а головне – малюк не зможе порушити постільний режим, який просто необхідний для більш швидкого одужання.

Крім цього дитині буде призначена спеціальна дієта на весь лікувальний період, яку потрібно буде дотримуватися ще деякий час після повного одужання. Основний лікарський препарат, який потрібно буде приймати дитині безпосередньо залежить від причини недуги. Це можуть бути антибактеріальні або протигрибкові препарати.

Не менш важливим фактором на шляху до повного одужання є рясне питво, яке повинно складатися з чистої питної води або будь-яких морсів. Найкраще вживати журавлинний морс не менше двох літрів в день. Приймати його потрібно часто, але маленькими порціями. Це необхідно для кращого засвоєння рідини дитячим організмом.

Суворе дотримання всіх призначень спеціаліста, дотримання необхідної дієти і суворого постільного режиму з додатковим прийомом лікарських препаратів є запорукою ефективного лікування та швидкого видужання.

Профілактика захворювання

Для того щоб уникнути подібних неприємностей у дитини кожен батько повинен дотримувати деякі правила. В першу чергу необхідно з перших днів життя малюка привчати його до загартовування.

Загартовування повинне полягати у водних процедурах, прогулянках на свіжому повітрі, прийняття сонячних ванн та багато іншого. Гартуючи організм дитини з народження, ви захищаєте його від багатьох захворювань у майбутньому.

Виходячи із статистичних даних відомо, що дитячі болі в процесі сечовипускання у закаливающихся малюків спостерігаються в п’ять разів рідше, чим у тих, хто не робить подібних процедур.

Крім загартовування необхідно дотримуватися правильний режим харчування і вживати тільки корисні продукти.

Більш того, кожному малюкові потрібно займатися фізичними вправами для підтримки здоров’я і гарного стану організму в цілому.

Якщо у вашого малюка почали проявлятися больові відчуття в процесі сечовипускання, то ні в якому разі не слід займатися самолікуванням. Для цього є лікарі, які допоможуть справитися з цією проблемою. Адже правильний підхід до кожного пацієнта – це їх прямий обов’язок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code