vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість УЗД на 14 тижні вагітності?

УЗД на 14 тижні вагітності – перше обстеження плоду. У період з 20 по 24 тиждень і з 30 по 34 проходять повторні обстеження. Якщо виникає необхідність, доктор призначає додаткове УЗД.

О чем расскажет УЗИ на 14 неделе беременности?

Цілі проведення УЗД

Прийнято вважати, що УЗД проводять з однією-єдиною метою: дізнатися стать дитини. Це помилкове судження. Існує ряд цілей, для яких лікар обстежує матір і плід:

 • встановити, де розташовується плодове яйце;
 • діагностувати кількість зародків;
 • дати оцінку розміром і зростом, будовою зародка;
 • оцінити життєдіяльність малюка;
 • досліджувати його будову;
 • дослідити жовтковий мішок, хоріон, амніотичний індекс;
 • діагностувати ускладнення вагітності;
 • діагностувати аномалії статевих органів мами.

Як підготуватися до УЗД

Існує два типи УЗД: трансабдомінальний і трансвагінальний. Перший варіант підходить у тому випадку, якщо плід добре видно через черевну стінку. Якщо ні, то існує другий спосіб.

Підготовка до цих двох видів різна. Головним пунктом підготовки в першому випадку є заповнення сечового міхура рідиною. Щоб його наповнити, потрібно випити від 300 до 500 мл води, обов’язково без газу. Важливо знати, що пити потрібно відразу весь об’єм рідини за півгодини до УЗД. З собою потрібно взяти чисту простирадло або пелюшку, якщо клініка їх не надає. Лікар наносить на живіт і на ролик безбарвний, нічим не пахне гель.

У другому випадку немає необхідності проводити особливу підготовку, сечовий міхур повинен бути порожнім; лікар одягає спеціальний захист (презерватив) на датчик.

У середньому УЗД проводиться близько півгодини. Після цього лікар заповнює спеціальні папери і ретельно заносить всі дані УЗД.

Розшифровка даних УЗД

Щоб зрозуміти дані УЗД, потрібно їх розшифровка. Якщо батьки наполягають, то лікар насамперед називає стать дитини.

Якщо зародок набагато менше необхідної норми, яка повинна бути на цьому терміні, то констатується затримка росту ембріона всередині материнської утроби. Існує асиметрія і симетрія. Можна говорити про асиметрії, якщо голова, ручки і ніжки мають ті ж розміри, якими вони і є при нормальному розвитку, а довжина плоду набагато менше. Якщо мова про симетрії, то мається на увазі, що за всіма параметрами зародок коротше, чим це повинно бути. Коли виявляється внутрішньоутробна затримка, доктор призначає лікарські препарати, що стимулюють ріст дитини в утробі за рахунок збільшення поживних речовин.

Закінчується формування плаценти до 16 тижня вагітності. До цього моменту можна заводити мову тільки про її первісної ступеня – хорионе, який є не тільки захисною оболонкою плоду, але і каналом, по якому надходять корисні речовини.

Важливо перевірити структуру плаценти, так як є класифікації, що визначають її зрілість. Відповідно, кожна з класифікацій відноситься до певного терміну вагітності. До 32 тижня спостерігається друга ступінь, до 36 тижня повинна бути третя. Якщо порушена структура, то має місце раннє старіння плаценти, що відбувається з-за гестозу, порушення кровотоку, анемії або особливостей жіночого організму.

Дані УЗД підтверджують або виключають відшарування плаценти, якщо є підозра (наприклад, виділення з домішкою в перші тижні).

Організм матері з’єднаний з дитиною через пуповину. Завдяки УЗД стало можливим визначити, скільки судин знаходиться в пуповині (згідно з правилами, їх 3). У 80% майбутніх матерів вона лежить в області шиї плода або у тазового кінця. Діагностика обвиття шиї плода проводиться при допплерографическом дослідженні. Важливо зауважити, що кесарів розтин не завжди призначається при обвитті.

Навколоплідні води

Результати УЗД дозволяють виміряти амніотичний індекс, який є показником обсягу води. Цей індекс обчислюють так:

 1. Ділять матку на квадранти двома перпендикулярними лініями. Поперечну лінію малюють на рівні пупка, поздовжню – по середній лінії живота.
 2. Підсумовують числа, отримані в процесі дослідження, вимірюючи самий максимальний показник вертикального стовпа навколоплідних вод у кожному квадранті.

На 28 тижні нормою є 12 – 20 см, на 33 тижні – 10 – 20 див.

Завищений індекс вказує на багатоводдя, знижений – на маловоддя. Такі порушення демонструють наявність проблем з кровоносних потоком плаценти. Проте вони трапляються і при інших відхиленнях.

Крім того, у водах, що оточують плід, шукають різні суспензії, що є результатом інфекцій або перенашиванием малюка. Якщо єдиною домішкою є первородне мастило, це ні в якому разі не можна називати відхиленням.

Стан вагітної матки

Завдяки процедурі УЗД лікарі вимірюють матку, оглядають її стінки (чи існують міоматозні вузли чи ні), їх товщину, обов’язково перевіряють, чи є матка в тонусі.

Важливо знати, що розшифровка даних УЗД – не остаточна перевірка організму вагітної. Вердикт, що загрожує перериванням вагітності, ніколи не ставиться, якщо лікар спирається тільки на результати дослідження. Грамотний лікар співвіднесе скарги вагітної (хворобливі поштовхи в попереку і внизу живота) з даними дослідження (м’язи, які знаходяться в нижній частині матки, тонше покладених 6 мм, а товщина маткової стінки, навпаки, перевищує допустиму норму). Такі проблеми виявляються тільки під час проведення ультразвукового дослідження. Якщо немає скарг, то загроза переривання вагітності не виправдовується. Мова може йти тільки про підвищення тонусу.

При наявності загрози переривання вагітності лікарем повинні бути зроблені наступні вимірювання:

 • довжина шийки матки (норма – від 4 до 4,5 см);
 • діаметр шийки матки на рівні внутрішнього зіва;
 • перевірка стану цервікального каналу (відкритий, закритий).

Аномалії матки повинні бути знайдені під час ультразвукового дослідження. Наприклад, такі відхилення, як:

 • дворога матка;
 • сідлоподібна матка.

Ці аномалії позначаються на самопочутті матері під час вагітності і часто ускладнюють пологи. Лікар повинен оглянути маткові придатки на наявність кісти. Якщо така є, то буде потрібно хірургічне втручання.

Останнім часом проводиться все більше і більше тривимірних ультразвукових досліджень, які створюють об’ємний малюнок. Завдяки тривимірного УЗД акушера-гінеколога легше діагностувати деякі відхилення від норми. Однак це довгий і трудомісткий процес, який є додатковим заходом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code