vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про необхідність вітамінів при плануванні вагітності

Для того щоб виносити і народити міцного малюка, потрібно подбати про своє здоров’я заздалегідь. Тому дуже важливо вживати вітаміни при плануванні вагітності. Вони є невід’ємною частиною створення сприятливого грунту для зачаття, виношування і наступних благополучних пологів. Прийняття препаратів, що містять вітаміни, допоможе забезпечити весь організм жінки необхідним запасом корисних речовин. Такий резерв допоможе без втрат і виснаження для жіночого організму пройти через дев’ять місяців виношування дитини. Адже відомо, що вагітність представляє собою величезний стрес для організму на всіх рівнях його життєдіяльності.

О необходимости витаминов при планировании беременности

Правильна підготовка до вагітності

Дуже часто, якщо жінка не готувалася заздалегідь до вагітності за допомогою прийому вітамінів, то у неї може спостерігатися ламкість нігтів, випадання волосся, кришіння зубів та інші ознаки виснаження організму. Але дитині потрібна здорова і сильна мати після пологів, і про це потрібно пам’ятати.

Другим приводом задуматися про прийом вітамінів до настання моменту зачаття є бажання народити здорову дитину.

Якщо до вагітності жінка страждала від недостатньої кількості вітамінів в організмі, то дитині в утробі їх буде не вистачати. У цьому випадку можуть початися вади розвитку плода.

Фахівці з країн з високим рівнем життя вважають, що приймати вітаміни для підготовки до вагітності абсолютно необов’язково, якщо у жінки повноцінне і різноманітне харчування протягом життя. Але на пострадянському просторі сумна реальність така, що жінки часто страждають від нестачі вітамінів ще до вагітності із-за достатньо високого рівня життя. Тому мешканкам країн колишнього Радянського Союзу особливо необхідний комплекс вітамінів при плануванні вагітності.

Для успішного виношування дитини знадобляться: фолієва кислота, вітаміни Е, А, групи В, D, які можна приймати як окремо, так і в комплексі у вигляді полівітамінів.

Фолієва кислота

Це перший і головний препарат, який лікарі настійно радять приймати будь-якій жінці: як бажає в майбутньому мати дітей, так і вже вагітною. Витрата цієї речовини за час формування плоду дуже великий, і при його нестачі в організмі жінки можуть виникнути при патології розвитку нервової системи ембріона.

Особлива потреба в цьому мікроелементі починається відразу в першому триместрі, коли відбувається формування нервової трубки зародка. Тому починати приймати фолієву кислоту з перших днів вагітності може бути вже пізно. Її потрібно пити за 3-4 місяці до настання зачаття, тобто найкраще з того моменту, як було прийнято рішення про народження дитини.

Фолієва кислота настільки універсальна, що вона необхідна не тільки для жінок, але і для чоловіків. Чоловікові, який прийняв рішення стати батьком, потрібно підготувати себе до майбутнього зачаття, і в цьому ідеальним помічником стає фолієва кислота. Саме вона надає величезний вплив на формування якісних і рухливих сперматозоїдів, а крім того, робить їх дуже живучими. Фолієву кислоту можна приймати у вигляді лікарського препарату, а можна і з продуктами харчування. Багато її міститься в таких продуктах, як шпинат, папайя, бобові, печінка, спаржа, яйця та ін

Вітамін Е при плануванні вагітності

Це другий за важливістю вітамін для вдалого виношування дитини. Він робить якісніше та ефективніше роботу дітородних органів, налагоджує вироблення гормонів і обумовлює багато необхідні фактори для виношування. Вітамін Е знижує ймовірність викидня або завмирання плода, виникнення вад розвитку дитини та інших патологій. Цей корисний вітамін:

  • регулює вироблення гормону вагітності – прогестерону, який виконує головну роль в дозріванні яйцеклітини і, крім того, повністю забезпечує зародок всім необхідним до того, як утворюється плацента;
  • знижує ймовірність появи запальних або інфекційних процесів статевої системи;
  • знижує артеріальний тиск;
  • позитивно впливає на структуру стінок матки, роблячи їх більш еластичними та міцними;
  • запобігає будь-які порушення в роботі яєчників;
  • необхідний для формування здорової плаценти і виключає її подальше відшарування;
  • робить шкіру більш еластичною і податливою, тим самим зменшує ймовірність появи розтяжок.

В період підготовки до зачаття необхідно пити його у великих кількостях, щоб всі тканини організму були досить насичені їм. Передозування при прийнятті цього препарату неможлива. Головними джерелами вмісту вітаміну Е є рослинне масло і горіхи.

Вітамін В6 для адаптації організму

Цей мікроелемент потрібний для майбутньої мами, щоб поліпшити і прискорити обмін речовин. Під час виношування дитини обмінні реакції істотно прискорюються для достатнього забезпечення корисними речовинами не тільки жінки, але й плоду. А при прийомі В6 задовго до зачаття організм вже адаптується до високої швидкості обміну і для нього це не буде стресом. Також В6 володіє ще однією корисною дією: зниження дратівливості і агресивності. Відомо, що вагітним жінкам не рекомендується нервувати, а вітамін В6 подбає про те, щоб майбутня мати була спокійною та врівноваженою. Цей мікроелемент у великій кількості містить квасоля і волоські горіхи, а також продукти тваринного походження: яловичина, тунець і ін

Вітамін D для розвитку майбутньої дитини

Цей мікроелемент відповідає за формування кісток і зубів у майбутньої дитини. І якщо жінка при плануванні вагітності не зробить запас у своєму організмі вітаміну D, то дитина все одно візьме необхідну кількість для свого розвитку з організму матері. Це може негативно позначитися на зубах жінки: вони почнуть сипатися, кришитися, легко дивуватися карієсом. Уникнути такої неприємності допоможе саме вітамін D, який міститься у великій кількості в морепродуктах, яйцях і шпинаті. А можна просто разів на день приймати по столовій ложці риб’ячого жиру.

Наведено основні мікроелементи, які в першу чергу необхідні при плануванні зачаття дитини. Прийняття будь-яких інших вітамінів додатково до цього буде мати тільки позитивний вплив як на матір, так і на дитину. Кожна жінка, яка хоче виносити і народити здорового малюка і при цьому залишитися квітучої красунею, зобов’язана подбати про це заздалегідь. А вітаміни при плануванні вагітності стануть незамінними помічниками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code