vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що повинна знати жінка про гіпертонічної хвороби і вагітності

Багато майбутні мами страждають підвищеним артеріальним тиском. Гіпертонічна хвороба і вагітність можуть стати страшним діагнозом для жінки. Артеріальна гіпертензія – це підвищення артеріального тиску, зафіксоване до моменту зачаття або протягом перших 20 тижнів, зберігається аж до 40 днів після пологів.

Что должна знать женщина о гипертонической болезни и беременности

Появу гіпертонічної хвороби при вагітності може бути обґрунтовано нервово-психічним перенапруженням, нервозом, стресовими ситуаціями, спадковою схильністю, з перенесеними в минулому ураженнями головного мозку, нирок. До інших причин відносять надмірне вживання кухонної солі, алкоголю, куріння.

Симптоми підвищеного артеріального тиску

Артеріальна гіпертензія у вагітних спостерігається у 10% випадках. Жінку повинні насторожити такі симптоми як запаморочення, раптові головний біль, миготіння «мушок» перед очима, порушення зору.

Жінка з гіпертонією може скаржитися на підвищену стомлюваність, серцебиття, відсутність сну, задишку, біль у грудях, шум у вухах, необгрунтоване почуття тривоги.

Якщо у жінки спостерігаються підвищений артеріальний тиск і стійке погіршення самопочуття, її негайно зобов’язані перевести в лікарню. Не варто займатися самолікуванням, лікування повинен призначати лікар.

ПЕКЛО і вагітність

Спочатку можливо спостерігати підвищення артеріального тиску час від часу, згодом же воно може стати постійним. Як правило, у жінок, які страждають підвищеним тиском, на початок вагітності вже є дані про стан хвороби, використовуючи які лікар продовжує спостереження за пацієнткою в період вагітності.

На ранніх термінах вагітності у майбутньої мами артеріальний тиск може як зменшуватися, так і збільшуватися (тут причиною може стати стрес, який, як правило, відчуває жінка, перебуваючи в такому положенні). Бувають випадки, коли діагноз гіпертонічна хвороба ставлять жінці безпосередньо в період вагітності.

Як правило, у першому триместрі у третини вагітних жінок артеріальний тиск знижується. Проте надалі у більшості з них тиск стійко підвищується, що породжує різні ускладнення, в тому числі гестоз (близько 80%), плацентарну недостатність, внутрішньоутробну затримку розвитку плода, хронічну гіпоксію, передчасне відшарування плаценти, порушення мозкового кровообігу. Гестационная артеріальна гіпертензія – це зафіксована після 20 тижнів вагітності артеріальна гіпертензія у жінок, які мали спочатку нормальний артеріальний тиск.

Гестоз як ускладнення при гіпертонічній хворобі

Гестоз інакше називають пізнім токсикозом. Крім артеріального тиску, жінку можуть мучити набряки. При запущеному гестозу можливі порушення роботи головного мозку, втрата свідомості, судоми. При цьому захворюванні відбувається спазм судин, порушується кровообіг в органах. Це і є причина появи набряків.

Порушення функції нирок тягне за собою неповну фільтрацію сечі: таким чином токсини гірше виводяться з організму.

Якщо гестоз залишити без уваги, це захворювання може призвести до серцевої і ниркової недостатності, до передчасної відшарування плаценти, до затримки розвитку плода, гіпоксії. Підсумком запущеного гестозу може стати загибель малюка.

Якщо у жінки спостерігається гестоз, лікар піднімає питання про те, Чи можна жінці народжувати самій або необхідно кесарів розтин.

Щоб поліпшити стан жінки, лікар призначає їй заспокійливі і сечогінні препарати. Лікування також передбачає використання препаратів, що сприяють зниженню артеріального тиску і поліпшення кровообігу. Якщо гестоз продовжує розвиватися, жінку направляють у лікарню.

Лікар проводить повний огляд пацієнтки, перевіряє наявність набряків, призначає аналіз сечі на визначення рівня білка, стежить за показниками артеріального тиску.

ПЕКЛО та розродження

Існує три стадії артеріальної гіпертензії, згідно з яким розглядається можливість для жінки виношування та народження здорової дитини. Найважчою стадією гіпертонії вважається третя, при якій вагітність повністю протипоказана, включаючи можливість здійснення аборту. При середній стадії гіпертонії вагітність і пологи можливі, особливу увагу при цьому приділяється контролю над роботою серця і нирок пацієнтки. При легкій (або першій) стадії гіпертонії допускається можливість виношування та народження здорової дитини.

Вагітна жінка, яка страждає гіпертонічною хворобою, зобов’язана відвідувати нарівні з гінекологом і кардіолога, регулярно вимірювати артеріальний тиск, проходити ЕКГ-дослідження. Лікар-кардіолог зобов’язаний поговорити з пацієнткою про її спосіб життя, запропонувати дієту, фізичні вправи та інше. Лікар вирішить, які з колишніх ліків жінка зможе приймати і далі, а які варто замінити, щоб не завдати шкоди плоду.

При нормальному перебігу вагітності жінку з гіпертонією переводять у родильне відділення за два-три тижні до передбачуваного терміну пологів. Під час пологів, як правило, проводиться постійний моніторинг плода.

Терміни і методи розродження визначаються індивідуально. Якщо стан плода задовільний, артеріальна гіпертензія, вагітність дозволяють, то дозволяються природні пологи під постійним контролем за станом плоду і над величиною тиску жінки. Роблять викликають пологи при погіршенні стану плода, а також при тяжкій формі гестозу.

Жінкам, які планують вагітність, варто відповідально підійти до цього. Здоров’я дитини на руках матері. Майбутній мамі в першу чергу варто переглянути свій спосіб життя. Жінці рекомендуються повноцінне харчування натуральними продуктами, регулярні прогулянки на свіжому повітрі, помірні фізичні вправи, тривалий сон. Вагітній не можна ні в якому разі нервувати і перевтомлюватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code