vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Рівень ТТГ при вагітності

ТТГ при вагітності може підвищуватися. Добре це чи погано ви дізнаєтесь далі, але спочатку варто з’ясувати, що таке ТТГ. ТТГ – це тиреотропний гормон, який відповідає за роботу щитовидної залози. Гормон виробляє гіпофіз, а не щитовидка, як вважають багато хто, але він бере безпосередню участь у правильній роботі щитовидної залози.

Уровень ТТГ при беременности

Саме під впливом ТТГ відбувається активація роботи щитовидної залози, яка виробляє гормони у великій кількості. При цьому тиреотропний гормон знижується. Якщо ж щитовидних гормонів мало, ТТГ збільшується. Поданим принципом зворотного зв’язку працюють і інші гормони людського організму.

Рівень ТТГ при вагітності

Норма ТТГ при вагітності може показувати різні цифри. У першому триместрі виношування ТТГ трохи знижений і може показувати від 0,4 до 4,0 мЕд/л. При багатоплідній вагітності вироблення даного гормону іноді повністю зникає. Були випадки, коли тиреотропний гормон був низьким протягом всієї вагітності, але найчастіше його найнижчі показники припадають на кінець першого триместру. Для даного періоду коливання у показниках ТТГ вважаються нормальними. ТТГ змінюється кожен місяць, а іноді і щотижня.

Під час ведення вагітності лікар повинен постійно перебувати в курсі зміни тиреотропного гормону. У підозрілих випадках будуть призначені додаткові дослідження, які включають в себе ехографію або аспіраційну біопсію.

Дуже важливо відстежувати зміни ТТГ на початку вагітності, коли плід несформований і не в змозі самостійно засвоювати йод. Тільки до 11 місяців у нього з’явиться такий орган як щитовидна залоза, а поки він отримує все необхідне через організм матері.

При підозрі на те, що з вашої щитовидкою не все в порядку, ви можете здати додаткові аналізи на ТТГ. Тим більше вагітність – це такий час, коли краще перестраховуватися. При підтвердженні підозр наступним етапом має стати призначення правильного та безпечного для плоду і матері лікування. При виявленні відхилень в роботі тиреотропного гормону своєчасно, подальша терапія може виключити можливі наслідки.

Як здається аналіз ТТГ?

За добу перед здачею аналізу необхідно відмовитися від фізичних навантажень і куріння.

Кров береться в ранковий час на голодний шлунок. При відстеженні рівня гормону протягом певного часу, аналіз проводиться в одні і ті ж години.

Подібний контроль застосовується при будь-яких патологіях щитоподібної залози, а також при загальній діагностиці для профілактики захворювань.

Такий аналіз дає дані про підвищеному або зниженому тиреотропном гормоні, а також визначенні його норми.

Навіщо потрібні гормони щитовидної залози, і яка їх роль при вагітності?

Гормони призначені для регулювання обмінних процесів в організмі, таким чином, від них залежить робота системи в цілому. При збільшенні тиреотропного гормону у людини можуть з’явитися такі симптоми:

 • очі випинаються і блищать;
 • з’являється тахікардія;
 • підвищується температура;
 • людина постійно хоче їсти, при цьому найчастіше худне;
 • з’являється нервове напруження;
 • тиреотоксикоз;
 • порушується сон.

При нестачі ТТГ в організмі, людина може відчувати такі відчуття:

 • скупчення зайвої рідини в організмі;
 • млявість, сонливість;
 • знижується імунітет;
 • у жінок спостерігаються труднощі із зачаттям.

Небезпека представляє гіпотиреоз, тобто коли в організмі спостерігається зниження ТТГ, особливо це відноситься до плоду і маленьким дітям. Якщо це відбувається під час вагітності, то в подальшому народилася дитина може страждати від патологій щитовидної залози.

Після народження дитини, якщо вагітна жінка страждала зниженим ТТГ, у нього розвивається непоправне захворювання іменоване L-тироксином. При відсутності замісної терапії, дитина надалі буде значно відставати в розвитку. Наприклад, у п’ятирічному віці такі діти зовні схожі на однорічних малят, які не можуть навіть виразно говорити.

Гормон ТТГ – норма вмісту

Так як норма ТТГ для жінок і чоловіків різна, а в період вагітності вона зовсім варіюється в показниках, то в цьому випадку краще всього звернутися до ендокринолога, який зможе надати вам дані виходячи з вашого статі, віку і стану. Якщо людина здорова, то протягом доби показники тиреотропіну можуть коливатися. Найвища концентрація його в крові спостерігається в ранкові години.

Дуже важливо визначити в нормі в організмі гормон під час планування вагітності і після 40 років у жінок. При відхиленні від норми в будь-яку сторону з’являється ризик подальших патологій у плоду.

Під час вагітності, як вже було сказано вище, норма ТТГ відбувається зовсім по іншим показникам. Якщо в звичайному стані нормальним вважається рівень ТТГ 0,4-4,0 мЕД/л, то під час вагітності ця цифра знизиться, наприклад, в перший триместр норма становить 0,2-3,5 мЕД/л.

Після цього періоду гормон почне поступово збільшуватися, у деяких породіль рівень тиреотропного гормону підвищується тільки до кінця вагітності. В цьому немає нічого страшного, так як це теж вважається нормальним.

Симптоми підвищення або зниження ТТГ під час вагітності

Високий ТТГ при вагітності. Жінка може відчувати такі симптоми:

 • потовщення шиї;
 • виникає слабкість і підвищена стомлюваність;
 • спостерігається неуважність, загальмованість, надмірна дратівливість;
 • шкіра бліда, іноді виникають набряки;
 • порушений сон, важко заснути вночі, а вдень постійна сонливість;
 • швидкий набір зайвої ваги;
 • зниження температури тіла;
 • порушується робота ШЛУНКОВО-кишкового тракту, виникають запори, проноси, часта нудота і блювота.

На знижений рівень ТТГ вказують наступні ознаки:

 • прискорений пульс;
 • підвищення температури тіла;
 • головні болі;
 • постійні емоційні зриви;
 • часті проноси;
 • гіпертонія;
 • постійний голод;
 • іноді спостерігається тремор рук і інших частин тіла.

При відхиленні гормону тиреотропіну лікар призначає замісну гормональну терапію. Це робиться з особливою обережністю під час вагітності, при цьому жінка повинна перебувати під постійним наглядом лікаря.

Лікування патолгии

Для того щоб почати лікування під час вагітності, підставою повинно послужити кілька аналізів, що вказують на відхилення від норми. Тому слід спочатку пройти діагностику захворювання. Необхідна терапія підбирається індивідуально ендокринологом спільно з гінекологом. Швидше за все, це буде гормональне лікування L-тироксином.

В деяких випадках лікар може прописати препарати йоду. Терапія гормонами може тривати протягом всього періоду виношування і навіть після пологів. Якщо рівень гормону прийшов в норму, все одно його треба контролювати, постійно здаючи відповідні аналізи. Нормальний рівень гормону визначається ендокринологом, він же при відхиленні від норми вираховує дозування лікарських препаратів.

Підвищення тиреотропного гормону при вагітності – не привід для хвилювання, можливо – це лише разовий показник. Необхідно здати додатковий аналіз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code