vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини розвитку та лікування мітрального пороку серця

Мітральний Порок серця відноситься до придбаних пороків, коли уражається мітральний (двостулковий) клапан, розташований між шлуночком і лівим передсердям, його стулки знаходяться по краях мітрального отвору. Якщо серце працює в звичайному режимі, то клапан відкривається при скороченні лівого передсердя кров поступає в лівий шлуночок, коли скорочується шлуночок, клапан закривається і кров надходить в аорту.

Причины развития и лечение митрального порока сердцаЯкщо мітральний клапан пошкоджений, то при скороченні лівого шлуночка частина крові повертається в ліве передсердя і в легеневий коло кровообігу, тим самим утворюючи застій. Також ускладнений викид крові з лівого передсердя, при звуженні клапана відбувається перевантаження судин легенів.

Мітральний порок серця буває трьох видів:

 1. Простий порок – коли спостерігається недостатність клапана.
 2. Стеноз – коли митральное отвір звужується.
 3. Складний порок – поєднання простого пороку і стенозу.

Діагностичні дослідження

Щоб з достатньою впевненістю сказати, що у людини є мітральний порок серця, потрібно провести ретельну діагностику.

 1. Рентген. Рентгенологічне дослідження показує, що є закруглення четвертої дуги в передньозадній проекції. Так як з-за аномальної роботи ліве передсердя збільшено, то рентген може показати вибухання третьої дуги лівого контура. Може спостерігатися зсув контрастированного стравоходу по дузі великого радіусу.
 2. Електрокардіографія. На самому початку хвороби електрокардіограма показує серцеву роботу без змін. Після того як хвороба починає прогресувати, спостерігається відхилення електричної осі вліво.
 3. Ехокардіографія визначає розміри стінок і порожнин лівого шлуночка і передсердя, а також стан клапанного апарату. Цей метод дослідження вважається найбільш інформативним у виявленні вад серця.

Причини виникнення і розвитку захворювання

Основною причиною розвитку мітрального пороку є ревматичний процес в серці. Після перенесеного ревматизму на сердечному клапані утворюються нарости, які не дають йому вільно пропускати кров’яний потік. З’являються рубці на клапані і мітральному отворі.

Якщо вчасно не розпізнати захворювання і не почати лікування, з часом на клапані утворюється мінеральне нашарування, яке порушує всю його роботу, що призводить до митральному стенозу. Звичайно, все це відбувається не за один день, потрібні роки для таких ускладнень. Однак не завжди при ревматизмі з’являється мітральний порок. Не варто, мабуть, говорити, що при своєчасному лікуванні ревматизму, особливо в дитячому віці, наслідків може і не бути.

Ще однією причиною розвитку мітрального пороку серця може бути великий викид крові, що призводить до тріщин у стулок мітрального клапана. Ці тріщини згодом затягуються, але з’явилися рубці на їх місці роблять стулку жорсткою і малорухомої. Поганим сигналом може бути зрощення тканин із-за безлічі рубців, тоді стан хворого може погіршитися.

Мітральний стеноз.

До митральному стенозу можуть призвести:

 1. Лихоманка, пов’язана з ревматизмом.
 2. На стулках клапана може осідати кальцій, це призводить до стенозу.
 3. Захворювання сполучної тканини.
 4. Доброякісна пухлина лівого передсердя (міксома).

При стенозі (звуженні клапана) кров з лівого шлуночка в ліве передсердя проникає з працею, передсердя починає інтенсивніше працювати, щоб проштовхнути кров, і орган збільшується. Кров застоюється в легенях, при цьому правий відділ серця теж поступово збільшується. Розвивається серцева недостатність.

Симптоми патології

Коли порок починає прогресувати, то хворий може відчувати задишку після фізичного навантаження. Пізніше ця задишка присутня постійно. Прискорене серцебиття – це поширений наступний ознака. У багатьох з’являється постійний кашель з невеликою мокротою. Болі в серці можуть відчуватися незалежно від фізичних навантажень, вони бувають ниючого характеру, ріжучі або у вигляді поколювання.

Лікування мітрального пороку серця

Лікуються мітральні пороки серця корекцією або заміною клапана. Паралельно проводиться лікування причини виникнення хвороби, тобто ревматичне захворювання, а також проводиться симптоматична терапія, усувається порушення ритму серця.

Якщо пошкоджений клапан незначно, то проводиться його корекція або заміна за допомогою зондування. При цьому грудна клітка не піддається розкриттю. За основу можна взяти свинячий клапан, який успішно приживається в організмі людини. Звичайно, потрібна буде консультація досвідченого хірурга і бажано не одного, так як захворювання серйозне і вимагає ґрунтовного підходу до лікування.

Ускладнення:

 1. Миготлива аритмія. На пізніх стадіях може розглядатися як один із симптомів.
 2. Системні емболії тромбами з лівого передсердя. Діагностується у невеликого відсотка людей, але частота їх набагато вище, це пов’язано з частим безсимптомним перебігом хвороби.
 3. Легенева артеріальна гіпертонія.

Профілактика захворювання

Було з’ясовано, що провокує захворювання ревматична лихоманка або просто ревматизм. А ревматизм може з’явитися після недолікованої ангіни, яка, в свою чергу, виникає в результаті діяльності стрептококів, а вони теж можуть вражати серцевий м’яз. З цього робиться висновок, що в першу чергу слід лікувати виникла ангіну і бажано під керівництвом лікаря з застосуванням антибактеріальної терапії та подальшим контрольним проведенням ЕКГ.

Крім цього, повинна проводитися профілактика розвитку інфекційного ендокардиту, який виникає після проникаючий маніпуляцій, ін’єкцій, встановлення катетера, операцій або при стоматологічних процедурах.

Прогноз залежить від тяжкості міокардиту, навіть при значних вадах і збільшення серцевого м’яза хворі можуть прожити до 10 років без операції. Якщо провести операцію, то прогнози життя набагато вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code