vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Різні ліки від аритмії серця та інші методи її лікування

Аритмія – це порушення ритму роботи серця, яке можна усунути медикаментозно. Але на те, які ліки від аритмії серця треба приймати, впливає багато факторів, в тому числі і тяжкість перебігу захворювання.

Различные лекарства от аритмии сердца и другие методы ее лечения

Аритмія та її наслідки

Протягом доби серце людини робить більше 100 000 ударів, при цьому його скорочення відбувається завдяки електричним імпульсам. Будь-який збій організму, порушує вироблення подібних імпульсів, змінює послідовність збудження серцевого м’яза.

При цьому ритм роботи серця може порушуватися як у більшу, так і у меншу сторону. Якщо серцева м’яз повільно працює, то організм не отримує необхідної кількості крові, що збільшує навантаження на нього. Часте серцебиття призводить до втоми серця, оскільки воно не встигає відпочивати. Крім того, воно повноцінно не наповнюється кров’яними масами, що призводить до кисневого голодування організму і частих запаморочень.

Подібне захворювання може виникати внаслідок органічного ураження серцевих тканин з-за ендокринних або вегетативних порушень роботи організму. При цьому його симптоми будуть наступними:

  • нерівні удари пульсу;
  • висока слабкість і запаморочення;
  • завмирає робота серця.

При виявленні подібних симптомів слід негайно звернутися за консультацією до лікаря-кардіолога. Він допоможе найбільш точно визначити причини захворювання і пропише необхідні ліки від аритмії серця.

Дуже часто у людей можуть відбуватися напади спонтанного збій серцевого ритму, які можуть призвести до шлуночкової екстрасистолії. Це може відбуватися не тільки при великих фізичних навантаженнях на організм, але і внаслідок психоемоційного перенапруження. Для того щоб зняти симптоми екстрасистолії, людині треба розслабитися і прийняти таблетку, у складі якої міститься нітрогліцерин.

Процес лікування

Як вже зазначалося, лікування серця і нормалізація ритму його роботи повинні призначатися тільки лікарями. Від спроб самолікування краще всього відмовитися, оскільки це може призвести до серйозних ускладнень. В даний час для лікування аритмії застосовується 2 основних методи: це медикаментозна терапія (уколи, таблетки тощо) і операційне втручання.

Спочатку лікарем призначаються лікарські засоби від аритмії. Сучасна медицина має в запасі велика кількість подібних препаратів, але найбільш ефективними є Аденозин і Пропафенон. При цьому призначення того чи іншого засобу робиться тільки після проведення комплексного обстеження пацієнта.

Для того щоб визначитися з видом лікування, спочатку слід зрозуміти різновид захворювання. Найбільш поширеною в даний час є миготлива аритмія, особливо це стосується літніх людей. Наявність подібного діагнозу призведе до появи у людини серцевої недостатності, тахікардії або інсульту.

При лікуванні миготливої аритмії пацієнтам призначається прийом двох груп препаратів. До першої групи відносяться такі препарати, як Верошпірон, Дигоксин, Верапаміл та ін Вони допомагають найбільш ефективно усунути причини виникнення захворювання. При цьому лікувальний засіб і його дозування повинні підбиратися індивідуально, спираючись на ступінь прояву захворювання.

Антиаритмічні засоби другої групи допомагають блокувати провокують причини серцевого захворювання. Серед них особливої уваги заслуговують Дизопірамід і Лідокаїн. Вони допомагають скоротити і уповільнити синусовий ритм роботи серця.

У тому випадку, коли збій серцевого ритму проявляється нестабільно, тоді вживання антиаритмічних засобів поєднують з прийомом антикоагулянтів. До таких препаратів можна віднести Гепарин, Кливарин і Синкумар. Подібні антикоагулянти дозволяють усунути можливість утворення тромбів, оскільки сприяють їх розчиненню. Їх вживання має проводитися тільки в лікарні під суворим наглядом лікарів.

Хірургічне втручання

Якщо лікарські препарати усунути симптоми збій роботи серця не допомогли, тоді переходять до хірургічного втручання. Особливо це стосується тих пацієнтів, у яких є інші (супутні) серцеві захворювання.

Дуже добре зарекомендувала себе малоінвазивна абляція, яку давно використовують кардіохірурги всього світу. При проведенні подібної операції виконується припікання маленького ділянки серцевого м’яза за допомогою спеціальних катетерів. Подібне припікання проводиться радіочастотним методом, в ході якого рубцюється міокард. Це допомагає запобігти неправильні скорочення передсердя.

Застосування припікання не вимагає тривалого періоду відновлення пацієнта після його проведення. Вже через 3-5 днів хворого переводять на амбулаторний режим лікування. При цьому проводиться відновна терапія з поєднанням фізіотерапевтичних процедур.

Крім того, для лікування аритмії може застосовуватися імплантацію кардіостимулятора. Подібний прилад можна програмувати, задаючи тим самим нормальну роботу скорочення м’яза серця. Після імплантації кардіостимулятор відразу починає працювати, тому у хворого швидко настає поліпшення самопочуття.

Імплантація кардіологічного апарату відбувається прямо під шкіру, в тому місці, де розташована грудний м’яз. Для цього робиться розріз плоті, довжина якого становить 4-5 см. При цьому пацієнт не відчуває серйозних больових відчуттів, тому подібну операцію можна проводити під місцевою анестезією.

Кардіостимулятор має досить невеликі розміри, всередині нього знаходиться електронне обладнання. Робота цієї системи підтримується спеціальною батареєю, ресурсу якої вистачає на 10-11 років.

Під час роботи з імплантації подібного механізму використовуються рентгенологічні апарати, які дозволяють правильно підключити проводку до необхідних електродів. Тривалість такої операції становить 50-70 хвилин, після чого пацієнт переводиться в загальну палату. Якщо на наступний день не спостерігається ускладнень, то пацієнт направляється на амбулаторне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code