vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і симптоми передозировкои вітаміну Е

Передозування вітаміну Е може стати передумовами для серйозних змін в організмі. Присутність вітаміну Е в помірній кількості чинить сприятливий вплив, а саме:

Причины и симптомы передозировкои витамина Е

 • цей вітамін є потужним антиоксидантом;
 • під його впливом відбувається більш стрімке розщеплення холестерину;
 • протидіє процесам передчасного старіння;
 • протистоїть розвитку злоякісних утворень і такого небезпечного захворювання, як цукровий діабет;
 • виконує захисні функції в організмі;
 • є запорукою підвищення витривалості і тим самим полегшує фізичну активність;
 • надає сприятливу дію на роботу органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту, прискорює епітелізацію, у разі розвитку виразок шлунка і дванадцятипалої кишки, і усуваючи симптоматику хвороб.

Вітамін Е досить часто призначають з метою запобігання хвороб серцево-судинної системи. Його присутність в організмі вкрай важливо, але й передозування вітаміну Е має серйозні наслідки.

Причини виникнення гіпервітамінозу Е

Надлишок вітаміну Е може розвинутися внаслідок тривалого застосування препаратів, які містять вказаний елемент надмірного вживання певних продуктів і прийомів вітаміну в умовах непереносимості.

Вітамін Е в значному обсязі знаходиться в оліях, мають рослинне походження, насінні соняшнику, яблуках, мигдалі, арахісі, зелених листових овочах, злакових, бобових, хлібі з висівками, брюссельській капусті, шипшині, листках кропиви і м’яти, моркві, спаржі і сої. Збагатити організм цим компонентом можна, вживаючи яйця, печінка, молочні продукти і яловиче м’ясо. Щоденне вживання вищезазначених продуктів у великих обсягах може спровокувати стан гіпервітамінозу Е в організмі.

Симптоми передозування вітаміну Е

Передозування вітаміном Е виникає вже в результаті прийому подвійної дози компонента. У найбільш частих випадках, гіпервітаміноз проявляється після внутрішньом’язового введення вітаміну Е у великих дозах.

Симптоми передозування вітаміну Е в організмі:

 • виникнення алергічної реакції у вигляді кропив’янки або набряку тієї області, куди був введений компонент;
 • появою частих головних болів, нудоти, хворобливих відчуттів в животі, що супроводжуються діареєю та втратою апетиту;
 • розвитком нечіткості зору і крововиливів в очній сітківці, що характерно для більш серйозних випадків передозування вітаміном;
 • появою почуття апатії, запаморочення, підвищеної втоми і слабкості, зниженням рівня працездатності;
 • відхиленнями в сексуальних функцій, що відбувається при надлишку вітаміну Е протягом тривалого періоду часу;
 • розвитком ниркової недостатності і закупоркою судин;
 • розвитком сепсисов і наповненням черевної порожнини рідиною;
 • зниженням захисних функцій організму, порушеннями функціонування ЦНС, стрімким підвищенням артеріального тиску, що може призвести до гіпертонічного кризу;
 • зменшенням кількості сечі андрогенів і естрогенів;
 • виникненням судом і хворобливих відчуттів в м’язах;
 • почастішанням дихання;
 • надмірною сухістю шкірних покривів;
 • виникненням гусячої шкіри в області стегон і на плечах;
 • зменшенням рівня тромбоцитів і лейкоцитів у кров’яних клітинах. Подібна симптоматика часто діагностується при його у дітей;
 • зниженням обсягу цукру в крові;
 • порушеннями в менструальному циклі.

Слід також виділити певні категорії людей, яким з крайньою обережністю потрібно підходити до прийому вітаміну Е:

 • люди, які страждають на цукровий діабет;
 • пацієнти, у яких діагностували гіпертонію, ревматичні захворювання серця і щитовидної залози;
 • люди з ознаками нестачі вітаміну К в організмі, адже надлишок вітаміну Е провокує виникнення частих випадків кровотечі;
 • люди, які є завзятими курцями (надлишок вітаміну, в умовах стійкої нікотинової залежності, провокує розвиток інсульту).

В ході багатьох досліджень було виявлено, що гіпервітаміноз вітаміну Е може стати причиною змін структури кісткових тканин і збільшувати ймовірність переломів. Передозування даного компонента протидіє нормальним процесів засвоєння вітамінів групи А, і Д.

Передозування вітаміном Е у вагітних

Під час вагітності слід з обережністю ставитися до прийому вітаміну Е і не перевищувати встановлені дозування, адже його надлишок в організмі майбутньої матері може несприятливо позначитися на дитині, порушуючи процеси його нормального формування та розвитку.

Так, це може проявитися у вроджених потворність плоду, патологіях його внутрішніх органів.

Вагітні, які вживають в значних кількостях вітамін Е, можуть зіткнутися з проблемами зайвої ваги. Це обумовлено процесами накопичення токоферолу в організмі жінки, що сприяє утворенню жирових прошарків.

Передозування вітаміном Е провокує порушення нормального гормонального фону. У жінки можуть спостерігатися різні розлади нервової системи і загальне погіршення стану.

Так як цей елемент сприяє підвищенню пружності тканин м’язів, його категорично забороняється застосовувати в період третього триместру.

Діагностика гіпервітамінозу Е

У випадку спостереження вищевикладеної симптоматики, слід звернутися за консультацією до лікаря, адже тривалий гіпервітаміноз Е може спровокувати виникнення серйозних наслідків. Діагностикою подібних проблем займаються ендокринологи, дієтологи і терапевти.

Під час прийому лікар оцінює скарги пацієнта, цікавиться його щоденним раціоном і прийомом лікарських препаратів.

Так як ознаки передозування вітаміном Е можуть свідчити і про інших захворюваннях, то для визначення точного діагнозу необхідні деякі лабораторні дослідження.

Під час аналізу крові оцінюється рівень гормону тироксину, який, у разі передозування компонентом, досить низький. До уваги береться і рівень холестерину, який буде відрізнятися значним підвищенням.

Дослідження сечі необхідно для оцінки концентрації в ній статевих гормонів, яка при гіпервітамінозі буде істотно знижена.

Лікування і профілактика гіпервітамінозу Е

Коли лікар ставить діагноз передозування вітаміном Е, першими заходами щодо вирішення проблеми має стати припинення прийому препаратів, що містять цей компонент, і вживання певних продуктів.

У деяких випадках пацієнту можуть бути призначені деякі медикаментозні препарати, спрямовані на виведення елемента з організму і запобігання розвитку більш серйозних симптомів. З цією метою внутрішньовенно вводяться плазмозамінні розчини. Поряд з цим можуть бути призначені і препарати, націлені на полегшення наявної симптоматики, наприклад, для зниження високого артеріального тиску і захисту клітин печінки.

У разі тривалої передозування, що супроводжується серйозними ускладненнями, можлива госпіталізація хворого у відділення інтенсивної терапії.

Також категорично не рекомендується приймати таблетовані вітаміни без попередньої консультації і безпосереднього призначення фахівцем.

В досить частих випадках, надлишок вітаміну діагностують у жінок, які приймають токоферолу ацетат для того, щоб полегшити тяжку симптоматику, супроводжуючу клімакс або менструації. У подібних випадках, коли призначають вітамін Е, передозування повинна бути виключена. З цією метою проводиться ряд попередніх досліджень для визначення стану здоров’я пацієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code