vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини викликають некротичний фасциит

Якщо у пацієнта виникло таке захворювання, як некротичний фасциит, причини, що його викликають, можуть бути різними. Ця хвороба в наші дні зустрічаються досить рідко. Вона являє собою серйозну бактеріальну інфекцію.

Причины вызывающие некротический фасциит

Причини виникнення цієї недуги

Некротичний фасциит викликають м’ясоїдні бактерії, які проникають не тільки в м’які тканини людського організму, але і в фасцію, яка в свою чергу є тканинною оболонкою і покриває всі м’язи людського тіла. Дане захворювання здатне виникати після отриманих травм на кінцівках або ж після хірургічного втручання.

Інфекція, яка викликається стрептококом групи А, найчастіше виникає в результаті проникнення цього патогена у людський організм навіть в результаті незначного травмування шкірних покривів.

Змішані або згруповані бактеріальні інфекції є одним з найбільш частих наслідків хірургічних операцій.

До їх числа відносяться:

 • наявність у хворого порізу, забиття чи відкритої рани, через які безпосередньо в тканини здатні проникати різного роду бактерії;
 • людина має тісний контакт з носієм цієї самої бактерії.

Як тільки дана бактерія проникає в тіло людини, вона здатна продукувати ферменти і токсини досить швидко. Саме цей процес і призводить до руйнування всіх м’яких тканин, фасції.

Пам’ятайте, що такі гангренозные тканини можуть бути видалені тільки за допомогою хірургічного втручання, в іншому ж випадку, життя хворого може закінчитися летальним результатом.

У тому випадку, якщо дане захворювання було виявлено ще на ранній стадії розвитку, то в процесі хірургічного видалення пошкоджених шкіри і м’яких тканин (у малих кількостях), має відбутися видалення підшкірного жиру. Існує ризик нападу даних бактерій як на м’язову, так і на кісткову тканини. Однак цей процес є досить рідкісним.

Якщо це захворювання було запущено, то доведеться ампутувати пошкоджену кінцівку. У тому випадку, якщо фахівці абсолютно впевнені в тому, що наявна інфекція була зупинена, вони зобов’язані закрити рану шляхом пересадки шкіри.

Пам’ятайте, що таке захворювання, як некротичний фасциит, є однією з достатньо швидко прогресуючих інфекцій. Саме з цієї причини, самим головним фактором у порятунку пацієнта є своєчасне діагностування і лікування.

Як вже говорилося вище, найголовнішою причиною виникнення даного захворювання є ураження тканин стрептококовою інфекцією або ж анаеробними, аеробними бактеріями. Дані патогенні бактерії здатні розміщуватися і поширюватися виключно в підшкірній тканині.

З’являються вони при суміжних виразках або незначних травмах. Найбільший ризик зіткнутися з даним захворюванням існує у тих людей, які хворі на діабет. Некротичний фасциит здатний привести до ішемії людських тканин. Даний процес може статися через закупорки підшкірних судин, що в свою чергу викликає некротичне ураження шкіри.

Симптоматика захворювання

Найперші і яскраво виражені симптоми захворювання:

 • сильне больове відчуття;
 • уражену ділянку тканини поступово набуває червоний відтінок. Більше того, цей самий ділянка стає гарячим, місце запалення дуже сильно набрякає і в результаті утворюються бульбашки;
 • у хворого значно підвищується температура тіла, можна спостерігати гіпотензію, прискорене серцебиття і різке зниження розумової активності;
 • у процесі прогресування захворювання у хворого активно розвивається гангрена.

Діагностувати дане захворювання може тільки лікар. При цьому він зобов’язаний провести досить ретельний огляд свого пацієнта. Діагностика цієї недуги може підтвердитися підвищеним лейкоцитозом, наявністю в людських тканинах газів, а крім цього, у хворого яскраво виражені погіршення гемодинамічної і метаболічного статусу.

Діагностика некротичного фасциїту

Всі необхідні лабораторні аналізи, які призначають при даному захворюванні, включають в себе:

 • повний і розгорнутий аналіз крові хворого;
 • ретельне і детальне вимірювання рівня всіх газів, які містяться в артеріальній крові хворого;
 • загальний аналіз сечі;
 • докладний аналіз всіх тканин і крові людини.

Загальний аналіз шкіри хворого і всіх її поверхневих культур можуть бути досить точними, так як взяті зразки можуть зовсім не містити в собі ділянку забрудненої тканини. Пам’ятайте, що для більш детального і ретельного аналізу фахівці повинні відбирати більш глибокі тканинні зразки, які вони можуть отримати лише у процесі хірургічної санації.

Лікування некротичного фасциїту

Лікування цього неприємного захворювання полягає в тому, що фахівець призначає хворому приймання деяких видів антибіотиків. Звичайно ж, тут не обійтися і без хірургічного втручання. Якщо вірити статистиці, то в 30% випадків даного захворювання, пацієнт може померти. Достатньо сильно можуть погіршити прогноз літній вік хворого, а також не своєчасне діагностування і лікування цього захворювання.

Що стосується хірургічного втручання при лікуванні цього захворювання, то всі хірургічні надрізи, які проводить фахівець, повинні бути досить глибокими і при цьому виходити за межі всіх наявних некрозных ділянок. Пам’ятайте, що розріз необхідно робити до того моменту, поки з нього не почне витікати кров.

В процесі хірургічного лікування необхідно, щоб:

 • всі некротичні тканини були ліквідовані;
 • рану в процесі операції постійно перев’язували і дуже ретельно обробляли;
 • гемостаз постійно підтримувався, а рана, в свою чергу, була відкрита до кінця проведення операції;
 • після проведення операції проводилася щоденна хірургічна обробка існуючої рани, фахівець повинен контролювати і аналізувати стан рани і самого хворого.

При найменших проявах симптоматики відразу ж звертайтеся за допомогою до фахівця.

Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code