vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що це таке флебіт і як його лікувати

Флебіт – це запалення венозних стінок, характер якого може бути гострим або хронічним. Зазвичай до розвитку цього захворювання приводить вплив ряду факторів, але в більшості випадків флебіт починає свій розвиток як ускладнення варикозного розширення вен. Найчастіше страждають саме нижні кінцівки. Флебіт – це хвороба, яка рідко має ізольоване протягом. Запальний процес, як правило, призводить до патологічних змін в стеках вен, внаслідок чого з часом починають утворюватися тромби, так флебіт стає тромбофлебітом. В діагностиці даного захворювання особливе значення має дуплексне сканування та дослідження УЗДГ. На сьогоднішній день ці сучасні методи є найбільш ефективними.

Что это такое флебит и как его лечить

У деяких випадках розвитком флебіту супроводжуються запальні процеси, що протікають в організмі пацієнта, що робить діагностику більш складною. Серед основних збудників даного захворювання відзначають інфекцію і бактерії. Продукти їх життєдіяльності дратують і, як наслідок, руйнують стінки судин.

Підкласи захворювання

Відповідно з локалізацією запалення у відні захворювання поділяють на кілька підкласів:

  1. Ендофлебіт характеризується розвитком запалення, яке локалізується у внутрішніх стінках вен. У більшості випадків він стає наслідком різного виду травм. Таке запалення може виникнути і у зв’язку з тривалим перебуванням у відні голки, катетера. Також до розвитку ендофлебіту можуть призвести гіпертонічні розчини. У цьому випадку на пошкодженій ділянці можлива поява невеликого набряку, шкіра може помітно потемніти.
  2. Перифлебитом називають процес запалення, викликаний ушкодженням зовнішніх оболонок вен. Найчастіше він буває викликаний запаленням у розташованих поблизу судинах.
  3. Панфлебитом вважається запаленням, вражаючим зовнішню і внутрішню стінки посудини.

Характер перебігу хвороби

Як вже було сказано вище, флебіт може бути гострим або хронічним. У першому разі захворювання можуть не супроводжувати жодні симптоми (за винятком періодів загострення). Гострий флебіт відрізняється больовим синдромом в ногах, підвищенням температури тіла і загальною слабкістю організму.

Крім цього хвороба підрозділяється залежно від виду пошкоджених судин. У випадку з флебітів глибоких вен необхідно ретельне обстеження. Справа в тому, що ознаки цієї форми захворювання мають деякі подібності з застудою (підвищується температура тіла, з’являється загальна слабкість, болять кінцівки). Флебіт поверхневих вен відрізняється появою ущільнень в області уражених ділянок вен.

Форми захворювання

  1. Найнебезпечнішою і при цьому має найбільш широке поширення формою цього захворювання є розвиток тромбофлебіту. Відрізняється він освітою кров’яних згустків (тромбів) в ураженій області. Їх відрив небезпечний закупоркою легеневої артерії, результатом чого може виявитися летальний результат. До появи даної форми захворювання призводить слабкий тонус судин, іноді стає причиною підвищена в’язкість крові. Придбання цієї форми зазвичай стає наслідком гострого флебіту глибоких вен.
  2. Церебральному флебиту властиво запалення судин головного мозку. Розвиток його в більшості випадків буває викликано флебітів на обличчі або інфекцією.
  3. Постін’єкційних флебіт, який супроводжує тромбоз, належить до окремої категорії. Викликають його, як правило, медичні препарати. Проявляється постін’єкційних флебіт процесами запалення, які відбуваються із-за застосування хімічних препаратів. Зовні реакція аналогічна травматичним пошкодженням вен.
  4. Ще однією формою захворювання є кубітальний флебіт. Причиною його появи зазвичай стає введення у вену дратівної препарату.
  5. Можна додати постинфузионный флебіт, прояви якого можуть бути схожі з вищеописаною формою хвороби.
  6. При мігруючий флебіті спостерігається тривалий запальний процес. Ураженими виявляються стінки не тільки вен, але і артерій. Дана форма захворювання має властивість періодично загострюватися. Страждають їй зазвичай представники чоловічої статі.

Детальніше про симптоми

У зв’язку з тим, що флебіт нижніх кінцівок має безліч підкласів, прояви його відрізняються в залежності від форми захворювання. Так, при поверхневому флебіті гострої форми симптоми зазвичай мають яскраву вираженість. Одним з перших проявів захворювання цієї форми є запалення ураженої ділянки кінцівки. Шкіра зазвичай червоніє і стає болючою.

Хронічна форма поверхневого флебіту нагадує про себе періодичними стадіями загострення. При цьому наявність слабкості та підвищеної температури може бути постійним.

У випадку з гострою формою захворювання в області ураженої ділянки вени, з’являється набряк. Він супроводжується гіпертермією і хворобливістю.

При пілефлебіті можуть спостерігатися головні болі, больові відчуття в області правого боку підребер’я, мають ріжучий характер, підвищена стомлюваність. Білки очей у таких пацієнтів часто набувають жовтуватий відтінок. Дана форма хвороби потребує серйозного комплексного лікування, в іншому випадку виникає ризик розвитку ускладнень (печінкова або ниркова недостатність). Церебральній формі захворювання властиво наявність підвищеного тиску, головних болів, а також підвищеної стомлюваності.

Основи терапевтичного лікування

Флебіт нижніх кінцівок є серйозним захворюванням, і підхід до його лікування має бути максимально відповідальним. Лікування має на увазі в першу чергу курс прийому медикаментозних препаратів. Крім цього пацієнту призначаються фізіотерапевтичні процедури, проходження яких має бути регулярним. Враховуючи особливості пацієнта (вік, загальний стан організму, форму захворювання тощо), лікар дає свої рекомендації, які стосуються коригування способу життя.

При легкому флебіті, викликане механічним пошкодженням голкою, процедури в основному спрямовані на усунення больових відчуттів. Якщо причиною захворювання стала інфекція, перший етап лікування спрямований на боротьбу з нею. У випадку з флебітів глибоких вен, який супроводжується тромбофлебітом, хворого госпіталізують, таким чином фахівці зможуть забезпечити комплексну повноцінну терапію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code