vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення ЕКГ при стенокардії

ЕКГ при стенокардії грає найважливішу роль, однак у 60-80% хворих поза нападу ЕКГ залишається нормальною. Тому має велике значення ЕКГ, знята під час нападу стенокардії в умовах дозованого фізичного навантаження, а також добове моніторування.

Проведение ЭКГ при стенокардии

Правильна оцінка даних ЕКГ вимагає обов’язкового зіставлення змін результатів дослідження та клінічних проявів захворювання. Відомо, що ретельно зібраний анамнез дозволяє не тільки поставити діагноз стенокардія, але і визначити ступінь коронарної недостатності (функціональний клас).

Основні ознаки стенокардії

При стенокардії можлива поява шлуночкової аритмії. У більш важких випадках така аритмія приходить разом з фібриляцією або шлуночкової тахікардією.

Напади стенокардії найчастіше є частими у людей, страждаючих ішемічною хворобою серця. Такі шлуночкові екстрасистоли досить часто виявляються, проте до цих пір фахівці не змогли встановити критерії, які дозволять визначити процеси, коли аритмія призводить до летального результату. Один з варіантів – транзиторна шлуночкова або АВ-блокада.

Як показує практика, постановка діагнозу проводиться тільки після детального опитування фахівцями і вивчення анамнезу. Інші методи дослідження допоможуть або підтвердити діагноз, або спростувати, а також уточнити ступінь тяжкості захворювання і можливий прогноз.

Коли проводиться первинний огляд, слід приділити максимальну увагу, вислухати пацієнта на предмет скарг. В залежності від супутніх болю в грудях, факторів і від їх локального розташування слід виділяти такі варіанти стенокардії:

 1. Типова стенокардія.
 2. Атипова стенокардія.
 3. Кардіалгія.

Варто приділити увагу наявності ознак та можливості постановки діагнозу. У разі атипової стенокардії два з трьох ознак характеристики обов’язково присутні. Останній випадок з кардіалгією виділяє лише одна ознака з трьох.

Діагностика стенокардії та її симптоматика

Типовими симптомами при стенокардії є:

 • відчуття дискомфорту і навіть болю в грудній клітці;
 • найчастіше біль виникає при фізичних навантаженнях;
 • біль купірується в стані спокою або після прийому короткодействующих нітратів.

Як правило, біль локалізується в нижній третині грудної клітки або виключно в лівій її частині. Нерідко буває і так, що біль може віддавати в ліву руку, плече або передпліччя. Іноді біль доходить до кисті і може віддавати не тільки в мізинець, але і в безіменний палець. Біль іррадіює в шию, нижню щелепу. Може здаватися, що болять зуби і ясна. Звичайно, фактор тут неприємний, однак пацієнт повинен визначити, що болить у нього саме щелепу, а не самі ясна і зуби. Відділення віддає болю від реальної до розглянутої частини тіла дозволить фахівцям як можна швидше розібратися з іншими симптомами і наступним їх лікуванням.

Біль зі стенокардією найчастіше описується як давить, стискаюча. Вона здатна поширюватися не тільки по лівій частині організму, але і віддавати в праву. Больові відчуття супроводжуються браком повітря або раптовим приступом страху, пітливістю, визначають симптоматику найкраще.

Виникає при певному роді навантажень стенокардія називається стабільною. До видів постійної навантаження можна віднести наступні:

 • перехід з холодного в тепле приміщення і навпаки;
 • при коїтус;
 • при вживанні їжі;
 • при постійній фізичному або емоційному навантаженні.

Це лише малий перелік можливих ситуацій, які можуть спровокувати прояв стенокардії.

Перш чим визначати пацієнта на амбулаторне лікування, необхідно виявити допустима межа навантажень, при якому хвороба не дає про себе знати різким болем. Потрібно виявити фактори ризику, пов’язані з захворюваннями серцево-судинної системи.

Постановка диференціального діагнозу

Диференціальний діагноз передбачає проведення не тільки діагностики ряду кардіологічних захворювань, але і обстеження поза кардіальної патології. Незважаючи на результати діагностики, стенокардія повинна розпізнаватися у пацієнта повністю, тому що це може бути і не ІХС. Найчастіше ураження коронарних артерій можна сплутати з ІХС, а таке захворювання має зовсім інший підхід.

Бувають випадки, коли всі ознаки стенокардії наявності, проте область захворювання інша, і навпаки, симптомів не виявлено, але при проведенні додаткових аналізів з’ясовується, що прийнята спочатку хвороба є рідкісний випадок стенокардії без симптомів. Встановлення діагнозу, не відповідає реальному, без необхідних додаткових досліджень і подальше лікування несуть в собі величезну небезпеку для здоров’я пацієнта і цілком реальну загрозу життю.

Селективна коронарографія, протипоказання

Селективна коронарографія дозволяє діагностувати наявність або відсутність ішемічної хвороби, уточнити поширення захворювання і його ступінь. Коронарографію застосовують не тільки для виявлення точного діагнозу, але й для подальшого лікування. Вона дозволяє відповісти на такі складні питання: чи необхідна хворому ангіопластика, який буде можливий обсяг операції і, головне, чи є протипоказання.

Подібне дослідження травматично, тому що відноситься до рентгеноконтрастному методу дослідження, але при цьому дає практично 100%-ний результат. До протипоказань слід відносити ряд таких захворювань:

 • поліцитемія;
 • підвищена чутливість до йодированным препаратів;
 • серцева декомпенсація, кардіомегалія;
 • стан лихоманки;
 • середня і важка стадії поразок паренхіматозних органів (сюди слід відносити підшлункову залозу, щитовидну залозу, печінку, нирки, легені, селезінку);
 • порушення кровообігу в мозку.

ЕКГ при стенографії

На ЕКГ при стенографії відзначаються зміни фаз реполяризації – кінцева частина шлуночкового комплексу. Але слід пам’ятати, що, відрізняючись від стенокардії, негативний зубець найчастіше має неправильну форму, що при цьому не означає посилення больового стазу.

Біль, яка проявляється при стенокардії, може відзначатися й у пацієнтів з тяжкою формою ураження міокарда. Однак подібне проявляється вже в активній стадії хвороби, а не в самому її початку.

Інші симптоми і схожі захворювання

Серед інших симптомів, що виникають при такому захворюванні, у пацієнтів слід виділяти різкі або тягнуть болі в області хребта, ребер або м’язів. Такий синдром називається синдром передньої грудної клітини. Він пов’язаний із запальним ураженням або травматизмом великий грудної м’язи.

Схожі прояви симптомів можуть означати запальний процес в шлунково-кишковому тракті. Тут слід розглядати не тільки спазми і кардиоспазмы стравоходу, але і більш серйозні захворювання – пухлини, грижу, дивертикули стравоходу. Але тут варто розглядати те, що прийом нітрогліцерину показує позитивний ефект. При повній діагностиці необхідно точно встановити, коли виникають болі і якого вони характеру. Наприклад, при грижі харчового отвору діафрагми супутні болі можуть виникнути відразу після прийому їжі не тільки в положенні сидячи, але і лежачи. Спазми ж відомі практично кожній людині і, як правило, не тягнуть ніяких серйозних наслідків.

Остаточні результати і постановка правильного діагнозу можливі лише після ендоскопії та повного рентгенологічного обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code