vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і симптоми кашлю при серцевій недостатності

Кашель при серцевій недостатності, симптоми якої можуть свідчити про розвиток інших захворювань, є одним з найбільш небезпечних ознак серцевих хвороб. У медичних установах завжди звертають увагу на кашель як симптом, а не самостійне захворювання, оскільки його неможливо усунути, не пізнавши причини, що викликали нездужання.

Причины и симптомы кашля при сердечной недостаточностиУ більшості випадків кашель є проявом таких хвороб, як:

 • серцева недостатність;
 • ішемічна хвороба серця;
 • порушення нормальної роботи серцевого клапана.

Пацієнти з патологією серця мають схильність до запалення верхніх дихальних шляхів і легенів, що призводить до появи різних захворювань, в тому числі і кашлю. Може виникнути і в разі, коли на тлі серцевої недостатності утворюється застій рідини в легенях, дратівливою певні області бронхів, що призводить до серцевого кашлю. У будь-якому випадку, якою б не була причина, що викликала його, необхідно звернутися до фахівця за консультацією і призначенням лікування.

Причини виникнення

Фактори, що викликають кашель при серцевій недостатності, різноманітні, це може бути прояв як зовнішнього середовища, так і внутрішньої. Найчастіше кашель – це сигнал організму про попаданні чужорідного тіла в трахеобронхиальное дерево. Головною причиною є те, що в легенях починає застоюватися рідина, поступово дратує бронхіальні рецептори. Інший не менш поширеною причиною може бути і гіперактивність бронхів. Проявляється вона при найменших коливаннях температури, наявності різкого запаху або зловживання холодними напоями. Дуже часто покашлювання може не свідчити про присутність серцевих захворювань, а бути наслідком зловживання тютюновими виробами або наркотичними речовинами.

Найбільш поширені причини, що викликають це захворювання:

 1. Застій крові в легенях (асцит), що нерідко викликає кровохаркання.
 2. Гіперактивність бронхів.
 3. Шкідливі звички, наприклад, паління. У деяких випадках при курінні кашель дійсно не є симптомом хвороби, але зазвичай опосередковано має причину свого виникнення, пов’язану з серцем.

Іноді лікарі називають кашель при захворюваннях серця бронхіальним. Однак не завжди прояв і протягом кашлю при різних хворобах однаково, часто воно має свої специфічні особливості. Наприклад, при інфаркті легені виникає кашель, що супроводжується болем в області грудей і періодичним харканьем кров’ю. При перикардиті він сухий і дратівливий, проявляється переважно в нічний час. Вкрай важливо вчасно звернути увагу на симптоми і звернутися до лікаря, виявити причину недуги і таким чином уникнути ускладнень.

Симптоматика захворювання

Кашель при серцевих хворобливості, симптоми якого, як і причини, різноманітні і виявляються залежно від виду захворювання і його стадії, допомагає лікарям найбільш точно встановити діагноз і призначити лікування. Адже чим раніше почалися лікувальні процедури, тим більше шансів у хворого одужати і не придбати ускладнень.

До найбільш поширених симптомів можна віднести такі прояви:

 • сухий і дратівливий кашель;
 • у деяких випадках з’являється ціаноз;
 • біль в області серця;
 • прискорене серцебиття;
 • набряки тіла (анасарка);
 • поява задишки;
 • виділення мокроти, нерідко супроводжується кров’ю;
 • застійна печінка, що є ознакою недостатності правої половини серця;
 • підвищена температура тіла пацієнта.

Виходячи з симптоматики нерідко лікарі приймають подібний кашель за бронхіальне запалення, алергію або респіраторне захворювання. Кашель серцевого походження у більшості випадків проявляється у вечірній або нічний час, супроводжується отхаркиванием кров’янистих виділень, що відбувається у вигляді нападів, сухий і дратівливий. Також часто спостерігається досить високий тиск при серцевій недостатності, що поступово послаблює серцевий м’яз. Необхідно пам’ятати, що займатися самолікуванням народними засобами в подібних ситуаціях вкрай небажано, так як, не знаючи справжньої причини кашлю, ви можете ще більше нашкодити організму. Проконсультуйтеся в медичному закладі з приводу недуги і дотримуйтесь призначене лікування, допомагаючи організму швидше прийти в нормальний стан.

Діагностика та лікування

Якщо симптоматика і походження кашлю безпосередньо пов’язані з серцевими захворюваннями, то лікуючий лікар-кардіолог повинен призначити відповідні діагностичні дослідження, які допоможуть поставити найбільш точний діагноз. У подібні процедури входить загальний аналіз крові, УЗД, ЕКГ і в деяких випадках рентгенографічне діагностування. Після постановки діагнозу виходячи із симптомів і ступеня хвороби фахівець призначає лікування.

Лікування серцевого кашлю, точніше, патології, що викликала цей симптом може бути медикаментозним і профілактичним. Медикаментозне лікування включає в себе спеціальні лікарські препарати, спрямовані на усунення порушень і нормалізацію роботи організму і внутрішніх органів пацієнта. До таких ліків відносяться:

 • сечогінні препарати;
 • ліки, що розширюють судини;
 • препарати, що запобігають кашель та його освіту.

При наявності відхаркування кров’ю призначається обстеження для виявлення причин. Лікування при подібних випадках відбувається під наглядом лікаря в стаціонарі.

Серцевий кашель – це один з найбільш поширених симптомів патологій серця. Йому схильні не тільки люди, але і тварини. Після діагностування подібного захворювання пацієнт повинен суворо дотримуватися всі визначені процедури і в цілях профілактики відмовитися від шкідливих звичок і вести здоровий спосіб життя. Крім цього, необхідно скласти дієту, яка виключає всі жирні і шкідливі страви, залишаючи тільки продукти, що містять білок і потрібні організму вітаміни. Займатися самолікуванням заборонено, але якщо вам не терпиться лікувати кашель за допомогою лікарських і трав’яних відварів, то перед процедурами проконсультуйтеся з лікарем. Бережіть своє здоров’я і не хворійте!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code