vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини вегето судинної дистонії при вагітності

Вегето-судинна дистонія при вагітності потребує особливої уваги. Це захворювання характеризується тим, що у пацієнта виникає порушення балансу між парасимпатичних і симпатичних відділу вегетативної нервової системою. ВСД зустрічається досить часто у людей, що живуть у великих містах. Як правило, ніякої загрози хвороба не представляє, але її лікування все одно не можна відтягувати і запускати. Особливо в період вагітності.

Причины вегето сосудистой дистонии при беременности

Чим небезпечна IRR для вагітних?

Це безпечне для більшості захворювання може ускладнити вагітність. До найбільш вірогідним ускладнень відноситься гестоз і токсикоз на пізніх термінах. Здоров’я жінки і розвиток плоду опиняються під загрозою. Для формування органів у плода необхідно, щоб його клітини постійно проходили процес поділу. Будь-яке порушення цього процесу може призвести до ненормального розвитку дитини.

У період вагітності організм жінки повинен витримувати подвійне навантаження, щоб забезпечити нормальне функціонування органів і систем матері і розвиток дитини. Якщо порушується баланс вегетативної нервової системи, то навантаження на організм жінки може виявитися надмірним. Якщо IRR розвивається за гіпотонічним типом, тобто у жінки спостерігається знижений тиск, то кисень у достатній кількості до плоду надходити не буде. Це може ставити під загрозу збереження вагітності.

Причини і симптоматика

Викликати розвиток вегетосудинної дистонії можуть такі несприятливі фактори:

 • зміна гормонального фону в організмі жінки в період вагітності;
 • порушення роботи головного мозку;
 • стрес;
 • спадкова схильність;
 • хронічні хвороби ендокринної системи.

Часто в період вагітності буває важко діагностувати захворювання, так як його основні симптоми можуть приписуватися змін в організмі жінки, викликаним її положенням. На ВСД часто вказує сукупність кількох основних ознак з таких можливих:

 1. Ознаки порушення роботи серцево-судинної системи. При ВСД часто спостерігається тахікардія, аритмія, болі в області серця. Як правило, ці симптоми характерні для ВСД серцевого типу.
 2. Проблеми з боку дихальної системи. Багатьом хворим важко глибоко вдихнути або навіть просто дихати. У багатьох виникає відчуття тяжкості в грудях. Також можливі напади задухи, викликані сильними емоціями, пробудженням або відходом до сну.
 3. Відхилення артеріального тиску від норми. При підвищенні артеріального тиску мова йде про гипертензивном типі ВСД, а при зниженому – про гіпотензивний.
 4. Коливання температури тіла, не викликані наявністю запального процесу при інфекційних захворюваннях.
 5. Порушення з боку ШКТ. У хворих можуть з’явитися болі в шлунку або нудота.
 6. Невралгічні порушення. У більшості пацієнтів з’являється метеочутливість, часті головні болі, порушення режиму сну, стрес, дратівливість і швидка стомлюваність.
 7. Сексуальні розлади.

У жінок, які страждали ВСД і до вагітності, симптоматика може дещо змінитися. Найчастіше прояви хвороби посилюються. До них можуть додатися набряки, перепади тиску, підвищена пітливість, оніміння кінцівок.

Не варто легковажно ставитися до змін емоційного стану вагітних жінок. Це може вказувати на серйозні проблеми, які негативно позначаться на розвитку плоду.

За медичною допомогою потрібно звернутися негайно, поки перепади настрою, дратівливість і плаксивість не переросли в депресію, яка дуже небезпечна у період вагітності.

Особливості лікування

Часто жінки, які пережили вегето-судинну дистонію в період статевого дозрівання, стикаються з нею знову, коли настає вагітність. В цих випадках багато звичайні лікувальні засоби застосовувати не можна. Зазвичай лікарі призначають седативні препарати, ліки для підтримання судинної системи, комплекси вітамінів для поліпшення роботи всього організму.

Виявити захворювання дуже важливо на ранніх термінах. Однак це буває не так вже просто з-за схожості проявів вагітності і симптомів ВСД. Якщо виявити захворювання не вдасться, то вагітність може протікати важко, як і пологи.

Найчастіше для усунення захворювання лікарі рекомендують переглянути і привести в порядок спосіб життя. Дуже важливо дотримуватися нормальний режим сну і повноцінно відпочивати, також рекомендується ввести помірні фізичні навантаження, які будуть враховувати стан жінки.

Надмірних навантажень необхідно уникати. Це відноситься і до фізичної, і до емоційної сфері. При можливості бажано піти в декретну відпустку на ранніх термінах або хоча б робити перерви в роботі як можна частіше.

Один з найважливіших аспектів лікування – правильне і регулярне харчування. При гипертензивном типі ВСД дієта повинна бути складена так, щоб запобігти проблеми з надмірною вагою. Якщо має місце гіпотензивний тип патології, то особливий раціон допоможе жінці уникнути анемії і запаморочень.

Категорично не рекомендується займатися самолікуванням. Будь-які процедури та лікарські засоби (медикаментозні або народні) повинні бути схвалені лікуючим лікарем. Особливу увагу необхідно приділити фізичним навантаженням. Вони обов’язково повинні бути передбачені спосіб життя вагітної жінки, але перенапружуватися не можна ні в якому разі.

В залежності від типу ВСД рекомендації щодо бажаних фізичних навантажень і оптимального раціону відрізняються:

 1. При вегетосудинної дистонії, що супроводжується зниженим тиском (гіпотонічного типу), кращими видами фізичних навантажень буде спортивна ходьба, біг в повільному темпі, танці. У раціон обов’язково потрібно включати молочні продукти, м’ясо, бобові, гречку, чай, кава, шоколад.
 2. При розвитку ВСД за гіпертонічним типом рекомендується займатися активним туризмом і плаванням. У раціоні упор потрібно зробити на каші, рослинні масла, нежирне м’ясо, молочні продукти і фрукти. Виключити необхідно вживання солі, прянощів, цукру і надмірне споживання будь-яких рідин.
 3. При серцевому типі ВСД оптимальні навантаження будуть створюватися, якщо займатися плаванням.

Варто звернути увагу, що починати заняття тим чи іншим видом спорту, а також становити особливий раціон у період вагітності рекомендується лише після консультації з лікарем. У деяких випадках можуть існувати протипоказання, з-за яких стан пацієнтки тільки погіршиться.

Можливі ускладнення при пологах?

У період вагітності існує ризик розвитку підвищеного тиску або кисневого голодування плоду, якщо мати хворіє вегетосудинною дистонією.

Хвороба може бути небезпечна тим, що викличе порушення розвитку плоду внаслідок недостатнього кисневого живлення або передчасне відшарування плаценти з-за підвищеного тиску. Щоб уникнути можливих ускладнень і запобігти складні пологи, необхідно дотримуватися приписи лікаря при вагітності.

У деяких випадках потрібен додатковий контроль розвитку плода. Крім того, необхідно дотримуватися основні правила:

 • спати не менше 8 годин;
 • часто бувати на свіжому повітрі;
 • правильно харчуватися;
 • робити масаж комірцевої зони або загальнозміцнюючий по рекомендації лікаря;
 • виконувати фізичні вправи.

Таким чином, при своєчасній діагностиці і дотриманні всіх рекомендацій лікаря пацієнтка може не турбуватися про розвиток плоду і майбутні пологи. Все пройде благополучно, якщо вона не буде займатися самолікуванням і вчасно звернутися за професійною допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code