vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Розвиток поздовжнього плоскостопості: симптоми і лікування

Як виникає поздовжня плоскостопість, симптоми і лікування недуги які? Ці питання цікавлять багатьох пацієнтів. Вже з давніх часів плоскостопість є досить підступним захворюванням, при цьому велику кількість людей абсолютно не звертає уваги на наявність даної проблеми. Справа в тому, що таке захворювання розвивається на протязі довгих років, а починає проявлятися сильним болем і відчуттям тяжкості в ногах тільки в зрілому віці.

Развитие продольного плоскостопия: симптомы и лечение

Мало хто замислюється над тим, що в момент втрати стопою амортизуючих властивостей можуть виникнути такі захворювання, як сколіоз або лордоз. Можуть почати активно розвиватися поперековий, а також шийний остеохондроз, артроз суглобів колін і стоп.

Плоскостопість здатне викликати різноманітні захворювання, від яких дуже часто страждають люди похилого віку. Для того щоб уникнути неприємних захворювань в старості, кожна людина має знати, чому виникає поздовжня плоскостопість, як визначити симптоми цього захворювання і як саме його лікувати.

Що може статися в процесі розвитку поздовжнього плоскостопості?

Кожна функція поздовжнього склепіння стопи є дуже важливою і необхідною для здоров’я людини. Справа в тому, що ті функції, якими володіє стопа, здатні забезпечувати повну амортизацію у процесі ходьби, при цьому зменшуючи навантаження тіла людини на весь опорно-руховий апарат.

У відповіді за дану функцію м’язово-зв’язковий апарат, від якого і залежить поява поздовжнього плоскостопості. У тому випадку, коли даний апарат не витримує певного рівня навантаження, форма стопи з часом змінюється, а саме: стопа дещо витягується, при цьому розширюючись в середній частині, а її подовжній звід кілька опускається.

Звичайно ж, про нормальної амортизації в цей момент не варто навіть говорити.

Найпоширенішим ускладненням хвороби є шпора на п’ятах. Виходячи з статистичних даних, існуюча аномалія найчастіше розвивається у віці від 15 до 26 років.

Причини виникнення поздовжнього плоскостопості

Розвиток даної патології може відбуватися внаслідок різних причин. До їх числа відносяться:

  • погана спадковість, а саме наявність дефектів у процесі розвитку м’язів, кісток всієї стопи;
  • стрімке збільшення маси тіла людини, або, іншими словами, ожиріння;
  • неправильно підібрана і дуже незручне взуття;
  • при виникненні деяких захворювань, до числа яких відноситься рахіт або ж поліомієліт;
  • різні ушкодження стопи;
  • при малорухомому способі життя або ж від сидячої роботи м’язи людини здатні ставати значно слабше;
  • посилені навантаження, які людина робить на власні ноги.

Симптоматика даного захворювання

Якщо уважно розглянути всі ознаки недуги, то їх можна розрізнити між собою і встановити певні ступені захворювання.

До першої мірі відноситься таке плоскостопість, при якому пацієнт часто скаржиться на втому в ногах. У цій ситуації дискомфорт може виникнути при звичайному взування взуття або навіть при незначному натисканні на стопу. У досить рідкісних випадках тильна сторона стопи опухає.

В боротьбі з даним захворюванням на ранніх його стадіях потрібно дотримуватися винятково правильну ходу. Необхідно давати постійний відпочинок м’язам ніг.

Що стосується 2 ступеня захворювання, то вона значно відрізняється від 1, а саме – з’являються посилені болі в ногах, які здатні виникати навіть після нетривалої ходьби і в процесі довгого стояння на одному місці.

Якщо у хворого розвинулася 2 стадія захворювання, то варто звернути увагу на його ходу. Ви з легкістю зможете помітити, як вона змінюється із-за тяжкості пересування. Для того, щоб не посилювати хвороба ще більше, треба якнайшвидше змінювати свою трудову діяльність.

Вже на 3 стадії поздовжнього плоскостопості у хворого з’являються постійні болі в ногах. У цей момент біль здатна охопити всю гомілку, аж до колін. Можуть виникати неприємні відчуття в області попереку. Більш того, всі суглоби стоп сильно набрякають. Саме з цієї причини хворому стає важко пересуватися.

Боротися з цим захворюванням на 3 стадії дуже важко. Для того щоб хоч трохи полегшити стан хворого, необхідно носити спеціальні устілки-супінатори або ж ортопедичне взуття. Для того щоб позбавити хворого від постійного відчуття болю, фахівець може призначити медикаментозні препарати.

Як лікувати поздовжнє плоскостопість?

Що стосується перших 2 стадій цього захворювання, то позитивний ефект можуть зробити звичайні прогулянки без наявності взуття по нерівній поверхні або ж по піску. Хворому обов’язково потрібно займатися гімнастикою: вправи повинні бути засновані на тренуванні голенных м’язів і, звичайно ж, м’язів стоп.

Непоганим доповненням до лікування поздовжнього плоскостопості є спеціальний масаж стопи, застосування різних ванночок, які потрібно робити вечорами.

Комплексне застосування цих заходів дозволить значно поліпшити кровообіг у ногах хворого і стимулювати відтік скупчилася лімфатичної рідини.

Значно поліпшується живлення зв’язок і м’язів. Якщо у хворого вже 3 стадія захворювання, то до всіх перерахованих вище заходів, необхідно додати носіння ортопедичного взуття, а також всіляких вкладишів та устілок. У тому випадку, якщо нічого не допомагає і хвороба все більше і більше прогресує, потрібно проводити операцію.

Лікування поздовжнього плоскостопості займе чимало часу і сил. При цьому людина, яка хвора даними недугою, повинен брати активну участь у процесі одужання.

Що стосується ортопедичних устілок, то фахівці рекомендують їх вставляти не тільки в ту взуття, яку ви носите на вулиці, але і в ту, яка призначена для носіння в будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code