vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення УЗД на ранніх термінах вагітності

УЗД на ранніх термінах вагітності дозволяє діагностувати стан малюка або можливі ускладнення.

Проведение УЗИ на ранних сроках беременности

Вагітність – це такий стан жінки, коли вона виношує дитину. І, звичайно, в цей період вона максимально піклується про своє здоров’я. Для будь-якої мами, яка чекає появи дитини на світ, дуже зворушливо і хвилююче ходити на УЗД. Особливо хвилююче вирушати на перше обстеження – будь-яка дівчина хоче, щоб її вагітність підтвердилася і протікала без ускладнень.

Якщо раніше наші бабусі обходилися без ультразвукового дослідження, то сьогодні медицина зробила крок далеко вперед. Можна заздалегідь знати про те, як розвивається плід, і чи немає відхилень в його розвитку. Але, незважаючи на те, що цю процедуру проводять більше сорока років, в ній виявляють не тільки плюси, але й мінуси. Однак не варто так критично ставитися до цього процесу, адже будь-яка процедура може бути небезпечною. Щоб УЗД не заподіяло шкоди, не варто проводити його дуже часто, а тільки лише за рекомендаціями лікарів.

На якому терміні робиться перше УЗД

Перше УЗД зазвичай проводиться після припущення цікавого положення – для визначення вагітності. Проводиться воно на різних термінах, в залежності від того, коли дівчина звернулася до лікаря. За весь період вагітності доведеться пройти обстеження не менше трьох разів.

На першому дослідженні доктор визначає наступні особливості:

 • визначення вагітності, на якому терміні вагітності знаходиться дівчина;
 • стан навколоплідних вод – середовища існування майбутнього малюка;
 • де кріпиться плодове яйце;
 • умови розвитку ембріона.

Перше планове УЗД повинно проводитися на строк від десяти до дванадцяти тижнів. Але якщо у дівчини в положенні з’явилися якісь підозри і небезпеки, то обстеження може бути проведене раніше. Як рекомендують гінекологи, його варто проводити відразу ж після огляду на кріслі – це може бути термін, рівний чотирьом тижням. Однак у такому разі, швидше за все, доведеться пройти не менше чотирьох ультразвукових досліджень. Виходить, перше позапланове, для визначення вагітності, і три планових – по триместрах.

Якщо плід розвивається добре, то буде достатньо 3-4 досліджень, але при підозрі на захворювання їх може знадобитися більше. Багато хто вважає, що ця процедура може принести шкоду дитині. Насправді ніякої шкоди дитині вона не приносить, адже сучасна медицина постійно розвивається і вдосконалюється.

Для чого варто проводити УЗД на ранніх термінах

Головною причиною відправлення на УЗД є визначення вагітності. Але не тільки для цього гінекологи виписують направлення на дослідження. Якщо термін вагітності більше чотирьох тижнів, то лікар зможе розглянути плідне яйце і його розвиток. Термін 3-4 тижні є самим безпечним для проведення обстеження.

З допомогою раннього УЗД при вагітності можна виявити позаматкову вагітність і усунути її. Також з його допомогою можна визначити, чому відсутній менструальний цикл, якщо вагітність не підтверджена.

На УЗД можна виміряти розмір ембріона і термін у тижнях і днях. На першому обстеженні лікар може визначити кількість плодів, прикріплених до стінки матки. Починаючи з шостого тижня вагітності, можна чітко розгледіти ембріона.

УЗД при вагітності на ранніх термінах просто необхідне, щоб в разі чого розпізнати загрозу викидня і вчасно прийняти заходи по її усуненню. Навіть якщо вам поставлять діагноз гіпертонус матки – це не привід для переживань, буде потрібно зробити ще кілька обстежень. Але якщо на ранніх термінах вас турбують кровотечі, постійні болі в області живота, тоді негайно потрібно звернутися до лікаря і пройти УЗД.

УЗД необхідно і для того, щоб визначити завмерлу вагітність. Якщо вона підтвердиться, то буде потрібно хірургічне втручання.

Сьогодні перше УЗД часто міцно пов’язане з щасливими і позитивними емоціями, так як це перша зустріч з вашим малюком, і деякі медичні установи навіть пропонують перше фото малюка.

Як наводиться УЗД

Таке питання, як роблять УЗД, актуальне для матусь, які вперше вирушають на цю процедуру. Насправді нічого боятися не варто – це просте обстеження, яке не завдасть шкоди ні плоду, ні майбутній матусі. Крім того, робиться це абсолютно безболісно. Найголовніше – це не переживати під час дослідження і нічого не боятися.

Особливої підготовки до процедури не потрібно, треба взяти з собою пелюшку, поліс, паспорт, напрямок, серветки.

У медицині існує два види УЗД:

 1. Трансвагінальний метод.
 2. Через стінку живота.

Першим методом можна отримати достовірні результати. Щоб процедура пройшла добре і доктору вдалося все розглянути, за дві години до процедури дівчина повинна випити багато рідини. Це необхідно, щоб матка піднялася і доктор зміг краще розгледіти ембріон.

УЗД через стінку живота

Такий тип обстеження проводиться в положенні лежачи. Перед тим, як приступити до процедури, живіт потрібно обробити спеціальним гелем, за допомогою якого вдасться провести процедуру. Також перед цим треба випити багато рідини.

Для початку доктор встановлює датчик над лобком, потім рухається вперед по середній лінії, а після переміщається в подовжньому і поперечному напрямках. Щоб отримати більш точний результат, потрібно трохи нахилятися.

Після того, як лікар оглянув розвиток ембріона, він робить дві фотографії: одну в поперечній площині, іншу в поздовжній.

Варто відзначити, що таким способом неможливо помітити ембріон, якщо він з’явився там менше двох тижнів тому.

Трансвагінальне УЗД

Нижче піде мова про те, як роблять УЗД на ранніх термінах вагітності трансвагінальним способом. Цей метод дозволяє одержати більш правдиві і достовірні результати дослідження. Проводиться він за допомогою спеціального датчика, на який одягають презерватив і вводять у піхву.

Підготовки цей метод не вимагає, з собою потрібно взяти лише рушник. За добу до процедури жінка повинна виключити продукти, здатні підвищити газоутворення.

Існує така думка, що такий спосіб проведення УЗД може спровокувати викидень, однак медично і науково цей факт ніяк не підтверджено. Ця процедура безболісна, і триватиме вона не більше двадцяти хвилин. Відмінною особливістю процедури можна назвати те, що вона проводиться лише на ранніх термінах. Можна зробити і 3D УЗД, після якого вийдуть об’ємні фотографії малюка. На обстеженні 3D можна отримати і диск, і всі дані огляду. Але такий метод проведення УЗД дорогий і проводиться не у всіх клініках.

Чи шкідливе УЗД при вагітності

Найчастіше призначається УЗД для визначення вагітності на ранніх термінах. Але серед жінок в положенні існує така плутанина: деякі з них вважають, що ультразвукове обстеження абсолютно нешкідливо для організму, а інші твердять, що воно може завдати шкоди плоду, так як це в якійсь мірі опромінення. Адже під час вагітності заборонено проводити флюрографії, а принцип роботи цих двох процедур трохи схожий.

Але без обстеження неможливо виявити якісь відхилення в розвитку. І якщо ходити на процедури в період, коли рекомендує доктор, то малюкові це не зашкодить. Для першого дослідження найбезпечнішим періодом вважається 10-14 тижнів вагітності. Це час не тільки безпечний для ембріона, але і дозволить розглянути, як він росте і розвивається.

Деякі жінки вважають цю процедуру небезпечною і стверджують, що на ранніх термінах вагітності УЗД не проводиться (йдеться про строк 4-6 тижнів). Але тут справа зовсім не в цьому. Просто на ранньому терміні складно розглянути ембріон і виявити, чи є у нього якісь відхилення. Така процедура зможе тільки встановити вагітність, якщо її термін не перевищує трьох тижнів. І через місяць-два дівчині доведеться знову пройти ультразвукове обстеження.

Результати досліджень

Всі дані, які отримані при обстеженні, заносяться в спеціальний протокол. Їх розшифровка не зрозуміла кожній людині, але в цьому і немає необхідності, адже якщо є якісь відхилення, то доктор про це обов’язково попередить. В протоколі повинна бути наступна інформація:

 • ПІБ пацієнтки;
 • вік;
 • дата останньої менструації;
 • гаданий термін вагітності;
 • передлежання плоду;
 • кількість плодів і їх стан;
 • частота серцевих скорочень;
 • фотометричні відомості;
 • стан пуповини;
 • наявність або відсутність вад.

Рання діагностика вагітності на УЗД можлива тільки у разі проведення дослідження досвідченим фахівцем і з сучасним обладнанням. Адже дуже поширена проблема, коли в лікарнях і поліклініках несправна техніка, і визначити результат УЗД складно.

Існують платні і безкоштовні обстеження, і щоб отримати вірогідний результат, потрібно скористатися першим способом. Для того, щоб заздалегідь дізнатися про стан плода, не варто нехтувати обстеженням. Але й занадто часто проводити його не варто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code