vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що робити коли болить лобкова кістка при вагітності

Якщо болить лобкова кістка при вагітності, виникає питання, чи є це нормою. Під час вагітності весь організм жінки, в тому числі і опорно-руховий апарат, поступово готується до значної навантаженні. Лобкова кістка при вагітності, точно також, як крижі, піддається потужному впливу ваги дитини і навколоплідних вод. Саме для зміцнення м’язів і суглобів цих відділів існують вправи для жінок, які планують вагітність, і спеціальна гімнастика для вагітних. Рівномірна тренування всього м’язового каркаса дозволяє жінці легше переносити навантаження при виношуванні дитини, є профілактикою багатьох болів в попереку, в кульшових суглобах.

Что делать когда болит лобковая кость при беременности

Деякі з неприємних відчуттів можуть сигналізувати про патологічних процесах і вимагають звернення до лікаря, а деякі є абсолютно нормальною тренуванням перед пологами. Лобкова кістка входить в число кісток, що формують таз. В останньому триместрі вагітності активно виділяється гормон релаксин, який послаблює зв’язки, що утримують тазові кістки, для того щоб вони легше розходилися. Важливо адекватно оцінювати ступінь больових відчуттів, і, в разі дійсно сильних болів, погіршують якість життя, звертатися до гінеколога, щоб він провів обстеження і призначив знеболюючі препарати.

Багато жінок під час вагітності краще не приймати ніякі лікарські засоби, тому що вірять, що це завдає шкоди дитині. Але сильні больові відчуття є для організму жінки значним стресом, а її погане самопочуття обов’язково відіб’ється на дитині.

Сучасна фармакологія володіє достатнім вибором знеболюючих, полегшують страждання мами і не завдають ніякої шкоди дитині.

Ознаки і причини симфизита

Під дією великої кількості релаксину тазові кістки можуть значно розм’якшуватися і набувати зайву рухливість. Діагноз симфизит ставиться, коли виникає сильне розм’якшення лонного зчленування тазових кісток, часто це захворювання супроводжується набряками та постійними болями. Для здоров’я малюка хвороба не становить загрози, але може істотно ускладнити життя жінки після пологів, аж до інвалідності. Якщо розбіжність між кістками становить понад 10 мм, пологи проводяться методом кесаревого розтину. Ознаки симфизита:

 • біль і дискомфорт при підйомі по сходах;
 • болючість при натисканні;
 • хода перевалюючись, качина хода;
 • жінка не може підняти прямі ноги, лежачи на спині;
 • зміна постави;
 • біль під час перевертання в ліжку, нахили вперед і назад.

Часто біль в лобкової кістки списують на те, що вага дитини та навколоплідних вод дає значне навантаження на весь опорно-руховий апарат, зокрема на тазові кістки, таким чином, захворювання на початковому етапі проходить непоміченим. Нормою є незначні болі в кістках, а не надзвичайно сильні. Єдиної думки про причини, за яких розвивається симфизит, у лікарському співтоваристві до цих пір немає. Можливі причини виникнення симфизита:

 • спадкова схильність, генетичний фактор;
 • швидкий набір маси тіла і значне збільшення навантаження на скелет;
 • вироблення великої кількості релаксину;
 • недостатня засвоюваність кальцію;
 • травми тазостегнових суглобів і тазових кісток.

Для коректної постановки діагнозу потрібно звернутися до лікаря. Самостійно в домашніх умовах можна обережно спробувати підняти пряму ногу в положенні лежачи на спині. Якщо це виходить безболісно, симфизита немає і болі в лобкової кістки зумовлені іншою причиною. Якщо підняття ноги супроводжується посиленням больовим відчуттям, слід звернутися за медичною допомогою.

Зазвичай симфизит діагностується не раніше третього триместру вагітності, однак, коли мова заходить про організмі вагітної жінки, всі терміни стають дуже індивідуальними.

Лікування симфизита

Допомога при симфазите виявляється в двох напрямках одночасно: зсередини і зовні. Для того, щоб зупинити процес розходження кісток, потрібно носити спеціальний ортопедичний бандаж і уникати навантажень на тазостегнові суглоби. У важких випадках показана госпіталізація в стаціонар і ведення переважно лежачого способу життя. Імовірність природних пологів можна буде оцінити тільки до 32 тижня, коли вагітність буде близька до завершення. Корекція раціону вагітної жінки з діагнозом симфазит:

 • у дієту включаються продукти, що містять багато магнію (крупи, горіхи, шпинат, бобові);
 • заповнюється недолік кальцію за рахунок молока, сиру, мигдалю, маку, кунжуту;
 • призначається прийом комплексних полівітамінів і мінералів для вагітних (Теравита прегна, Елевіт).

Додатково може бути призначений будь-який із препаратів кальцію, наприклад, Кальцемін. Важливо не забувати про те, що кальцій засвоюється при участі вітаміну Д і С, і включати в раціон відповідні продукти. При гормональному дисбалансі і неправильне засвоєння корисних речовин і мінералів, ці заходи дають змогу зняти больові відчуття дуже незначно. Однак бандаж і знеболюючі препарати сильно полегшують життя вагітної. Для полегшення болю можна прийняти наступні заходи:

 • не перебувати довго в положенні стоячи, сидіти не більше 1 години, як можна більше лежати;
 • не сидіти зі схрещеними ногами, не перевантажувати тазостегнові суглоби;
 • використовувати м’які меблі зі спинкою, на яку можна зручно відкинутися, дивани, крісла, не сидіти на жорстких стільцях і крамницях без спинки;
 • у нічний час підкладати згорнуті ковдри або ковдри під сідниці для того, щоб підняти ноги вище рівня тулуба і не допускати перевтоми суглобів і кісток тазу;
 • суворо контролювати збільшення маси тіла, стежити, щоб вона відповідала нормі на тому терміні, на якому знаходиться вагітна.

При постійному носінні бандажа і зниження навантаження на тазові кістки біль у лобку зменшується. Таке захворювання, як симфизит, є дуже поширеним. У кожної четвертої жінки виникають больові відчуття в лобкової кістки при вагітності. Якщо біль зберігається після пологів, потрібно звернутися до лікаря-остеопату або до терапевта, який перенаправляє до більш вузьким фахівцям, наприклад, до ендокринолога.

Болі в крижах при вагітності

Той же самий перелік причин, що викликає біль у лобкової кістки, може одночасно або ізольовано призводити до хворобливості в області крижів:

 • порушення засвоєння кальцію при високому вмісті релаксину;
 • велике навантаження на опорно-руховий апарат;
 • давні травми;
 • генетична схильність.

Болять кістки при вагітності у більшості жінок, проте постійні болі сигналізують про необхідність медичної допомоги. Важливим профілактичним заходом для запобігання всіх больових відчуттів є гімнастика для підготовки до вагітності, яка посилює м’язовий каркас, розробляє суглоби і дозволяє організму витримувати значне випробування без втрат.

http://www.youtube.com/watch?v=SBD9BRGC2-Y

Будь приймати знеболювальне

Самим безпечним знеболюючим для вагітних на всіх термінах є Парацетамол, це визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У ході лабораторних досліджень не було виявлено ніякого негативного впливу на організм малюка. Нурафен можна приймати в першому та другому триместрах, а лобкова кістка болить при вагітності, як правило, в третьому. Ібупрофен, у тому числі мазі на його основі можна безпечно використовувати до останнього триместру вагітності, також як Спазмалгон і Баралгін. Перед прийомом будь-якого лікарського засобу для знеболювання слід уважно прочитати інструкцію і строго дотримуватися дозування. Не варто використовувати цей метод екстреної допомоги постійно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code