vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини розвитку гострої серцевої недостатності

При появі гострої серцевої недостатності причини можуть бути первинними або вторинними. Дана хвороба є порушення загального кровообігу. Тобто при виникненні цього патологічного стану серцевий м’яз не здатна забезпечити кровопостачання різних органів і систем. Захворювання виникає як ускладнення різних кардіологічних хвороб. До його появи можуть призвести як гострі, так і хронічні хвороби в стадії загострення.

Причины развития острой сердечной недостаточности

Що призводить до розвитку патології?

Основна причина розвитку патології – погіршення скоротливої функції серцевого м’яза – міокарда. Порушення класифікують на первинні і вторинні. Однак на практиці, як правило, вони носять змішаний характер.

Первинні фактори

До інфекційних хвороб, які можуть призвести до ураження тканин органу, належать грип, черевний тиф, ревматизм, гепатит. До таких же наслідків призводить отруєння токсичними речовинами. Ці патології призводять до дистрофічних змін м’язової тканини серця і розвитку запального процесу в її клітинах. Стан м’язової тканини погіршується із-за того, що її клітини перестають отримувати поживні речовини і кисень, які забезпечують міокард енергією. Подібні зміни призводять до погіршення нервової регуляції міокарда.

Вторинні фактори

До вторинних причин прийнято відносити порушення, які не мають прямого відношення до м’язі серця, але надають опосередкований вплив на неї, призводять до кисневого голодування м’язової тканини і перевтоми. До причин, які можуть викликати подібні процеси, відноситься ураження коронарних судин атеросклерозом, гіпертонічний криз, порушення ритму роботи серця, які виникають приступами.

До групи ризику належать люди, які страждають гіпертонічною хворобою. Серця в таких умовах доводиться пристосовуватися до роботи при підвищеної опірності судин. Товщина м’яза збільшується до 2,5-3 см при нормі в 1,4 див. Маса органу досягає 500 м, у той час як нормальний його вага не перевищує 385 р. Судинна система людини не здатна забезпечувати збільшений орган кров’ю в достатній кількості. Скорочувальна здатність м’яза знижується, що може призвести до серцевої недостатності після настання чергового гіпертонічного кризу.

Розвиток атеросклерозу коронарних судин завжди призводить до того, що м’язова тканина не забезпечується кров’ю в достатній мірі. Цим пояснюються болю при нападах стенокардії.

Якщо клітини м’язової тканини не тільки перестають отримувати достатню кисневе харчування, але і повністю перестають забезпечуватися кров’ю, то настає гострий інфаркт міокарда. Це захворювання характеризується крайнім ступенем порушення скоротливої функції м’язів. При інфаркті серцева недостатність з’являється з-за того, що ділянки тканини, які зазнали некрозу, не здатні скорочуватися.

У дітей до 3 років захворювання може з’явитися як ускладнення вродженого пороку серця, міокардиту або після перенесених важких інфекційних захворювань. Діти старше 3 років стикаються з патологією найчастіше після токсичного отруєння клітин міокарда.

Таким чином, можливі різні причини гострої серцевої недостатності. Точно визначити, що призвело до розвитку патології, може тільки лікар, вивчивши клінічну картину та з’ясувати у пацієнта, які події передували появі перших симптомів патології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code