vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість 4Д узд при вагітності?

4Д УЗД при вагітності дозволяє сканувати тіло малюка в трьох вимірів (довжина, ширина, висота), завдяки чому виходить об’ємна фотографія або відеозапис. Четвертий вимір – це час. Сенс назви процедури 4D УЗД в тому, що можна спостерігати опуклу картинку в реальному часі, тобто задіяти всі наявні можливості сучасної техніки для того, щоб побачити дитини до його народження.

О чем расскажет 4Д узи при беременности?

Можливості 4D УЗД

Багато мами хотіли б якомога краще запам’ятати таке хвилююче стан, як вагітність. Для фіксації личка і пози дитини існує жанр внутрішньоутробного портрета. Це перше якісне зображення малюка, яке можливо отримати і зберегти на пам’ять. Після, коли дитина народиться і зросте, ця інформація буде особливо цінною для мами і тата. В результаті процедури батьки отримують диск з відеозаписом і з фотографіями малюка. Крім емоційної складової, у УЗД є ще і чисто медичне застосування. В деяких випадках проведення УЗД обов’язково для уточнення діагнозу. Коли застосовується 4D УЗД?

 • коли для виключення внутрішньоутробних патологій розвитку не вистачає даних звичайного УЗД;
 • коли потрібно провести тривимірну ехокардіографію, тобто дослідження серця ембріона.

Проведення 4D УЗД за медичними показаннями проводиться за призначенням лікаря починаючи з 13-16 тижнів акушерського терміну. Якщо в процесі звичайного УЗД виникла підозра на порушення формування хребта і кісток скелета, для уточнення обсягу порушень призначається УЗД в трьох або чотирьох вимірах.

При дисплазії кульшових і інших суглобів положення ембріона не завжди дозволяє оцінити ступінь патологічних деформацій.

Можливості 4D УЗД дозволяють точно побачити кількість пальців на руках і ногах, оцінити товщину комірцевого простору, що важливо в діагностиці синдрому Дауна. Якщо є попередній діагноз цього хромосомного захворювання, перш чим приймати рішення про припинення вагітності, потрібно зробити 4D УЗД, яке дозволяє провести вимірювання з високою точністю, уникнути хибнонегативного і хибнопозитивної результатів. При цьому обстеженні також оцінюються:

 • відповідність нормативам розвитку внутрішніх органів та їх частин;
 • формування кісток носа, вушних раковин і хребта;
 • стандартні вимірювання, ріст і пропорції дитини.

Якщо після 24 тижня потрібно провести додаткове вивчення будови головного мозку ембріона, щоб конкретизувати порушення в його формуванні. Завдяки об’ємному зображенню вдається детально розглянути і виміряти всі структури мозку, зокрема мозолисте тіло. Різниця між 3D і 4D УЗД полягає в тому, що друге дослідження дає можливість спостерігати події в часі, що дозволяє оцінити поведінкові реакції. Для дітей з підозрою на заячу губу, вовчу пащу і інші відхилення у розвитку щелепно-лицьового апарату призначається тривимірна ехографія.

Що входить в 4 D УЗД?

Загальна тривалість процедури займає від години до двох годин. Інтерпретацію повинен здійснювати грамотний фахівець. В деяких випадках одночасно застосовується ультразвукове дослідження в двох і трьох вимірах, а потім у реальному часі. Обладнання для досліджень розрізняється за своїм типом і по потужності, тому потрібно відвідування декількох кабінетів. Вважається, що, починаючи з 20 тижня, дані стають найбільш інформативними. Конкретний термін діагностики повинен призначати лікар. Багатьох вагітних хвилює тема шкоди УЗД для дитини. Наукові дослідження виявили два процеси, які відбуваються в амніотичній рідини при проходженні через неї ультразвуку:

 • незначне нагрівання, не більше, чим на десяті долі градуса;
 • освіта крихітні бульбашки, в діаметрі менше міліметра.

Для того щоб ці результати виявилися, потрібно тривалий вплив ультразвуком великої потужності. Якби УЗД, яке застосовується повсюдно, являло хоч якусь небезпеку для дітей, його б вже давно заборонили до використання. За допомогою ультразвуку спілкуються кити, дельфіни і летючі миші, в шумі вітру і моря присутній цей діапазон частот. Якщо б ці ультразвукові хвилі приносили такої великої шкоди вагітності, як це стверджують противники УЗД, у всіх жінок поблизу від узбережжя одномоментно відбувалися викидні. Якщо лікуючий лікар направляє на УЗД, значить в цих даних є гостра необхідність. По поводу своїх страхів слід всі питання адресувати фахівця, який повинен пояснювати до тих пір, поки майбутній мамі не стане повністю зрозумілі всі ймовірні ризики. У жінки є право захищати безпеку своєї дитини та володіти повною інформацією про дослідження, які проводяться над її тілом. В яких випадках гінеколог рекомендує додаткове УЗД?

 • при сурогатному материнстві;
 • при ЕКЗ, MESA, ІКСІ;
 • якщо виникли підозри на внутрішньоутробні вади розвитку, однак даних звичайного УЗД не вистачає для складання повної клінічної картини;
 • при багатоплідній вагітності, яка вважається більш складною, чим одноплідна;
 • у разі, якщо сімейний анамнез хоча б одного з батьків обтяжений генетичними захворюваннями.

Слід вибирати клініку з хорошою репутацією, оснащену найсучаснішим обладнанням, в якій працює досвідчений і кваліфікований медичний персонал. Кінцева вартість 4D УЗД дорожче, чим стандартного, однак і обсяг інформації, який можна отримати цим способом, набагато більше.

Роль 4D УЗД в нормальній вагітності

Завдяки візуалізації вдається встановити ранню зв’язок між батьками і дитиною. Плід більше не сприймається, як абстракція, тепер він має конкретне обличчя, стать і індивідуальність. Під час дослідження в кабінеті може бути присутнім не тільки батько дитини, але і інші близькі та рідні люди. Наукові дослідження довели, що чим раніше мати починає вступати в емоційний контакт з дитиною, тим більш гармонійним буде їх союз після пологів. Слід мати на увазі, що якщо виявляються які-небудь показання до переривання вагітності, душевна травма жінки буде більше, якщо у неї вже є конкретний образ дитини. Індивідуалізація новонародженого подовжує період горевания у разі усунення вагітності, тому перш чим робити внутрішньоутробні фото на пам’ять, потрібно переконатися, що вагітність розвивається добре, і патологій немає. В який час актуально проводити цільові дослідження?

 • з 13 тижня можна виявити вади хребта та хромосомні захворювання;
 • з 20 тижня визначається стать плоду;
 • з 24 тижня розрізняються виразу обличчя, форма носа, очей і губ.

На цих термінах проводиться тільки ультразвукове дослідження через стінку черевної порожнини. Для полегшення ковзання датчика живіт вагітної змащується спеціальним гелем. Жінці важливо зберігати нерухомість, щоб зображення виходило як можна більш чітким.

Практична користь від дослідження

Планові УЗД проводяться раз, а тричі за весь період вагітності, що дозволяє повністю контролювати процес на кожному етапі. При необхідності призначаються додаткові скринінгові дослідження, наприклад, доплерографія. Що дає 4D УЗД, і як можна використати цю інформацію для блага матері і дитини?

 • завдяки ранньої діагностики вроджених дефектів, у разі необхідності можна перервати вагітність нежиттєздатним плодом;
 • якщо є можливість провести внутрішньоутробну операцію з усунення пороку серця і патологій розвитку інших органів;
 • останнє УЗД дозволяє уточнити положення плоду, що дуже важливо для складання плану пологів;
 • завдяки внутрішньоутробної хірургії, вдається врятувати життя багатьом дітям, які в іншому разі не могли б народитися успішно.

Також УЗД дозволяє своєчасно визначити початок ускладнень, наприклад, старіння плаценти і наявність інфекційного запального процесу. Ця інформація є надзвичайно цінною і дозволяє вчасно здійснити лікарське втручання, щоб жінка могла народити здорову дитину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code