vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Ретрохориальная гематома при вагітності: причини і лікування

Гематома при вагітності – явище досить часте. Як правило, вона виникає, коли околоплодное яйце частково відшаровується від стінки матки. У цьому місці накопичується певна кількість крові, яка і утворює гематому матки.

Ретрохориальная гематома при беременности: причины и лечение

Зазвичай ретрохориальная гематома виявляється ще на ранніх термінах вагітності. УЗД це показує відразу. Багато жінок дуже бояться такого діагнозу, так як він викликає погані асоціації. Проте тут немає нічого серйозного. Це звичайне явище, яке має місце при частому нервовому напруженні і стресі.

Причини утворення гематоми

Як і будь-який інший недуга, ретрохориальная гематома у вагітних має свої причини. Але слід розуміти, що далеко не завжди ці фактори провокують розвиток захворювання. Дуже часто тільки сукупність декількох причин призводить до утворення гематоми. Розглянемо ці причини більш докладно.

  1. Хронічні або інфекційні захворювання. Як правило, часто до гематоми можуть призводити постійні застуди або переохолодження організму. Особливо це стосується органів малого тазу. Хронічні хвороби теж є серйозним чинником, але зазвичай до гематоми призводять тільки захворювання, пов’язані з видільної або статевою системою жінки.
  2. У тому випадку, якщо у жінки порушується гормональний фон, гематома теж може виникнути. Цьому сприяє нерегулярне статеве життя або, навпаки, дуже активна, що не завжди доречно при вагітності на ранніх термінах.
  3. Генетична схильність відіграє дуже велику роль. Якщо хтось із близьких родичів жіночої статі вже стикався з такою проблемою, то, швидше за все, жінка теж з нею зіткнеться. Зазвичай ця схильність обчислюється заздалегідь, якщо лікуючий лікар – хороший фахівець.
  4. Причиною часткового відшарування навколоплідного яйця є дуже часто статевий акт. Це стосується надто активного сексу. Також часті великі фізичні навантаження можуть спровокувати утворення гематоми. Тому слід при вагітності особливо не напружуватися і намагатися займатися любов’ю повільно.
  5. Найчастіше гематома виникає в результаті навантажень на нервову систему вагітної жінки. Всі хвороби – від стресів. Тому навіть якщо жінка буде несильно, але часто нервувати, то ризик появи гематоми збільшиться в кілька разів.

Симптоми гематоми

Сам механізм утворення гематоми виглядає приблизно так. У силу впливу будь-якого фактора околоплодное яйце починає потроху відшаровуватися від стінки матки. І коли процес завершується, на цьому місці залишається гематома у вигляді згустку крові.

Кров витікає через тріскання дрібних судин, які розриваються під тиском яйця. Тому лікарі стверджують, що небезпечна така гематома для жінок, які страждають на поганий згортання крові.

Що стосується симптоматики даного захворювання, то тут немає нічого особливого. Гематома може себе зовсім ніяк не проявляти, поки лікарі не помітять її під час УЗД. Але все ж слід зупинитися на деяких симптомах, які іноді дають про себе знати:

  1. Зазвичай при спорожненні гематоми починаються виділення з піхви, які мають коричневий або темно-жовтий відтінок. Це завжди свідчить про дозріванні гематоми і витіканні згустків крові.
  2. При гематомі часто спостерігаються тягнучі болі в нижній частині живота, які іноді супроводжуються легким запамороченням.
  3. Якщо організм вагітної жінки ослаблений, то крім запаморочення може спостерігатися розлад шлунка і головний біль.

Необхідно розуміти і те, що виділення з піхви можуть тривати протягом декількох днів або навіть тижнів.

Як тільки вони завершаться, це буде свідчити про те, що гематома пішла.

Але якщо після коричневих відразу підуть виділення з піхви яскраво-червоного кольору, то варто насторожитися.

Таке буває у випадках, коли площа відшарування навколоплідного яйця зростає, гематома в результаті збільшується в розмірах, що провокує даний кровотеча.

Лікування гематоми ретрохориальной

Аптечні засоби

Отже, як кровоспинний засіб лікарі найчастіше призначають препарат Дицинон. Справа в тому, що саме це ліки вважається абсолютно безпечним під час вагітності. Склад препарату такий, що він не шкодить ні здоров’ю жінки, ні плоду.

Під час гематоми необхідно приймати Но-шпу, Папаверин або Магне В6. Ці ліки нормалізують тонус матки, від якого безпосередньо залежить подальший виношування плода, зростання гематоми. Якщо тримати матку постійно в нормотонусе, то гематома не буде рости, а ще можна буде запобігти загрозі викидня. Але слід розуміти, що самостійно жінка не може приймати такі ліки. Потрібно тільки чітке призначення лікаря.

Величезне значення в лікуванні гематоми відіграє прийом вітамінів, яких не вистачає організму, заспокійливих препаратів. Дуже важливо не нервувати в період вагітності, отримувати якомога більше тільки позитивних емоцій. Тому слід відразу порадитися з лікарем з приводу того, які препарати краще приймати і в якій кількості.

Для вагітних жінок з гематомою матки відмінно підійдуть вітамін Е і фолієва кислота. Але приймати їх потрібно теж обережно, дотримуючи всі рекомендації лікаря. Адже гіпервітаміноз, як і авітаміноз, може негативно позначитися на розвитку плоду і подальшому протіканні вагітності. Часто лікарі призначають препарат Актовегін, який сприяє кращому постачання плода цінними мікроелементами. Це, в свою чергу, зменшує ризик часткової відшарування хоріону.

Які правила дотримуватися?

Але навіть саме хороше лікування не буде ефективним, якщо не дотримуватися важливих правил. Вони однакові для всіх жінок, тому крім користі не принесуть жодних негативних наслідків для здоров’я. Головне – правильне харчування. Якщо гематома вже виявлена, то кращим варіантом буде скласти для себе графік, у якому слід розбити прийом їжі на кілька разів, щоб їсти потроху протягом всього дня. Це дуже важливо, так як шлунок в цьому випадку не буде перевантажений.

Слід залишити у своєму раціоні тільки корисну здорову їжу. Потрібно робити упор на свіжі фрукти і овочі, каші та бульйони. Потрібно пити якомога більше рідини, щоб шлунок безперебійно працював. А ще це буде сприяти формуванню правильних калових мас. Це важливо в період вагітності, так як твердий кал буде фактично розривати пряму кишку, що збільшить не тільки ризик розвитку геморою, але і навантаження на внутрішні органи.

Фахівці рекомендують жінкам, у яких помічено гематома при вагітності, по можливості дотримувати постільний режим. Краще всього, якщо робити це в стаціонарі. Але якщо такої можливості немає, то обов’язково потрібно, щоб поруч з жінкою весь час хтось був поруч.

Якщо починається кровотеча з піхви, що говорить про збільшення гематоми, то необхідно викликати лікаря, а тим часом лягти на спину, підняти ноги і зігнути їх в колінах. Це забезпечить частковий відтік крові і поступову зупинку кровотечі.

Багато лікарів радять тимчасово утриматися від статевих актів жінкам, у яких виявлена гематома матки. Це пов’язано з тим, що під час сексу підвищується ризик травмування і без того тимчасово ослаблених внутрішніх статевих органів. Отже, лікування ретрохориальной гематоми не відрізняється особливою складністю. Важливо лише вчасно приймати призначені препарати і дотримуватися загальні правила поведінки в період вагітності. Тоді вийде виносити здорову дитину і нормально його народити.

Важливо дотримуватися заходів профілактики маткової гематоми. Вчасно проходити медичні обстеження, здавати всі необхідні аналізи, а ще приймати всі можливі заходи, щоб матка була завжди в нормі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code