vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Рекомендації як захиститися від віл: правила поведінки та профілактика

СНІД є смертельним захворюванням, від якого немає гарантованих методів лікування. Питання про те, як захиститися від ВІЛ, цікавить практично все населення землі, яке чуло про це небезпечну недугу.

Рекомендации как защититься от вич: правила поведения и профилактика

Прогресування цього захворювання може тривати досить тривалий час. Кінцевою стадією є СНІД. Це стадія, під час якої організм повністю втрачає здатність боротися з хворобами. Якщо знати, як убезпечити себе і свою сім’ю від ВІЛ-інфекції, то цієї хвороби можна уникнути. Для цього необхідно зрозуміти механізм і шляхи поширення цього вірусу.

Способи передачі інфекції

Наукою доведено, що вірус імунодефіциту людини знаходиться в біологічних рідинах, з яких складається організм людей. Його передача здоровій людині може бути здійснена тільки при безпосередньому контакті з кров’ю або спермою. При короткочасному тілесному контакті, під час дихання, кашлю або чхання, інфікування не відбувається. Також, можна сміливо стверджувати, що віруси не живуть на поверхні шкіри або на предметах, до яких торкався інфікований. Поза організму людини існування ВІЛ неможливо.

Шляхи передачі ВІЛ інфекції можуть бути наступні:

 1. При статевому контакті без використання презерватива. Інфекція передається під час вагінального, орального і анального сексу. При цьому не має особливого значення орієнтація партнерів. Недуга з однаковою часткою ймовірності вражає як чоловіків, так і жінок. Зараження відбувається через мікротріщини, які є на слизовій оболонці статевих органів сексуальних партнерів. Після цього вірус потрапляє в кровоносну систему.
 2. Вживання наркотиків шляхом внутрішньовенного вливання. Як правило, цей процес відбувається в умовах антисанітарії. Обробка шприців не відбувається. Дуже часто один шприц використовується неодноразово, що приводить до масового зараження. Не рідкість, коли для проведення ін’єкцій наркозалежні використовують шприци, знайдені на вулиці.
 3. Проведення медичних процедур. Такі випадки є досить рідкісними. Але якщо не дотримуються елементарні правила стерилізації багаторазових приладів, таке можливо. Є певний ризик інфікування при проведенні переливанні крові або плазми від донора. В даний час всі донори проходять перевірку на наявність ВІЛ, що практично виключає подібні випадки.
 4. По материнській лінії. Оскільки у матері і плоду єдина кровоносна система, то ймовірність інфікування дитини досить велика. Після пологів зберігається великий ризик інфікування дитини через грудне молоко.
 5. Побутовим способом. Людина, яка є носієм ВІЛ-інфекції, може передати вірус через бритву або зубну щітку. Вірус тривалий час може жити в мікроскопічних частинах крові, які залишаються на цих предметах. На щітки і бритви вірус потрапляє з порізів на шкірі або кровоточивості ясен. Навіть кров з пальця, порізаного на кухні, може бути причиною зараження.

Інших способів інфікування науці не відомо. Зараження не відбувається через речі або предмети, що належать хворому. Якщо в сім’ї є ВІЛ інфікований, то це не привід його ізолювати. Знаючи, як захиститися від ВІЛ інфекції, можна роками жити в безпеці, створивши хворому комфортні умови.

Способи захисту від інфекції

Знаючи, що імунодефіцит є невиліковним захворюванням, необхідно впродовж усього життя дотримуватися певні правила і самообмеження. Знаючи, як захистити себе від ВІЛ, можна без особливих зусиль захистити себе і своїх близьких від смертельної небезпеки, пов’язаної з цією недугою.

Профілактика ВІЛ-інфекції полягає в проведенні наступних заходів:

 1. Постійне дотримання правил особистої гігієни. Вони полягають у тому, що необхідно користуватися виключно власної зубною щіткою, манікюрним набором і бритвою. Якщо є найменша ймовірність того, що ними користувався інша людина, то від цих речей необхідно негайно позбутися.
 2. Слід уникати прямого контакту з кров’ю своїх рідних чи сторонніх людей. Людина може бути носієм ВІЛ, сам того не підозрюючи. Якщо контакт неминучий, то потрібно надіти гумові рукавички. Забруднені кров’ю бинти слід упаковувати в герметичну тару, щоб убезпечити оточуючих.
 3. Уникати випадкового сексу. Це є основною причиною поширення небезпечного захворювання. Якщо таке трапляється, необхідно користуватися презервативами. Слід пам’ятати, що вживання алкоголю знімає всі обмеження і призводить до незахищених статевих контактів.
 4. Позбутися від наркотичної залежності. Це досить складно, але цілком реально. Якщо покінчити з шкідливою звичкою відразу не виходить, то ін’єкції потрібно проводити в стерильних умовах з використанням одноразових пристосувань.
 5. Проводити загартовування організму з метою збільшення його опірності до впливу зовнішніх факторів.
 6. Правильно, регулярно і раціонально харчуватися. Міцний організм краще і якісніше пригнічує віруси і бактерії, що значно знижує ймовірність загострення.

Інфікований ВІЛ людина може прожити довге життя і померти природною смертю при веденні здорового способу життя.

Проведення обстеження

У житті бувають випадки, коли під впливом певних факторів людина потрапляє в ситуації, пов’язані з ризиком інфікування. Якщо вийшло так, що в силу обставин з’явилася ймовірність зараження вірусом імунодефіциту, слід звернутися в клініку, де здати тест на ВІЛ.

Саме після закінчення цього строку слід звертатися до медицини. Під час інкубаційного періоду слід дотримуватися підвищені заходи безпеки, щоб не допустити зараження рідних і оточуючих. Для отримання достовірного результату тест здається повторно, через 3 місяці після першого обстеження.

Якщо тест дає позитивний результат, то це не є вироком. Слід врахувати, що це тільки зниження здатності імунітету знищувати інфекцію. Якщо вжити заходів до захисту організму від впливу негативних зовнішніх факторів, то поява кінцевої стадії захворювання – СНІД, можна уникнути. ВІЛ не є вироком. Результати тестів є анонімними і розголошенню не підлягають. Це дозволяє хворому вести повноцінне життя, пов’язану з певними обмеженнями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code