vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини та стадії ішемічної хвороби серця

Багатьох цікавлять причини ішемічної хвороби серця, так як на даний момент з цим захворюванням стикається все більше людей. Хвороба виявляється тепер не тільки у людей похилого віку, але й у молодих.

Причины и стадии ишемической болезни сердца

Ішемічна хвороба серця (ІХС)

Ішемія укладає в собі відразу три хвороби – стенокардію, ішемічний інфаркт міокарда та атеросклеротичний кардіосклероз. З’являється ця недуга з-за слабких судин і недостатнього кровопостачання артерій.З розвитком медицини стає все простіше виявити так звані холестеринові бляшки, які блокують відтік крові, внаслідок чого і відбуваються інфаркти. Медикаментозне лікування цієї проблеми найчастіше безсило, так як блокуючі бляшки в судинах не розріджується, а лише продовжують рости. І єдиним методом лікування ІХС є аортокоронарне шунтування. Небезпечна і важка операція завжди тримає в напрузі не тільки лікарів, але і рідних людей страждає недугою. Однак багато клініки дають гарантію того, що після проведеного хірургічного втручання людина відразу зможе повернутися до нормального життя.

Причини ішемічної хвороби

Причини виникнення хвороби виникають з віком. Холестеринові бляшки утворюються в судинах і утруднюють рух крові по кровотоку до серцевого м’яза. З’являється знайома багатьом стенокардія – це біль за грудною кліткою. Це перша ознака того, що пора звернутися до лікаря для діагностики захворювання на ранній стадії, так як з часом бляшки розростаються і недуга прогресує у ішемічний інфаркт.

Основна частина хворих скаржиться на постійні болі в серці, нечіткий і нерівний серцевий ритм, зміни стандартних показників кардіограми. Ішемічна хвороба серця – одна з тих, що розвиваються дуже повільно, треба заздалегідь її усунути. Важливим показником є дискомфорт в області грудей і спини під час ходьби, при психічному напруженні або під час фізичних навантажень. Больові відчуття проходять після того, як навантаження закінчуються. Явною ознакою ішемії є швидка нормалізація ритму серця завдяки таблеток нітрогліцерину. Це смертельно небезпечне захворювання, останнім часом все більше людей помирає від блокування бляшками артерій і відсутності кровопостачання серцевого.

До ІХС призводять такі фактори:

 1. Схильність до гіпертонії.
 2. Сидячий спосіб життя.
 3. Зайва повнота, неправильне харчування (переважання жирних, гострих продуктів, фастфуд).
 4. Куріння і алкоголізм.
 5. Постійні стреси і нервові зриви.
 6. Генетична схильність до хвороб серця.
 7. Діабет.

Уражені бляшками судини не здатні доставляти кров не тільки до серця, а й до інших життєво важливим органам, чому відбувається ураження печінки, мозку, нирок.

Існує 4 стадії розвитку недуги:

 1. Безсимптомна. Назва мірою говорить сама за себе. Холестерин накопичується у судинах, але не блокує кровоток. На цій стадії лікування найбезпечніше.
 2. Стадія, на якій починає “пустувати” серце. Постійні скачки артеріального тиску, що супроводжуються болем в області грудей, холестеринові бляшки до того часу досягають розростання в 50% і поступово блокують судини.
 3. Третя стадія з появою задишки, біль за грудною кліткою, стрибків тиску. УЗД серця на цій фазі перебігу хвороби може показати закупорювання бляшками бляшками і звужений просвіт в судинах з-за них. Серцевий м’яз стає слабкою.
 4. Завершальна стадія недуги, коли бляшки розростаються до критичних розмірів. Загальний стан людини погіршується, з’являється постійний дискомфорт у грудях навіть у стані спокою, різкі скачки тиску і набряклість.

Дві останні стадії є небезпечними для людини, так як будь-який момент може статися інфаркт або зупинка серця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code