vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Рішення про переривання вагітності

Раннє переривання вагітності або неправильний метод можуть призвести в майбутньому до ускладнень при виношуванні плоду.

Решение о прерывании беременности

Кожною жінкою рішення про те, народжувати їй чи ні, приймається під впливом економічних, психологічних і фізіологічних факторів.

Переривання вагітності не можна робити самостійно! Ванни з гірчицею або ялиновими гілками, а також інші бабусині хитрощі і методи, за допомогою яких вони позбавлялися від небажаного плоду, є небезпечними для життя, травматичними і не завжди дієвими.

Необхідно переривати вагітність

Перед тим як позбутися від вагітності, варто відвідати лікаря. Він визначить характер перебігу вагітності, наявність у жінки ускладнень, запальних процесів.

Медичними показаннями для переривання вагітності є:

 • наявність новоутворень;
 • хвороби ендокринної системи;
 • психічні розлади;
 • захворювання систем кровообігу;
 • хвороби крові;
 • хронічні або гострі форми захворювання різних систем і органів, які можуть негативно відбитися на здоров’я матері та майбутньої дитини.

Крім медичних факторів, важливу роль грають соціальні аспекти: бажаний це дитина, які відносини між майбутніми батьками, фінансове забезпечення матері, думка родичів, наявність власного житла та інші фактори.

При відсутності явних медичних показань лікар запропонує збереження, проте не стане наполягати – остаточне рішення завжди приймає жінка.

Види переривань розвитку ембріона

Переривання вагітності проводиться в медичних установах після обстеження. Обов’язковими у такому разі є загальні аналізи сечі і крові, УЗД, аналіз на ВІЛ, гепатит. Якщо лікар підозрює наявність ускладнень, він призначає додаткові дослідження. Сама процедура переривання не займає багато часу, але завжди залишає після себе фізіологічний і психологічний слід.

Медикаментозне переривання використовується на ранніх термінах і викликає природний викидень. Для жінки це відчувається просто як стимуляція менструації.

Хірургічне переривання ділиться на кілька видів залежно від терміну вагітності: вакуумна аспірація, хірургічне вискоблювання.

Найбільш травматичним способом переривання є вискоблювання. І незважаючи на небезпеку для здоров’я жінки, він є найбільш широко використовуваним з-за своєї відносної дешевини й простоти. Не всі клініки, особливо в невеликих селищах, оснащені спеціалізованим обладнанням для проведення міні-абортів.

Перед тим як позбавитися від небажаної вагітності, слід обговорити з лікарем можливі наслідки вибраного методу переривання, тривалість і особливості проведення процедури.

Терміни переривань розвитку ембріона

Чим раніше прийняте рішення про переривання вагітності, тим простіше пройде сама процедура і менше ймовірність ускладнень.

Для медикаментозного аборту використовуються таблетки, що порушують гормональний фон. На терміні до 6 тижнів медикаментозний аборт відбувається легко і практично не викликає ускладнень. Медикаментозне переривання використовується на терміні до 12 тижнів, однак чим раніше буде проведена процедура, тим менше неприємних симптомів жінка відчує. На такому ранньому терміні плідне яйце ще неглибоко занурене в епітелій матки і погано закріплена. Саме в цей період відбувається найбільша кількість самовільних викиднів. Правильно розраховані дози препарату сприяють природному викидня. Такий вид аборту легше психологічно переноситься. Порожнину матки не пошкоджується, що дозволяє в подальшому завагітніти і виносити дитину.

Після проведення процедури повинно з’явитися рясне кровотеча, пов’язана з відторгненням плодового яйця. Через 10-14 днів необхідно знову пройти УЗД-контроль та отримати консультацію лікаря. Навіть після рясного кровотечі можливо неповне відторгнення ембріона або збереження вагітності. Це відбувається в результаті помилок у розрахунку індивідуальної дози препаратів.

Саме тому навіть при наявності необхідних препаратів не можна приймати їх самостійно.

Після проведення медикаментозного аборту призначають препарати для запобігання ускладнень. Навіть найбільш безпечне переривання – серйозний удар по організму.

Вакуум-аборт є різновидом хірургічного аборту, що проводиться у першому триместрі і є малотравматичним способом переривання вагітності. Оптимальним терміном для такої процедури є термін від 5 до 12 тижнів. Усередині матки створюється вакуум. Епітелій разом з прикрепившимся яйцем витягується з матки під тиском. При такому методі пошкоджується невелику ділянку стінки матки. Процедура проводиться під місцевим наркозом і не приносить сильних болючих відчуттів. Після проведення міні – аборту жінці не потрібно залишатися в лікарні на ніч. Цей спосіб не застосовують для жінок з проблемами згортання крові, при позаматкової вагітності, при наявності будь-якого інфекційного захворювання в стадії загострення.

Хірургічний аборт проводиться на терміні до 12 тижнів. Лікар розширює шийку матки і вводить інструмент порожнину. Выскабливается ембріон разом з внутрішнім епітелієм матки. Навіть невелике травмування стінки матки може призвести до неможливості завагітніти в майбутньому. Такий же результат виходить при неможливості епітелію повністю відновитися після аборту. Перш чим позбутися небажаної вагітності, варто добре обдумати всі чинники та можливі наслідки як збереження, так і переривання вагітності.

Ні один метод не дає 100% гарантії переривання вагітності. Тільки через 10 днів по УЗД можна точно визначити позитивний результат проведення аборту. Хірургічний аборт пов’язаний з ризиком занесення інфекції в порожнину матки, що може привести до запалення або навіть безпліддя. Переривання вагітності, різка зміна гормонального фону знижують імунітет, сприяючи прояву прихованих інфекцій і придбання нових. Після переривання вагітності жінці необхідна консультація психолога, особливо якщо переривається перша або бажана вагітність.

На терміні від 12 до 21 тижня позбавлятися від вагітності за власним бажанням жінка вже не може. В такому випадку визначальними для аборту є соціальні показання:

 • багатодітність;
 • зґвалтування;
 • відсутність у батьків можливості виховувати дитину;
 • наркотична або алкогольна залежність батьків;
 • недієздатність матері.

Якщо термін переривання вагітності від 22 тижнів і більше, аборт виконується виключно за медичними показаннями:

 • наявність підтвердженої патології у плода;
 • гострі інфекційні або запальні процеси будь-якої локалізації;
 • ризик для життя матері.

Рішення про соціальне аборті приймає комісія і тільки на підставі її укладення медична установа має право здійснювати переривання вагітності на терміні від 13 тижнів.

На будь-якому терміні вагітності після штучного або мимовільного переривання може знадобитися застосування хірургічного методу для видалення залишків плодового яйця. Якщо після проведення аборту вагітність збереглася, залишати її не рекомендується: занадто великий ризик появи дитини з каліцтвами і відхиленнями. Чим більше термін вагітності, тим імовірніше ризик виникнення ускладнень після переривання, відчутніше фізичні та психологічні наслідки. Щоб уникнути появи молока, слід накладати тугу щільну пов’язку на груди протягом 14 днів. Це дозволить зупинити набухання молочних залоз і формування проток.

Підіб’ємо підсумки по темі

Перед тим як перервати вагітність, слід добре подумати. Це дуже серйозне рішення, яке не можна приймати, спираючись тільки на емоції. Навіть небажана вагітність може стати самим приємним станом і привести до народження здорової дитини. Комусь для ухвалення рішення про збереження життя необхідна допомога психолога, а іншим достатньо просто виплакатися. Жінки згодом шкодують про прийняте рішення. У цей момент її вибір впливають різні фактори: досить побачити веселого сміється малюка або сварку перехожих. У вагітної жінки гормональний фон провокує дратівливість і емоційність. Якщо рішення про аборт однозначно, здійснювати процедуру слід якомога швидше. Чим раніше її провести, тим простіше вона пройде, менше ускладнень принесе з собою і не так сильно травмує психіку.

Самостійно позбавлятися від небажаної вагітності небезпечно: можна отримати гормональний збій або фізичне каліцтво. У разі самостійного аборту ймовірність ускладнень висока, процес часто супроводжується настанням безпліддя і розвитком хронічних запалень.

Оптимальним способом переривання вагітності є контрацепція. Після пологів або абортів, проведених будь-яким методом, великий ризик завагітніти, тому використання контрацепції просто необхідно. Тип контрацепції також повинен вибирати лікар. Він зробить це з урахуванням анатомічних і функціональних особливостей організму. Таблетовані засоби контрацепції одночасно сприяють нормалізації менструального циклу і рівномірного щомісячного оновлення епітелію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code