vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення фолликулометрии з допомогою УЗД

УЗД, фолікулометрія є спостереженням за змінами в динаміці органів жіночих репродуктивних систем протягом повного циклу менструації. За допомогою діагностики можна визначити, чи є цей цикл овуляторним або ні, в який саме день була овуляція. Таким способом можна здійснювати спостереження за тим, як дозріває і росте ендометрій, функціональна чи слизова маткова оболонка. Під час проведення діагностичних заходів застосовують ультразвуковий сканер з датчиками.

Проведение фолликулометрии с помощью УЗИФолікулометрія (УЗД) зовсім не має відмінностей від звичайного УЗД, що застосовується в акушерстві та гінекології. Даний спосіб є альтернативним дослідженням, яке передбачає ведення спеціальних графіків, які відстежують базальні температурні показники, та іншим старим методам визначення овуляції. Ця процедура застосовується для жінок, які мають відхилення в циклі менструації, і для тих, у кого не виходить завагітніти близько року при постійній активності в статевого життя.

Для чого проводять фулликулометрию (УЗД) і як підготуватися до даної процедури?

Фолликулярное УЗД є дослідженням, яке проводять з метою оцінки функціонування яєчників, підтвердження овуляції і обчислення циклічних днів, відповідних процесу овуляції, також для вибору найбільш підходящого дні для зачаття дитини, визначення того, чи потрібна стимуляція овуляції, встановлення впливу на стать майбутньої дитини. Таке УЗД проводять для того, щоб дізнатися, чи варто допускати підвищення шансів появи вагітності багатоплідного характеру, дати оцінку повноцінності циклу менструації, виявити, чому цикл регулярний, зробити діагностику на виявлення деяких хвороб органів репродукції (кіста, міома), диференціювати їх види, щоб здійснювати контроль над лікуванням навіть у тому випадку, коли останнє робилося за допомогою гомеопатичних препаратів.

Для такого виду УЗД не потрібно проводити особливу підготовку. Коли проводяться дослідження, необхідно дотримуватися особливого раціону, з якого потрібно виключити продукти, здатні підвищити газоутворення, що з’являється в кишках (вони не дають нормально оглянути фолікули).

Не потрібно вживати при дослідженнях УЗД такі продукти, як:

  • бобові;
  • капуста;
  • чорний хліб;
  • напої, в яких є гази;
  • алкоголь.

У тому випадку, коли процедуру проводитимуть трансабдомінальним способом, в цей же день необхідно за годину до неї повністю наповнити свій сечовий міхур. Щоб це зробити, рекомендують випити близько літра води без газів, а після цього не ходити в туалет.При застосуванні в дослідженнях спеціальних вагінальних датчиків робити повним свій мочевик немає необхідності: він повинен бути абсолютно порожнім. Перед цим видом УЗД необхідно сходити в туалет.

Як робиться фолікулометрія?

УЗД можуть провести у двох видах: трансабдомінально та з допомогою вагінального датчика. У першому випадку пацієнт повинен лягти на спину і для досліджень оголити живіт (від грудей до лобка). Датчик рухається по животу.

УЗД-моніторинг фолікулів проводять за допомогою вагінального датчика. Спочатку пацієнтові потрібно зняти весь одяг, лягти на спину із зігнутими колінами.

Потім на датчик одягається презерватив, його вводять у піхву. Дослідження такого виду є повністю безболісним. Незалежно від використання кожного з видів УЗД фолликулометрии ця процедура безпечна і не вимагає підготовки. Дата її проведення повинна бути призначена заздалегідь (враховується менструальний цикл пацієнтки).

Терміни проведення фолликулометрии (УЗД) та її ефективність

Терміни проведення УЗД фолікулів визначає особистий гінеколог або сонолог пацієнтки. Він здійснить це, розрахувавши цикл менструації. Якщо цикл становить 28 днів, то перше УЗД (їх всього чотири або більше) проводять з 7 по 10 день. Отже, після першого дня менструального повинно пройти як мінімум 7 днів. Потім лікар призначає день, коли буде проводитися фолікулометрія. Зазвичай здійснюється кілька процедур з проміжком в 1-2 доби. Якщо цикл триває більше 28 днів, то перше дослідження проводиться вже на 10 добу або трохи пізніше, інтервал між процедурами є таким же.

Процедура потрібна жінкам, які хочуть завагітніти, тому що при проведенні лютеинизации фолікулів базальні температурні показники тіла залишаться такими ж, як і при звичайному циклі овуляції. Але в такому випадку не вийде завагітніти. УЗД-моніторинг фолікулів допомагає взяти під свій контроль ефективність лікування безпліддя.

Дана процедура є досить дорогою. Якщо лікуватися у приватних клініках, то ціна може варіюватися від 500 до 700 руб. за один сеанс процедури. Можна також зробити фолликулометрию за більш низькою ціною в центрах репродукції або в жіночих консультаціях.

Фолликулярное УЗД є тим видом гінекологічного дослідження, яке допоможе розпізнати, як саме здійснюється робота в яєчниках і матці, як відбуваються овуляционные явища і в чому полягає причина нездатність завагітніти (можливо, в порушення процесу дозрівання яйцеклітини). Дане УЗД досить просте і не потребує будь-якої складної підготовки, воно є безпечним і, головне, безболісним. Але в нього є деякі недоліки: це багаторазове проведення процедури строго за розкладом.

Моніторинг фолликулогенеза

УЗД фолликулогенеза – це підготовка до програми штучного зачаття. Крім цього, фолликулогенез є методом контролю над овуляцією, який допомагає визначити, чи є які-небудь порушення в організмі жінки, щоб відновити функції системи репродукції. Одним з найважливіших процесів, які виникають в жіночому організмі, є фолликулогенез. Питання щодо використання цієї процедури виникає, коли пара має деякі проблеми, які пов’язані з зачаттям малюка.

Фолікулометрія допоможе провести визначення змін, які відбуваються в матці і яєчниках при менструальному циклі. Ця процедура може виявити прямі ознаки виникнення спайкового процесу, зовнішнього ендометріозу, аденоміозу. Після процедури стане зрозуміло, чому відбувається затримка менструації під час нерегулярних циклів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code